כמצוות החג


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

מה נעשה בפורים? נשתה וגם נאכל, ואפילו היטב. ארבע המלצות לבילויים שמחים במיוחד

אוליב ליף
ארוחת חג פורים במסעדת אוליב ליף הכשרה שבמלון שרתון תל אביב, תתקיים תחת הקונספט של ''לבסומי בפוריא עד דלא ידע...'' או בעברית, ''בואו ונשתה הרבה מאוד יין...''. אי לכך תפתח הארוחה באפריטיף של קיר רויאל (שמפניה וקסיס), ותלווה לכל אורכה בבקבוק יין מרלו של תבור. תפריט האוכל יכלול מנת פתיחה של סביצ'ה דגי ים מוגש עם קוביות ג'לטין על בסיס יין ריזלינג בציר מאוחר בניחוח כוסברה, מנת ביניים של ג'מבו רביולי במילוי סלמון מוגש בקרם יין אדום קטיפתי, מנה עיקרית של אוזן המן במילוי ראגו טלה ברוטב קברנה סוביניון, ולקינוח, אגסים במרק ין אדום עם גלידת תבלינים וטוויל דבש.
הארוחה תתקיים ביום ראשון, ה-4.3.07 ותוגש במקביל לתפריט המסעדה.
380 ₪ לזוג.
אוליב ליף במלון שרתון
הירקון 115, תל אביב
טלפון: 03-5219300

לה סנטרל
מסעדת לה סנטרל שבשדרות רוטשילד בתל אביב נראית כמו ביסטרו צרפתי מלאת אווירה ושיק פריזאי. הסגנון הזה הופך כל ארוחת ערב (ואפילו קפה הפוך וקרואסון של בוקר) לסיבה למסיבה, על אחת כמה וכמה כשהמדובר בערב פורים, אז גם יתחפשו המלצרים והמסעדה תקושט. כדי לעשות ללקוחותיהם שמח גם בארנק, הכריזו בעלי המקום על מבצע מיוחד לחג, על כל הזמנת מנה ראשונה מהתפריט, משקפה פורים על חשבון הבית. המבצע מיום שישי, ה-2.3 ועד ראשון, ה-4.3 כולל.
לה סנטרל
שד' רוטשילד 29, פינת אלנבי, תל אביב
טלפון: 03-5667822

סינקופה בר
הפיק אפ בר הטרנדי שבעיר התחתית בחיפה חוגג את פורים בשני אירועים. הראשון, שיתקיים בשישי, 2.3, יהיה מסיבת מסיכות עם רעשנים, שירים וריקודים, ותחפושות חובה.
האירוע השני, למחרת, בשבת, 3.3, הוא מסיבה לבני 30 פלוס עם פרסים, הפתעות, איפורי פנים, אוזני המן ותחפושות. על המוסיקה יופקד די.ג'יי גיא שלזינגר.
30 ₪ בהרשמה מוקדת, 054-6669970.
סינקופה בר
כיאט 5, פינת נתנזון 1, חיפה
טלפון: 050-9188899

קולינרי
בין מנות הדגל של הבר-מסעדה שבעמק רפאים הירושלמי, ישנו הטריו כבד, עם שלושה סוגי כבד ברוטב פירות יער, סטייק במרינדת אלכוהול וקונפי שוק מולארד. כולן הולכות טוב מאוד עם ההתמחות השניה של המקום – יין. מסעדת הבשרים המצוינת הזו מתייחסת ליין ברצינות רבה ולכן, לא מפתיע לגלות שאת חג היין היהודי, שבו כולנו מצווים לשתות עד דלא ידע'' חוגגים שם בגדול.
את חגיגת פורים בקולינרי עורכים השנה בשיתוף בירה לה-שוף ועם מנות גורמה מיוחדות. המארגנים מבטיחים גם יינות בוטיק כמצוות ה''עד דלא ידע'', והחבילה כולה נשמעת מבטיחה ביותר.
קולינרי
עמק רפאים 31, המושבה הגרמנית, ירושלים
טלפון: 02-5662671