לחם בשר הרצליה

נוסחת הקסם של איסט 38


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

לא היינו במצב רוח חברתי וגם לא כזה הדורש אלכוהול במסות. גם המסעדות הנוצצות והמעונבות לא פיתו אותנו, על אף שהיינו רעבות. מסיבה כלשהי לא יכולנו לדמיין את עצמנו מתיישבות עכשיו משני צידיו של שולחן מרובע

כמו תמיד, חיפשנו מירב ואני גם הפעם את הקסם, אותה נוסחה מנצחת שהופכת ערב שכבר לא יהיה צעיר יותר ולילה שנמצא עדיין בחיתוליו, לבלתי נשכח. הברים הצפופים והאפלוליים של העיר הציעו משהו שלא כל כך התחשק לנו לקבל; לא היינו במצב רוח חברתי וגם לא כזה הדורש אלכוהול במסות. גם המסעדות הנוצצות והמעונבות לא פיתו אותנו, על אף שהיינו רעבות. מסיבה כלשהי לא יכולנו לדמיין את עצמנו מתיישבות עכשיו משני צידיו של שולחן מרובע. רצינו לשבת בבר, על הבר, ולאכול. על פניו זוהי בקשה סבירה וידוע לשתינו שישנם בעיר לא מעט מקומות שיודעים לספק את הסחורה. השאלה היתה רק אילו מהם ראויים ולאילו נרצה לחזור בפעם הבאה שיתקוף אותנו המצב רוח הזה בדיוק.

בחרנו באיסט 38 שבאבן גבירול, הרחוב שהפך בזמן האחרון למקום הכי לוהט בעיר. באיסט 38 מציעים בילוי נוסח אמריקה, והדבר מתבטא בעיקר בתפריט הבשרים העשיר, שכמו שעמדנו לגלות יכול לספק גם נשנושי בר לשתי בחורות עדינות קיבה ונפש וגם תאוות בשרים של גברים מסוקסים. אנחנו היינו איפשהו באמצע, בדיוק בזמן לארוחת ערב מאוחרת, והתחלנו בצלחת קלמארי שהיתה אמורה בעיקר לפתוח לנו את התיאבון. אלא שהמנה התבררה כארוחה בפני עצמה כמעט. סחטנו על ראשי הקלמארי לימון טרי וטבלנו אותם ברוטב המיונז. כשסיימנו כבר היינו מסופקות למדי, ובכל זאת, חשבנו בקול רם, הרי באנו לאכול, ובאצבעות דביקות מהקלמארי הזמנו לנו שתי מנות עיקריות.

מירב הזמינה את המלצת הברמן, יניב: כריך מלא פרוסות סינטה דקות, מוקפצות עם בצל מטוגן ועם גבינה צהובה. שילוב של בשר וגבינה, אם אתם בעניין, הוא תמיד שילוב מנצח, ובכריך הזה היה זה ניצחון בולט. מעבר לגודלה הלא סביר של המנה העשויה להשביע יותר מאדם רעב אחד, היא הייתה מצוינת.

המנה שלי, ספריבס מתוקות וטעימות, לא היתה קטנה ממנה. 600 גרם של צלעות בשר לבן ברוטב טריאקי הונחו לי בצלחת, ולצידם, קערת אורז וצלחת צ'יפס חתוכים גס. חוץ מהכמות שהייתה מרשימה גם הפעם, גם האיכות לא אכזבה. לגמנו מהקוקטיילים שהכין לנו יניב, מירב מקוקטייל הפיג'ליניג עם שנאפס מלון, ואני מקוקטייל הקיווי המרהיב שלי, וחיכינו שהאוכל ירד קצת כדי שנוכל לשוב ולתקוף בחזית הקינוחים.

קרם ברולה בשבילי, הודעתי ליניב, שהתעקש שנזמין דווקא את המיני בראוניז. למודות ניסיון, פעלנו שוב בעצתו. המיני בראוניז הוגשו לנו חבויים תחת הר קצפת ומצופים ברוטב שוקולד חם שהפך את הצלחת לחגיגת שחיתות של מתוקים בשחור ולבן. כשסיימנו להתלקק קינחנו את שאריות השוקולד מהשפתיים והתמסרנו לתחושת הסיפוק שהציפה אותנו. ארוחה טובה על בר בלב העיר, במקום שמאפשר גם אווירה אינטימית של ערב וגם אוכל נהדר בכמויות לא מבוטלות, בדיוק מה שקיווינו למצוא. צריך לזכור את זה לפעם הבאה שיתקוף אותנו מצב רוח כזה בדיוק.

איסט 38
אבן גבירול 38, תל אביב
טלפון: 03-6913838

לחם בשר הרצליה אירועים חדש