לחם בשר הרצליה

מצפון תיפתח הטובה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

כלל הברזל של עולם הקולינריה הוא שבענייני מסעדות תמיד כדאי להקשיב למקומיים. עיינה גל, הסטודנטית התל אביבית שלנו לקולנוע, קפצה לבקר חברה בראש פינה ובהמלצתה בדקה את ההמבורגר של עמבורגר. מאז היא מדקלמת עוד כלל ברזל בענייני קולינריה: בעמבורגר אכול המבורגר!

עליתי צפונה לבקר את חברתי לירון שלומדת בגליל העליון, וקבענו להיפגש לאכול בחוץ. לירון התעקשה שנאכל ב''עמבורגר מקרוני גריל בר'', שלטענתה הוא ה-מקום, בהא הידיעה, של האזור. ואני, שכבר שמעתי רבות וטובות על המסעדה, חשבתי לעצמי שבענייני מסעדות תמיד כדאי להקשיב למקומיים וגם הפעם צייתי לכלל הברזל הזה של עולם הקולינריה.

נפגשנו בחניה רחבת הידיים של המרכז המסחרי של ראש פינה. ממש על הצומת, מול הכביש, גיליתי מקבץ חנויות, בתי קפה ומסעדות, שלא היה מבייש אף מרכז תל אביבי. מקום שבאופן אישי יכולתי לבלות בו שבוע. הכפור בחוץ גירש אותנו מהר פנימה, לחלל המסעדה החם והידידותי, שם התקבלנו בחמימות בלתי תל אביבית בעליל.
''כבר כיף לי'', החמאתי ללירון על הבחירה.
''חכי, חכי. נדבר כשיגיע האוכל''.

לפתיחה בחרנו במנת קרפצ'יו ובראשי קלמרי מטוגנים. נזכרתי שמישהו סיפר לי פעם שדודו טופז אוהב לאכול פה בהזדמנויות בהן הוא עובר בצפון. אין לי מושג אם אלו רכילויות מבוססות או מופרכות, וזה גם לא ממש משנה הרי מעבר לפיקנטריה. מה שחשוב הוא שהמנות בעמבורגר לא נופלות מאלו של כמה מהמסעדות המשובחות בכרך הגדול, ולא יביישו אף שף.

אבל הגאווה האמיתי של המקום היא על ההמבורגרים. לירון, שלא אוכלת בשר אבל אוכלת דגים ופירות ים, בחרה בדניס, שהגיע ללא עצמותיו, על מצע פירה צהבהב. כמה ממנות הבשר בתפריט קרצו לי אך לבסוף נפל הפור על מנת הדגל, ההמבורגר, שהרי בעמבורגר תאכל המבורגר, לא?.

ההמבורגר המדובר נבחר בתוספת בצל מטוגן ופטריות. מיד כשהגיע לשולחן הפשלתי שרוולים וניגשתי למלאכה. שנים של ארוחות במסעדות ואינסוף המבורגרים לימדו אותי לאכול את קציצת הבשר העסיסית באלגנטיות: לוקחים סכין וחותכים באמצע בדיוק. עכשיו כשיש שני חצאים, הרבה יותר קל להשתלט על הלחמניה התפוחה.

גם לירון שיושבת מולי מתמוגגת מהדניס ואחר כך מהקינוחים. השניים שהזמנו הם תותים בקצפת ומרנג – אחת ההמצאות הגאוניות - ועוגת גבינה אפויה, שמוגשת במרכז צלחת של רוטב פירות יער סגלגל וחמצמץ. שילוב טעמים מנצח.

כנראה שלא אעבור לגור בצפון, לפחות לא בעתיד הקרוב, אבל מעכשיו אעצור בעמבורגר בכל הזדמנות שאני עוברת בסביבה. בדיוק כמו דודו טופז.

עמבורגר – מקרוני גריל בר
סנטר הגליל ראש פינה, ראש פינה
טלפון: 04-6801592

לחם בשר הרצליה אירועים חדש