מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

סדנה זוגית


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

אחת לשבוע, בערב, מתקיימת במטבח של המעדניה הכי מקסימה בגוש דן, סדנת בישול. רוני ומוטי, בעלי המקום ובני זוג, מתארים את סדנאות הבישול שלהן כבילוי אינטימי ומפתיע. כתבתנו יצאה לבדוק מה עומד מאחורי ההבטחות וחזרה נרגשת

רונימוטי היא מעדנייה איטלקית. זו הגדרתו הרשמית של המקום אך הוא הרבה יותר מכך. את המקום פתחו בני הזוג המאוד נחמדים רוני ומוטי לפני כשנה וחצי ברמת גן. אחר כך הם עברו לרמת החייל, שם הם נמצאים כבר חצי השנה.
המעדנייה המיוחדת של רונימוטי, מתחילה את היום כבית קפה וממשיכה ככזאת עד בערך 12 בצהריים, אז היא הופכת למסעדה קטנה. מ- 16:00 ועד 19:30 רונימוטי היא מעדנייה, ופעם בשבוע, ב-19:30 הופך המקום למרכז בישול בו מתקיימות סדנאות.

על הסדנאות של רונימוטי שמעתי טובות ונצורות מכל מיני כיוונים ולכן, כשנרשמתי לסדנת הבישול, ניסיתי לחלץ ממוטי פרטים מדויקים. באתר של רונימוטי יש לוח זמנים של הסדנאות השונות, אבל ללא פירוט של התפריט, וגם הממליצים למיניהם לא ירדו לפרטים. אבל כל הניסיונות לחלץ מידע מוקדם על הערב שצפוי לי לא צלחו. כבר בשיחתנו הראשונה הודה מוטי שחלק מהעניין הוא ההפתעה וכל ניסיונות השכנוע שלי כמו גם השאלות העקיפות והמניפולציות הזולות, לא הועילו.

סדנת הבישול נפתחה בהכנת ריזוטו פונגי, ריזוטו פטריות. הריזוטו הוא אורז מיוחד שדרך הכנתו ייחודית. בניגוד להכנת אורז בצורה הרגילה על ידי בישול במים תוך איסור על פתיחת המכסה במהלך הבישול, כאן נותנים לאורז לספוג את הנוזלים - תוך השגחה מתמדת - וכביכול ''להתייבש'', ואז מוסיפים לו עוד נוזלים. הריזוטו לא אמור להיות בעל מרקם של דייסה דביקה כפי שחשבתי בתחילה, אלא כגרגרי אורז מופרדים ויפים המתחברים בעזרת הרוטב.

בעוד רוני עמלה על הכנת מנת הריזוטו, שכללה בין היתר פטריות פורטובלו יפהפיות וכמות נאה של חמאה, הסביר לנו הזוג על הארנצ'יני. מנת הארנצ'יני הינה בדרך כלל צמחונית ופירוש המלה הוא תפוזונים. הכוונה היא לכדורי ריזוטו המעורבבים בסוגי גבינות שונים, ירקות קלויים או אפילו אנשובי. מוטי הוסיף לכדורי הריזוטו שלנו פלפלים קלויים וזיתים, גבינות ותבלינים. לאחר הוספת החומרים הללו לריזוטו, יוצרים מהתערובת כדורים, טובלים בקמח, בביצה ובפירורי לחם ומטגנים בשמן עמוק.

בשלב הבא הכין מוטי מעדן כפרי שנקרא ''טימבלו''. בתבנית בינונית הניח זו על גבי זו שכבת ירקות קלויים, פסטה מבושלת מראש, רוטב בשמל, גבינות מגוררות ורוטב נפוליטנה מצוין. רוטב הבשמל מורכב מרביכה של חמאה וקמח, אליהם מוסיפים חלב. רוטב הנפוליטנה, רוטב העגבניות המצוין, הינו פשוט להפליא וטעים להפליא והוא מורכב, הדגים לנו מוטי, מעגבניות המבושלות כשהן שלמות, מלח גס ובזיליקום.

את הסדנה ליוו רוני ומוטי בהסברים משותפים ומשולבים היטב, כששניהם משלימים זה את זו. היה נעים לראות את התלהבותם ואהבתם למקצוע, שליוו כל רגע בסדנה. לא פחות מלהיבה היתה העובדה שלאורך הכנת המנות ולצד ההסברים סעדנו את ליבנו בלחמים מיוחדים הנאפים במקום ובזיתים מתובלים.

בדיוק כשלא יכולתי לחכות יותר ל''אוכל האמיתי'' הגיע זמן הארוחה. יצאנו להפסקה קצרה בה טיילנו בחנות הקטנה ואפשרנו לבני הזוג ומנחי הסדנא שלנו לערוך את שולחן הארוחה. כשחזרנו לחדר מצאנו שעל השולחן הונחו קערת כדורי הריזוטו, הארנצ'יני, ולצידם רוטב הנפוליטנה המצוין; ריזוטו פונגי; טימבלו, המאפה הכפרי הטעים; פוקאצ'ות מעולות עם פטריות ופלפלים קלויים; וקרפצ'יו סינטה מצוין, שהוגש לצד עלים ירוקים ומעליו גבינת פרמז'ן מגוררת. במהלך הסדנה הסבירו לנו רוני ומוטי על הכנת בסיס הבצק לפוקאצ'ות, המשמש גם לפיצות ועל בשר הסינטה המיושן לפחות כשלושה שבועות, המשמש להכנת הקרפצ'יו.

אחרי שמזגו יין לכוסותינו, פרשו בני הזוג חרש והשאירו אותנו להתענג על האוכל. ניכר היה בהם כי הם מרוצים ממעשה ידם. כמוהם כמונו.

רונימוטי
ראול ולנברג 24, תל אביב
טלפון: 03-6470247