מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

אתנחתא עם מוניקה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

צלחת עמוקה של פסטה ופרוסות סלמון ורדרדות בשמנת הונחה על שולחני ולידה סלט מוניקה. או אז התברר שהסלט הוא מנה עיקרית והרבה יותר מפנק משהעזנו לחשוב. היו בו אגוזי מלך, מיני סוגי עלים, בטטות קלויות, פטריות ורצועות עוף, והסליחה עם מי ששכחתי

אולי בגלל שאני עוד לא בהיריון, לעתים קרובות קשה לי להחליט מה בדיוק מתחשק לי לאכול. זה מה שקרה לי כשהסתובבתי עם דורון השבוע בשעת צהריים מוקדמת ברחוב בן יהודה בתל אביב. גם דורון לא היה מאוד החלטי. הוא היה רעב אבל לא הצליח להחליט אם ארוחת בוקר היא הדבר שישביע את רעבונו, צהריים קלה או אולי דווקא ארוחת צהריים לא כל כך קלה?

''תנסה להתרכז. איזה טעם מתחשק לך? בא לך משהו כבד ובשרי או שאולי סלט?'', ניסיתי לכוון אותנו לכוון לאיזשהו מסלול שיוביל בסופו של דבר לבחירת המסעדה, בית הקפה או הקיוסק שבהם נמלא את כרסינו.
''תגיד, בא לך פסטה?'', שאלתי בתקווה.
''יכול להיות'', אמר דורון, ''אבל גם ביצה ולחם עם גבינה טובה''.
''ארוחת בוקר ופסטה לא הולכים יחד,'' פסקתי.
''לפעמים דווקא כן'', ערער המבין הגדול על פסיקתי.
''טוב, תעשה מה שאתה רוצה'', חתכתי את הדיון והוא אכן עשה מה שהוא רוצה והתיישב בקפה מוניקה. התיישבתי לידו והסתכלתי סביב. דווקא נחמד: מקום קטן, על הרחוב ממש, מלצרית יפה ותפריט פשוט. פתחתי אותו וישר נדלקתי על סלט מוניקה שנראה איכותי, טעים ומקורי. טעיתי לחשוב שמדובר במנת תוספת ובתור עיקרית בחרתי לעצמי פסטה פנה עם סלמון ושמנת. דורון היה מרוצה מהבחירה שלי והרשה לעצמו להזמין לעצמו ארוחת בוקר. מי אמר שארוחת בוקר ופסטה לא הולכות ביחד?.
היו כמה ארוחות בוקר בתפריט ודורון בחר ב''בוקר מוניקה'' שהיא, כמתחייב משמה, הכי שווה.

צלחת עמוקה ועמוסה בפסטה ופרוסות סלמון ורדרדות שהמליחו את טעמה של השמנת במליחות עדינה הונחה על שולחני ולידה סלט מוניקה. או אז התברר שהסלט הוא מנה עיקרית בפני עצמו וגם הרבה יותר מפנק משהעזנו לחשוב. היו בו אגוזי מלך, מיני סוגי עלים, בטטות קלויות, פטריות ורצועות עוף, והסליחה עם מי ששכחתי להזכירו. נברתי בו שעה ארוכה, תוך כדי קפיצות חוזרות לצלחת הפסטה שלי וחוזר חלילה. דורון חפר גם הוא בסלט, עד שזה התכלה עוד בטרם קיבל את ארוחת הבוקר שלו.

אבל גם ארוחת הבוקר הגיעה, בעזרת השם, ודורון התיישב ואכל יפה ובסבלנות את הלחם והגבינה והביצים והטונה והריבה והסלמון (גם לו היו פרוסות וורדרדות בקצה הצלחת), ורק בסלט שליווה את הארוחה הוא כמעט שלא נגע, כי אחרי סלט מוניקה קשה לחזור אחורה לסלט רגיל.

אז היה לנו פסטה, וסלט וארוחת בוקר ותפריט שיכול להתאים לי לכל מיני שעות ביום ולכל מיני סוגי מאוויים. קפה מוניקה קטן ואינטימי, וחמוד לפגישות או לאתנחתא בצהריים, גם אם אתם לבד. מקום מומלץ במיוחד לאלו שלא יכולים להחליט מה בא להם ורוצים את הכל.

קפה מוניקה
בן יהודה 34, תל אביב
טלפון: 03-6208451