לחם בשר הרצליה

ההיית או חלמתי חלום?


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

נעמה הלוי כתבתנו, נסעה באישון לילה להופעה בקרסון בר החדש שביפו וחזרה מרוגשת. מהקוקטיילים, מהמוסיקה, מהאווירה ומהבחורים יפי המראה שמילאו את המקום (ואולי זה רק האלכוהול?)

השעה שעת לילה מאוחרת ואור פנסים עמום מאיר את הרחוב היפואי השקט. כל החנויות סגורות ונפש חיה אין בחוץ. לפתע בוקעת מוסיקה מדלת מסתורית ומנערת את הדממה. רגע אחרי שעוברים את המאבטח מתגלה אחד האתרים המקסימים בנוף הברים היפואי.

ה''קרסון בר'' נפתח לפני כחודשיים ברחוב רזיאל שביפו. הוא קטן ואינטימי ומאוד ביתי. את קירות העץ שלו מעטרים סמלי בירות שונות, המנורות הן גלגלי כרכרה ובקצה הבר, בתוך כוך קטן, נמצאת עמדה להופעות מוסיקליות. סדרת ההופעות שכבר החלו בבר הצעיר, מבטיח אורן, אחד הבעלים, תימשך באופן קבוע.

אורן ומייקי, שותפו, מכירים כמו כל ישראלי שני מתקופת הצבא. מייקי מגיע מתחום ההייטק, ואורן הוא מוסיקאי שבעתיד גם יופיע בבר. הדגש במקום הוא אומר, הוא אלכוהול ומוסיקה טובה, ''בעיקר סופט רוק, בלוז וגם מוסיקת ג'אז''. בערב בו ביקרתי הופיע בבר הרכב שנקרא ''אלון הלל וחברים'' עם הזמר שמוליק שמיר. המוסיקה היתה מצוינת וקצבית והתאימה לאופי המקום ולקהל. עיצוב העץ, הסביר לי אורן, תוך כדי ההופעה, משפר את הסאונד. ''בכל פעם שמנגנים פה את ה- ''Doors'' אני מתרגש מחדש''.

אורן ומייקי בנו את המקום במו ידיהם ו''חרשו'' את רשת האינטרנט עד שמצאו את כל הלוחיות והתמונות המעטרים את הקירות. מרבית הפריטים הם פריטים אותנטיים משנות השבעים. על הבר בחנתי את מבחר המשקאות העשיר מאוד, הכולל אוסף מכובד של בקבוקי וויסקי וקוניאק.

גלעד הברמן של הקרסון הוא מזן הברמנים שקופצים להגיש לך מצת עוד לפני ששלפת את הסיגריה אבל את המתכון לקוקטייל הטעים שהכין לי, שזיהיתי בו ליקר שקדים (אמרטו) ומיץ דובדבנים, הוא סירב באלגנטיות לחשוף. אחרי עוד כוסית צ'ייסר של וויסקי לחיים, הרמתי את הראש מהבר וסקרתי את הקהל של קרסון, שמחה לגלות שהוא משובץ בחורים יפי מראה לרוב.

אחרי הערב המוצלח מאוד שהעברתי שם, אני יודעת בבירור שאחזור שוב, גם כשאורן יעלה על הבמה בפעם הראשונה.

קרסון בר
רזיאל 7, תל אביב
טלפון: 03-6815144

לחם בשר הרצליה אירועים חדש