לחם בשר הרצליה

יין חדש ביקב חדש – יקב יתיר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

יקב יתיר יצא לדרכו באירוע רב משתתפים ב-9 בפברואר 2004 . יקב הבוטיק הקטן הוקם בשנת 2000 כמיזם משותף של כורמי האזור (50%) ויקבי כרמל (50%) אשר גילו את הפוטנציאל הנדיר הטמון בחבל זה.


לחבל יתיר היסטוריה ארוכה של ייצור יין. הוא נודע בזכות תעשיית היין המפותחת שהייתה בו כבר לפני 2500 שנה בימי מלכות יהודה הראשונה, ושרידי מערכת הגתות הענפה שנותרו בו עד היום הם עדות נצחית לכך. על פי המקרא, ייצרו יין באזור זה כבר לפני 3500 שנה, בתקופת אברהם ולוט. האריה המשמש סמלו של היקב, שימש כסימלו של שבט יהודה ומלכותו על פני חבל יתיר, מופיע על התוית בצבע אדום עז כצבעו של ''דם הענבים'' – הלא הוא היין המצוין במקרא.

הבקרים הצוננים המלווים ברוחות קלות, הימים היבשים שטופי השמש, הלילות הקרים גם בחודשי הקיץ והשלג המכסה את האזור בימות החורף, הם אשר מאפיינים את האקלים הייחודי כל כך המתאים לגידול זני איכות לייצור יין אדום, כדוגמת קברנה סוביניון. שילוב אקלימי זה מעניק לגפנים את מנות החום והקור הדרושות להן להבשלה מיטבית של הענב.


היקף ההשקעה בהקמת יקב יתיר עומד על כ – 15 מיליון שקל. בדומה לאזורי היין המשובחים בעולם, ניחן חבל יתיר, בו שוכן היקב, בכל התכונות ההופכות אותו לחבל ארץ המתאים להפקת יינות עילית איכותיים. היקב השוכן ליד תל ערד ממזג שילוב נדיר של אקלים ייחודי היסטוריה רבת שנים בתחום ייצור היין ועבודה ייננית טובה.

באותו אירוע הושק יין הדגל של היקב- ''יער יתיר'' מבציר 2001 המורכב מתערובת של 85% ענבי קברנה סוביניון ו – 15% ענבי מרלו הגדלים בכרמי ''יער יתיר''.
היין יושן 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי (אשר כ – 1/3 מהן חדשות). הוא לא עבר תהליך סינון על מנת לשמר את האיכויות האותנטיות ואת הטעמים המורכבים.
מאפייני היין הם צבע אדם-סגול עמוק, ניחוח קלאסי של פירות יער ועשבי תיבול עם רמז לעץ האלון. היין מורכב ומאוזן, בעל טאנינים עדינים וסיומת ארוכה קטיפתית.


ישראל פרקר - אתר היין הישראלי

לחם בשר הרצליה אירועים חדש