לאכול טורקי ולנוח


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

הגדול התענג על המלצת המלצרית, קבב עוף מגולגל בפיתה דקה וחתוך לקוביות, וכשזו הגיעה לברר אם טעים לו, הרעיף שבחים עליה ועל הטבח. הקטנה התאהבה בעיגולי הלחמעג'ון הקטנטנים עם בשר הטלה בעגבניות ועשבי תיבול, שהגיעו למנה ראשונה וכשסיימה את השלישייה הראשונה ביקשה עוד וקיבלה

מאז שאימצנו את השכנה הטורקיה לבת משפחה, אנחנו מרגישים טורקיים מבטן ומלידה ויש סיכוי סביר שאם תתקשרו אלינו הביתה ותשאלו מה נשמע, נענה לכם בטבעיות ''צ'וק תמאם'' (יענו, הכל בסדר). מהשכנה המוצלחת שלנו למדנו גם על נפלאות המטבח הטורקי והבנו שעם כל הכבוד לאמא היהודייה, לשף הצרפתי ולמאמא האיטלקייה, לכולנו יש מה ללמוד מהטורקים. השימוש בצמחי תבלין ובתערובות תבלינים עשירות, השילוב של הפיתות הדקיקות במנות רבות והבחירה בבשר כבש, בעל טעם דומיננטי ואופייני, כרכיב מזון מרכזי, הם סוג של הברקה.

לכן, שמחנו כל כך כשנפתח בהרצליה פיתוח הסניף הראשון של רשת טיקה הטורקית, וכמובן שמיד נסענו לבדוק אותו. לשמחתנו, הציון שקיבל המקום בביקור הראשון, כמו גם בשניים שבאו בעקבותיו, היה גבוה והמשיך לתדלק את חיבתנו, שלא לומר הערצתנו, למטבח שעקרונותיו נוסחו עוד בימי האימפריה העותומאנית.

בשבת האחרונה, בערך בשעה שלוש בצהריים התחילו לעלות קולות תחינה מכיוון הילדים שלא קיבלו ארוחת צהריים. שוב התברר לנו שארוחת בוקר, גדולה ככל שתהיה, וגם אם היא כוללת 4 פנקייקס ברוטב מייפל, קערת קורנפלקס ובייגל טוסט עם גבינה צהובה לכל סועד, היא רק ארוחת בוקר, ובצהריים, השעון הביולוגי המכוון בדייקנות של פעמון בית ספר, מתחיל לתקתק, גם אם לנו היו תכניות אחרות.
''אולי ניסע לטיקה?'' הציעו הילדים ושלושים שניות אחר כך כבר ישבנו כולנו במכונית.

הגדול התענג על המלצת המלצרית, קבב עוף מגולגל בפיתה דקה וחתוך לקוביות, וכשזו הגיעה לברר אם טעים לו, הרעיף שבחים עליה ועל הטבח. הקטנה התאהבה בעיגולי הלחמעג'ון הקטנטנים עם בשר הטלה בעגבניות ועשבי תיבול, שהגיעו למנה ראשונה וכשסיימה את השלישייה הראשונה ביקשה עוד וקיבלה.
יחד עם ה-מיני לחמעג'ון הגיעו לשולחן עוד שלוש מנות ראשונות, האחת טובה מקודמתה: מוטבל שהוא סלט חם של חציל קלוי ביוגורט פיסטוקים קצוצים; צ'י כופתא – טרטר בשר טלה עם בורגול, עגבניות ותבלינים; והיצ'לי כופתא, כופתאות סולת ממולאות בבשר טלה, צנוברים ועשבי תיבול.

מכיוון הבטן החלו להישמע כבר קולות מחאה אבל הכל היה טעים כל כך שהחלטנו להמשיך ולחלוק לפחות מנה עיקרית אחת, את הבאבאגנוש כמובן. לשולחן הגיעה צלחת ועליה נתחוני טלה צלויים בתערובת תבלינים מיוחדת, מוגשים על סלט חם של חצילים קלויים, עגבניות ופלפלים, המוקרם בגבינת מוצרלה. שילוב טעמים טורקי קלאסי ומוצלח.

כשהגענו הביתה השעון כבר הראה על חמש אבל במצבנו המדושן ותוך התעלמות מופגנת מדמדומי השקיעה, הכרזנו על מנוחת צהריים. כפי שנאמר, להרוג טורקי ולנוח.

טיקה
שנקר 11, הרצליה
טלפון: 09-9728191