מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

על שיק ושייק


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

המחירים במבט ראשון נראו לנו יקרים - 42 ₪ לארוחת בוקר? אבל כשהגיעו המנות ונוכחנו למה התכוון המשורר כשכתב ''ארוחת בוקר ישראלית'' נראה פתאום המחיר הגיוני לגמרי וכדאי. איינשטיין כבר אמר לפנינו שהכל יחסי, לא?

11:00 בבוקר, צועדת לתוך קניון מלחה, אני נזכרת בימים בהם הקניון רק נפתח. בניין מלא בחנויות המתפרש על שלוש קומות... מי הכיר אז כזה דבר?!. כמו בימים הרחוקים ההם גם היום הקניון במלחה תמיד הומה אדם וצפוף. מצד אחד חולפים על פני אנשים המפטפטים בטלפונים סלולאריים בקולניות מטרידה, מצד שני, שני ילדים רצים זה אחר זה, לפניהם אם ובת מתווכחות על זוג נעלים בחלון הראוה. האם אפשר להאשים אותי שחיפשתי מעט שקט בתוך ההמולה?

בקומה השלישית, בפינה סמויה מן העין, מצוי הקפה-מסעדה ''יטבתה בעיר'', מקום אלגנטי, מעוצב ושקט, פינת המסתור שלי מהרעש וההמולה. אין בו זכר לשולחנות שמנוניים וכסאות פלסטיק שאופייניים בדרך כלל לדוכני המזון המהיר בקניונים.

התיישבתי לשולחן יחד עם חברת ילדות וותיקה שליוותה אותי, שתינו מתקשות להתעלם מצלילי הרעב שבוקעים מבטננו. אחרי בוקר ארוך של שופינג בקניון גם הבטן כנראה דורשת את שלה. אחרי התלבטות קצרה, ולאור מצוקת הרעב הרבה, אנחנו בוחרות בארוחת הבוקר הישראלית, זו הכוללת שתי ביצים עשויות לפי בחירה, סלט, שני סוגים של גבינות, לחם אפוי במקום המוגש יחד עם מטבל של טחינה, חצילים וריבת הבית, וכמובן, שתייה חמה ומיץ טבעי. יש עוד לא מעט אופציות לארוחת בוקר ב''יטבתה בעיר'', בוקר ים תיכונית שמבוססת על שקשוקה, פלטת גבינות ועוד, אבל אנחנו דבקות בישראלית.

המחירים במבט ראשון נראו לנו יקרים - 42 ₪ לארוחת בוקר. אבל כשהגיעו המנות ונוכחנו למה התכוון המשורר בכותבו ''ארוחת בוקר ישראלית'' נראה פתאום המחיר הגיוני לגמרי ואפילו כדאי. איינשטיין כבר אמר לפנינו שהכל יחסי, לא?

צלחותינו הגדולות מלאות כל טוב, האוכל לא פלצני בעליל אלא פשוט במובן החיובי של המילה, כלומר ביתי וטעים והשרות נעים ומהיר. תוך כדי זלילה אנחנו מצליבות מבט, מוודאות שאנחנו נהנות.

אחרי ששקטה הבטן התפנינו לעסוק במותרות. במקרה של ''יטבתה בעיר'' התברר לנו שהדובדבן בקצפת הוא שיק הפירות, שמוגש בקנקן מכובד וממשיך את מוטיב הכמויות הנדיבות. ובכל זאת לא נפרדנו מ''יטבתה בעיר'' לפני שטעמנו פרוסה של עוגת שוקולד עם קצפת וגלידה, כזאת שמשחררת אנחת הנאה ושובע וממלאת את הגוף בתחושת סיפוק. אין כמו בטן מלאה וחברה טובה על הבוקר.

יטבתה בעיר
קניון מלחה, קומה עליונה
טלפון: 050-8003300