לחם בשר הרצליה

יין ישמח לבב אנוש ווודקה דופקת את הראש


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

בויכוח על השאלה הקיומית מה עדיף, לצחוק עד עילפון או לאכול טוב עד התפקעות?, מצאה רעות ענברי את התשובה המנצחת: גם וגם. על ערב ב''בלה שלומקינס'' שהתחיל בקוקטייל רוסי ונגמר באושר קיומי

כבר כשהתקרבנו לבלה שלומקינס הבנו שאנחנו הולכים לעמוד בתור. זה אולי נשמע כמו טרוניה אבל בעינינו זה דווקא סימן טוב. מקום שצריך לעמוד בתור בכניסה אליו, מבטיח, כמעט בהכרח, שיש בשביל מה לחכות. בערב הספציפי אליו הגענו המתין הקהל כדי להיכנס למופע הסטנד אפ של שוקי ושימי. מעיון מהיר בכרזת המקום שנתלתה בכניסה ועליה אירועי השבוע, הבנתי שבבלה שלומקינס יש בכל ערב סיבה אחרת לעמוד בתור.

הבלה שלומקינס הוא בר ומועדון הופעות המארח כמעט בכל אחד מערבי השבוע אמן או אירוע, מלבד בערבי שישי ושבת בהם הוא מתפקד כדאנס בר לכל דבר. הגיוני, חשבתי כשנכנסתי לחלל המועדון המרווח, אפשר להזיז את השולחנות וליצור פה יופי של רחבת ריקודים.

תפסנו את מקומנו ביציע העליון בישיבה על מעין בר הצופה אל הבמה, והמתנו לתחילת ההופעה. בינתיים, לא נתנו לעצמנו להשתעמם והזמנו ארוחת ערב לא קלה כלל. ב''בלה'' יש תפריט עשיר, המציע מנות ראשונות, עיקריות בשריות, פיצות, פוקצ'ות, סלטים וקינוחים, ואנחנו היינו רעבים.

הזמנו שתי מנות ראשונות, פטה כבדי עוף ואווז עם ריבת בצל וטורטיית לבנה וחצילים. עוד לפני שהגיע האוכל לשולחן, בחרנו גם משקאות מתוך תפריט האלכוהול המכובד מאוד של ''בלה שלומקינס'', שהציע גם קוקטיילים ומספר יינות.

אני בחרתי לשתות ''ווייט ראשן'' על בסיס שמנת, וידידי הזמין ''אפל מרטיני''. וכך, כשהגיעו המנות הראשונות כבר היינו מרוצים למדי עם כוסותינו בידינו. או אז עלה לבמה מופע החימום לסטנד אפ שהיה קצרצר וחביב והותיר אותנו מחויכים ועם חשק לעוד.

הפטה העדין והמצוין והטורטיה הענקית נאכלו בזריזות, ומיד אחריהם גם מדליוני פילה בקר, המוגשים בלחמניית המבורגר עם ירקות וצ'יפס, שהונחה על הבר שלנו בדיוק כשעלה שוקי לבמה. שוקי התברר לנו, הוא בחור קטן ומקורזל שפתח את המופע בסדרת בדיחות אודות השיער הלא כל כך מוצלח שלו. קודם צחקנו, אחר כך נרגענו ואכלנו קצת ואז שוב צחקנו, כי שוקי הזמין לבמה את החבר שלו, שימי: צב יבשה בגודל בינוני שאוהב לצאת בערבים לברים ולאסוף בחורות. מרגע זה בעיקר צחקנו ובהפוגות הקצרות בין געייה לצחקוק הצלחנו לחטוף עוד ביס מנתחי הפילה הטעימים או כפיס צ'יפס.
בסוף המופע, שארך כשעה, גילינו שרוקנו את הצלחות ושאנחנו שבעים מצחוק ומאוכל טוב. היש מצב קיומי נחשק מזה?

בלה שלומקינס
נח מוזס 13, תל אביב
טלפון: 03-6096996/7

לחם בשר הרצליה אירועים חדש