מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

קפצנו למוקפץ


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

מאז הגיעה לכאן בשורת האוכל המוקפץ, לפני כעשרים שנה, הוא הספיק להתאזרח ולקבל מעמד של תושב קבע. שמונת הסניפים של למון-גראס הפזורים במרכז הארץ יעידו על הביקוש. אנחנו, בסתם יום של חול, בחרנו לדגום את סניף רעננה.

טרנדים קולינריים נחלקים לשניים: אלה שמפציעים פתאום בסערה, הופכים לטרנד ואז נעלמים כלעומת שבאו – ע''ע גופרה בלגי והפרוזן יוגורט, ואלה שמצליחים להתייצב ולהישאר עמנו. המטבח האסיאתי שייך לסוג השני. מאז הגיעה לכאן בשורת האוכל המוקפץ, לפני כעשרים שנה, הוא הספיק להתאזרח ולקבל מעמד של תושב קבע. שמונת הסניפים של למון-גראס הפזורים במרכז הארץ יעידו על הביקוש.
אנחנו, בסתם יום של חול, בחרנו לדגום את סניף רעננה. הרכב הסועדים בשולחנות הסמוכים היה חתך מייצג של כל סוגי האוכלוסיה – שני בחורים רעבים שטרפו צלחות של נודלס, זוג שהתבודד בפינה וגם משפחות עם ילדים. לא פלא – התפריט עשיר ומגוון, וכולל מנות ראשונות, מרקים, קדירות, סושי, מוקפצים צמחוניים או עם בשר ומנות ילדים, כך שכל אחד יכול למצוא משהו לטעמו. המנות ענקיות והמחירים שווים לכל כיס – מחירי רוב המוקפצים נעים בסביבות 35 שקלים, ומדובר בצלחת מלאה כל טוב שיכולה אפילו להספיק לשניים. כל זמן ישיבתנו במסעדה המשיכו להיכנס ולצאת כל הזמן השליחים, לטובת כל הרעבים שלא התחשק להם לצאת מהבית והעדיפו את גירסת הטייק-אווי. ובכל זאת, יש יתרון לישיבה במסעדה עצמה – המנות מגיעות לוהטות היישר מהמחבת לצלחת, ויש גם קינוח מיוחד, שאליו עוד נגיע.
לפתיחה הזמנו אגרול שהיה פריך וטעים, ומרק קוקוס – מרק אסיאתי סמיך עם חלב קוקוס, מלא נתחי עוף, פטריות טריות ובצל, שטעמו הועשר בזגנוויל, לימונית, כוסברה ופלחי לימון. אהבנו את עושר המרכיבים והדיוק בטעמים. כך היה גם במנות העיקריות שהזמנו, שתיהן מהווק: האחת, עוף באגוזי קשיו, כללה נתחי עוף מוקפצים עם פרוסות פלפל ובצל, ועם המון אגוזי קשיו שהעניקו לה פריכות נעימה. נלוו אליה, לבקשתנו, נודלס מוקפצים, שהשתלבו היטב במנה בלי להשתלט על טעמיה. המנה השניה, בקר בפטריות, הכילה פרוסות בקר דקיקות, רכות מאוד, מוקפצות בירקות, עם ''הפתעות'' בדמות פטריות שלמות מטוגנות בטמפורה, והוגשה עם אורז מוקפץ.

בקושי נותר לנו מקום לקינוח, אבל לא יכולנו לעמוד בפני שמה המסקרן של מנת הדגל - ''כדור אש''. זהו כדור של גלידת וניל מטוגן בטמפורה במתיקות מתונה. מפצחים בכפית את ציפוי הבצק החם ומתענגים על השילוב שלו עם הגלידה הקרירה והטעימה שבתוכו - אחת מגלידות הפרווה הטובות שיצא לנו לאכול, וסיום מוצלח לארוחה כולה.

למון גראס רעננה
אחוזה 158, רעננה
09-7742001