מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

בנחלים ייסדנו מסורת של פינוקים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

ב''ארץ זבת חלב'' שבמושב נחלים מקדישים את בקרי שישי למבוגרים בלבד, עם ארוחת בוקר הכי מפנקת שאפשר, בניחוח כפרי של פעם: בתים צנועים, ירוק של אחרי הגשם, חמור קשור בחבל ותרנגול מתרוצץ

פעם, בילדותנו, הדברים היו ברורים: אחרי ט''ו בשבט היה מגיע תורו של יום האם, וליום אחד בשנה אמא זכתה לפינוקים. אבל עד שהגיע תורנו להיות הורים, כבר חדרו ללוח השנה, בין ט''ו בשבט לפורים, ה''וולנטיין'' הלועזי ו''יום המשפחה'' הפוליטיקלי-קורקט. ומה עם אמא? איפה הפינוק שלי?

טוב שב''ארץ זבת חלב'' שבמושב נחלים מקדישים את בקרי שישי למבוגרים בלבד, עם ארוחת בוקר הכי מפנקת שאפשר, בניחוח כפרי של פעם. את השינוי באווירה מרגישים כבר בכניסה למושב: בתים צנועים, ירוק של אחרי הגשם, חמור קשור בחבל בחצר אחת ותרנגול מתרוצץ באחרת.

בתוך הפסטורליה הכפרית הזו ממוקמת מחלבת מרקוביץ, שם מכין אהרון מרקוביץ גבינות מחלב של הכבשים שהוא מגדל בעצמו. גבינות שלא תטעמו בשום מקום אחר, מהסיבה הפשוטה שהכל פרי פיתוח עצמי, תולדה של ניסוי וטעייה. או כמו שאהרון מסביר: ''בסיור גבינות בצרפת, הגבן הסביר שהוא מייצר גבינה לפי מסורת של 300 שנה. באותו רגע החלטתי שאני מפסיק לנסות לחקות אחרים וממציא מסורת משלי''.

לצד המחלבה צמחה המעדנייה בה נמכרות הגבינות, ואליה נוסף בהמשך בית הקפה, שמתנאה במסורת מבורכת של ארוחת בוקר שישי. לפי הנהירה למקום, נראה שהרבה אנשים מוכנים לאמץ את המסורת הזאת בשתי ידיים. הארוחה מוגשת כמזנון חופשי, במחיר של 69 שקלים לאדם, והיא מהטעימות והמושקעות שאכלנו: הטאבון הענק מנפק מאפים טריים, ובהם לחם אגוזים ולחם פרג שהולכים נהדר עם מבחר גבינות הצאן הרכות והקשות, וגם מאפי שמרים קטנים ממולאים בגבינה שנמסה באפיה. קערות הסלט כוללות סלטים שחלקם מבוססים גם הם על גבינות, כמו סלט נהדר של גבינה פיקנטית קשה עם עגבניות מיובשות, אבל גם סלט חצילים מצוין, סלט ירוק רענן מאוד, ועוד אחד מקורי וטעים, של עלי תרד טריים עם תאנים מיובשות.

מילת התפעלות נפרדת מוקדשת ליוגורט – סמיך וטעים כמו שמנת, ועם 5% שומן בלבד! פוגשים אותו כפתיח בתור ''צאזיקי'' – מרק יוגורט קר, וגם לסיום הארוחה, אז הוא מוגש בגביעים קטנים שאליהם נלווית קונפיטורה ביתית, לקינוח. עוד מילת שבח מגיעה לבחור שמאייש את עמדת הקפה, ומכין לכל אחד קפה משובח לפי הזמנה בסבלנות ובמאור פנים.

אחרי שעתיים כאלה, הכל כבר מתקבל ברוח טובה, אפילו השיבה הביתה אל הילדים, שהספיקו לחזור מבית הספר ובידיהם פתק: ''הנכם מוזמנים לפעילות יצירתית עם ילדיכם לכבוד יום המשפחה''.

ארץ זבת חלב
מושב נחלים משק 59, נחלים
טלפון: 03-9332797