מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

ביתית, אימהית ומפנקת


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

מה שנחרת בזיכרוני מהסיפורים ששמעתי על מטילדה הוא שהמקום ביתי אבל בסטייל. ואכן, בתפריט המיוחדים שהוא תפריט נוסף לזה הרגיל היו גולאש, תבשיל בקר ביתי, מוסקה ועוד מאכלים עם ממטבחה של אמא. יסמינה בחרה את המוסקה, אני בחרתי כבדים עם אורז ובטטות. שתינו בחרנו גם להתרענן עם שייק טבעי

יש מקומות ששומעים עליהם איכשהו, מתישהו, ממישהו, ומרגע זה והלאה מסמנים אותם כ''מעניינים'' וככאלה שצריך עוד לבקר בהם, לתהות על קנקנם.
כך היה לי עם מטילדה, בית הקפה הצפונבון במעוז אביב, שמרגע שנתקלתי בשמו, סומן אצלי בנעץ באחורי התודעה, רק מחכה לצוץ ולעלות כשאזדקק לו. והנה הגיע היום. יסמינה ואני שוטטנו לנו בצפון תל אביב וחיפשנו מקום נעים לשבת בו, ומי אם לא מטילדה, עלתה וצפה בתודעה.

מטילדה הוא בית קפה ותיק ושכונתי ומיד כשהתיישבנו עלתה בלבי המחשבה שהמלצרים מזהים שאנחנו לא מכאן, אלא סתם שתי מסתננות ממרכז תל אביב. סביב השולחנות בפנים וברחבה החיצונית, ישבו אנשים שנראו עסוקים בפגישות חשובות, אנשי היי-טק, עורכי דין, צוותי פיתוח תוכן לטלוויזיה וקבוצת פרסומאים עדכניים. בהחלט מועדון שהיינו שמחות להצטרף אליו. אבל יסמינה ואני החלטנו לשמור על אותנטיות ולא ניסינו להיות משהו שאנחנו לא, וכך, היינו סתם שתי בנות שהתחשק להן להתפנק. התיישבנו בשולחן שחציו בשמש וחציו בצל, וניגשנו לעבודה.

מה שנחרת בזיכרוני מהסיפורים ששמעתי על מטילדה הוא שהמקום ביתי אבל בסטייל. ואכן, בתפריט המיוחדים שהוא תפריט נוסף לזה הרגיל היו גולאש, תבשיל בקר ביתי, מוסקה ועוד מאכלים עם ממטבחה של אמא. יסמינה בחרה את המוסקה, אני בחרתי כבדים עם אורז ובטטות. שתינו בחרנו גם להתרענן עם שייק טבעי, היא בטעמים טרופיים, אני, בטעם קלאסי של בננה ותמר.

מוסקה היא מנה שקשה לנצח איתה. גם כשהיא ערבה לחיך היא נוטה להיות שמנה ושומנית, כבדה ומכבידה. המוסקה של יסמינה היתה מנה מרשימה מבחוץ ומפתיעה מבפנים. משהו בה היה קליל, נושם, ולמרות השילוב בין הגבינה לבשר, מנה שגם כשמסיימים מרגישים בחיים, ואפילו חיים באושר. גם מנת הכבדים שלי היתה משביעת רצון, והתוספות שלצידה השביעו סופית. הבטטות היו מטוגנות עם עלי מרווה בארומה מיוחדת, שהחלטתי, למרות הסיכון, לנסות בבית.

לקינוח, המליצה לנו המלצרית על פאי תפוחים חם עם גלידה. הסכמנו, למרות שיסמינה טענה שהיא לא מצטרפת לקינוח ואני לא הכי משתגעת על פאי תפוחים. העוגה הנחמדת הגיעה אל שולחננו ובעודנו שקועות באיזה בשיחת רכיל מרתקת, נגסנו בה מהצד. בתום הדיון הצפוף, הורדנו סוף סוף את המבט לצלחת, עליה מצאנו שאריות של גושי בצק פריך, צימוקים ותפוחים במעט רוטב גלידת וניל נמסה. שתי הכפיות שלנו היו תקועות בראשה כמו דגלי ניצחון על גבעה כבושה.

כנראה שההחלטה שלי לשמור את הביקור במטילדה היתה נכונה והבחירה לנצל אותו דווקא היום היתה מדויקת. משהו במטילדה מפנק במיוחד, ולא, זה לא בגלל שאנחנו מלב העיר. זה בגלל מטילדה.

מטילדה
בני אפרים 209, מעוז אביב, תל אביב
טלפון: 03-6481583