לחם בשר הרצליה

להרגיש כמו מיליון דולר (או יורו)


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

אם התפעלתי מנדיבות המנות הראשונות, לא ידעתי לקראת מה אני הולך בעיקריות. כאן לא נותר לי אלא לומר, עשו לעצמכם טובה והגיעו לברסרי רעבים. שלוש מנות של פילה בקר מציע התפריט ואנחנו הלכנו על הצרפתית הקלאסית: פילה וולינגטון, פילה בקר וכבד אווז בעטיפת בצק עלים. טבחי הברסרי השכילו לשמור על הפילה מצליית יתר, אויבתו הגדולה, והפליאו במנה מצוינת

ברסרי הוא מונח צרפתי המתייחס לבר-מסעדה שהמנות מתחלפות בו לאורך כל היום. אלא שעם המעבר למזרח התיכון הכללים כנראה קצת משתנים, והברסרי באילת עונה בעיקר על הציפייה הישראלית למסעדה צרפתית. אז אמנם בישראל קהל הלקוחות הפוטנציאלי לצלעות חזיר בשמנת ורוקפור או רחמנא ליצלן לרגלי צפרדעים מטוגנות בשמן עמוק עם אחוז שומן רווי גבוה, איננו גדול, אבל אנחנו, שמתהדרים בפרמזן, מוצרלה, שמפניה, באגט וג'בטה, כולם מתוצרת הארץ ובאיכות טובה, שאנחנו לא נקים לנו גם ברסרי ועוד כשר?

קשה לדמיין את הוירטואוזיות שלה נדרש השף כדי להתאים את המטבח הצרפתי הקלאסי לדרישות המורכבות של הכשרות ולהכרח לעבוד עם מוצרים ישראליים בלבד (או כשרים מחו''ל אבל לא אלו שבהם משתמשים ברוב מסעדות צרפת).
עם ערימת הספקות המהדהדת הזו יצאנו לאכול בברסרי שבחוף הצפוני באילת ולהפתעתנו, עוד לפני ששזפו עינינו את התפריט, הבנו שאולי לגבי האוכל הצרפתי עוד יש לנו ספקות, אבל האווירה התגברה על כל המכשולים: הברסרי היא מסעדה מטופחת מאוד עם האווירה המדויקת לארוחת ערב צרפתית חגיגית ובלתי שגרתית.

דקות אחדות אחרי שהתיישבנו ניגשה אלינו המלצרית עם עגלת המשקאות, כמקובל במסעדות רשת ישרוטל והציעה לנו אפריטיף. נענינו להצעתה וקיבלנו פרנו וקוקטייל פירותי. כשתמו גינוני טקס הפתיחה, פתחנו את התפריט ושקענו בהתלבטויות. תפריט המנות הראשונות מרשים למדי: מצויות שם מנות עם קשת רחבה של מרכיבים מסקרנים וראויים לטעימה, מכבד אווז ועד לפילה ברבוניה. בעצתה הנבונה של זוגתי התרכזנו בירקות כדי לשמור את התיאבון למנות העיקריות.

המנה הראשונה של פטריות ממולאות בתרד וטופו ברוטב עשבים ירוקים, התגלתה כיצירת מופת עם רוטב ממכר ופטריות במרקם הנכון. סלט ירוק בתחמיץ דבש, חרדל ואגוזי קשיו, התברר גם הוא כבחירה מוצלחת של מנה העשויה ממרכיבים טריים ופריכים. כדי לא להיכנע לגמרי למשטר הירקות שהשליטה זוגתי, החלטתי למרוד קצת והזמנתי קרפצ'יו סינטה מיושנת, שהתגלה כמנה מצוינת עם תיבול עדין של רוטב בלסמי. מנה שהיא תאווה לחיך ו,פותחת תיאבון'' נפלאה. בשלב זה כבר הבנו שהמנות בברסרי לא מצייתות לסטיגמה של מסעדות גורמה צרפתיות והן גדולות ונדיבות. אולי הבינו הבעלים שעם כל הצרפתיות, בישראל נהג כישראלי.

אם התפעלתי מהנדיבות במנות הראשונות, לא ידעתי לקראת מה אני הולך בעיקריות. כאן לא נותר לי אלא לומר, עשו לעצמכם טובה והגיעו לברסרי רעבים. שלוש מנות של פילה בקר מוצעות לסועדים בבראסרי. הלכנו על זו הצרפתית הקלאסית: פילה וולינגטון, כלומר, פילה בקר וכבד אווז בעטיפת בצק עלים. טבחי הברסרי השכילו לשמור על הפילה מצליית יתר, אויבתו הגדולה והפליאו במנה מצוינת.

מדי פעם נזכרתי להציץ בזוגתי שהתענגה על נתח אנטרקוט ברוטב יין אדום. ביתר הזמן ניסיתי להשתלט על המנה שלי. מלצרית חברותית ומנומסת החליפה לנו את הכלים אחרי כל מנה ודאגה באלגנטיות לשלומנו. אח, החיים טובים בברסרי.

המסעדה מתפרשת על שטח גדול, לא עמוס יתר על המידה בשולחנות, כך שאפשר ליהנות מהחללים הגדולים ומפרטיות בכל שולחן. אפרופו חללים, לשמחתי , השארתי חלל אחד וחשוב למנה האחרונה. בזמן האחרון אני מצליח להתעלות על עצמי ולא להזמין את הקינוח הכי כבד ושוקולדי שבתפריט הקינוחים. אפילו לי לא ברור אם בעקבות איזה טרנד בריאותי או בזכות המשמעת העצמית הידועה שלי. עם הזמן אני לומד ליהנות ממנות פירותיות ואווריריות ולא רק מעוגות שוקולד דחוסות. גם בברסרי הזמנו ''כדורי סורבה בטעמים שונים, מוגשים על קלתיות פריכות''. מנה מרעננת לסיום ארוחה טובה.

הבראסרי, אם כן, היא מסעדה עם טאצ' צרפתי אבל גישה ישראלית. הכמויות, חומרי הגלם, הכל מותאם לסועדים כמונו, שרוצים לצאת למסעדה טובה, לאכול טוב, ולהרגיש מיליון דולר. או יורו. והכשרות במקרה הזה, היא רק בונוס. קחו את זה בחשבון בפעם הבאה שאתם באילת.

ברסרי
טיילת המלך, החוף הצפוני, אילת
טלפון: 08-6363439

לחם בשר הרצליה אירועים חדש