מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

במפתח סול


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

מלצריתנו החביבה המליצה בחום על מנת הפלפל הממולא באורז ובשר, ואני, שחובבת מזון מבושל שמגיע מסיר ומבושל ברוטב, לא התלבטתי לרגע. לצד שני הפלפלים הכתומים קיבלתי גם צ'יפס ותוספת אורז לבן לבקשתי, שנרטב יפה ברוטב אדום

מאז שאנחנו מכירות, תיתי חברתי, תמיד סוחבת אותי למקומות שאני לא מכירה. כך, גיליתי בזכותה פעם מסעדה קטנה באמצע השוק, וכך היה גם הפעם, כשהתקשרה אלי יום אחד בצהריים ואמרה: ''בואי עכשיו, עם אופניים!''. וכשתיתי קוראת לי, אני באה.

היה זה יום אביבי של סוף החורף, יום אידיאלי לרכיבה. נפגשנו בשדרות רוטשילד ודיוושנו בצוותא לכיוון שכונת מונטיפיורי המתחדשת כשתיתי מנווטת בראש. כשהגענו לדרך מנחם בגין (המוכרת יותר כדרך פתח תקווה), הובילה אותנו תיתי נגד כיוון התנועה, שבשעת צהריים זו היתה סואנת במיוחד.

כשהגענו לבסוף לשדרות יהודית, היה זה מעבר חד מההמולה הסואנת לאווירה המנומנמת של השדרה השקטה. תיתי הובילה אותנו ל''קפה סול'' הפינתי ושם, בחרנו בשולחן על המרפסת, עם נוף לשדרה, שבשעה זו של היום ספסליה גדושים בעובדים מהסביבה הנהנים מהפסקת צהריים בשמש הנעימה.

מלצרית חביבה ומאירת פנים הגישה לנו תפריט עם מבחר גדול של מנות; ארוחות בוקר (עד השעה 12:00), קישים, כריכים, סלטים, פסטות, מנת היום (תבשיל יומי משתנה) בשרים על האש וקינוחים. בחרנו בשתי ארוחות עסקיות (45-50 שקל) ועד מהרה התמלא שולחננו באוכל רב. ארוחה עסקית כוללת ג'בטה חמימה שמוגשת עם פנכת טחינה, זיתים וירקות מוחמצים, סלט קטן, מנה עיקרית, שתי תוספות ושתייה. ואפשר להסתפק בעסקית מצומצמת הכוללת מנה עיקרית ותוספות ב-30 שקל.

פתחנו בסלטים: סלט ירקות עם פטרוזיליה וסלט קולסלאו, שביחד עם הג'בטה עשו עבודה יעילה בפתיחת התיאבון. מלצריתנו החביבה המליצה בחום על מנת הפלפל הממולא באורז ובשר, ואני, שחובבת מזון מבושל שמגיע מסיר ומבושל ברוטב, לא התלבטתי לרגע. לצד שני הפלפלים הכתומים קיבלתי גם צ'יפס ותוספת אורז לבן לבקשתי, שנרטב יפה ברוטב אדום.

תיתי התלבטה ארוכות בין כבד עוף לבין ביפבורגר, ולבסוף אמרה כן לקציצה, שהגיעה כמקובל בתוך לחמניה ענקית, ולא כמקובל, בתור שתי קציצות שביחד שוקלות 250 גרם. המנה שלה הגיעה בתוספת של פירה וירקות מבושלים (ברוקולי וקשואים). שתי הצלחות היו ענקיות וגם כמויות האוכל היו גדולות, ולאט לאט זלגו צלחות הסלטים למעקה המרפסת.

לקינוח הזמנו טירמיסו, שלא היה דומה לשום טירמיסו שאני מכירה. היה בו משהו אוורירי וקל, קינוח נעים ולא מעיק. אם היה לנו מקום, היינו מנסות את סופלה השוקולד או את עוגת הגבינה-פירורים.

אחרי שהטירמיסו חוסל, הדליקה תיתי סיגריה-של-אחרי ואמרה, ''כמה נעים ופשוט כאן, כמו השכונה.''
הסתכלתי על השדרה והסכמתי איתה.

קפה סול
שדרות יהודית 16, תל אביב
טלפון: 03-5619420