לחם בשר הרצליה

הקרב על הטרטופו


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

''ההזמנה הגיעה בתוך פחות משעה, כמובטח. גודל המנות במשלוחים, כמו במסעדה, ראוי לציון. שתי מנות מרק סיפקו משפחה רעבה, שלגמה בשמחה מהמינסטרונה העשיר. לצד המרק הגיעו קופסאות קטנות עם תוספות, גבינת פרמזן מגוררת ורוטב פסטו חריף''. שפרה צח ממליצה על שירות הטייק אוויי החדש של פרינצ'יפסה

ההתחלה דווקא היתה מופת של שיתוף פעולה משפחתי. אנחנו, כלומר ההורים, זממנו לקפוץ ל''פרינצ'יפסה'', המסעדה האיטלקית הקטנה שבאזור הבורסה וליהנות בשקט. אלא שהם, כלומר הילדים, עשו פרצוף על כך שאנחנו שוב יוצאים. וכך, החלטנו שבמקום לצאת למסעדה, נזמין את האוכל הביתה. היינו אפילו נדיבים והרשינו לצאצאים להשתתף בבחירת המנות. ''אני רוצה את המינסטרונה הזה שאת תמיד מספרת עליו'' אמרה הבת. ''דווקא מרק?'' הסתייג הבן. טוב, הוספנו להזמנה גם פטריות פורטובלו בגריל בתחמיץ. לעיקרית הסכמנו כולנו על רביולי, השאלה היתה רק איזה, רביולי גבינות בסלסה רוזה או רביולי בטטות ברוטב שמנת? בסוף כמובן הזמנו את שניהם, נו מה. אחרי כל זה, עניין הקינוח כבר נראה לנו זניח, אז הסתפקנו במנה אחת של טרטופו. ביג מיסטייק, כפי שגילינו בהמשך.

ההזמנה הגיעה בתוך פחות משעה, כמובטח, ארוזה בקופסאות פלסטיק אטומות ששמרו כיאות על חומו של המזון. אפילו למרק נדרש חימום קל בלבד. גודל המנות במשלוחים, כמו של אלו המוגשות במסעדה, ראוי לציון. מה שנחזה להיות שתי מנות מרק סיפק בפועל משפחה רעבה שלמה, שלגמה בשמחה מהמינסטרונה העשיר. לצד המרק הגיעו קופסאות קטנות, האחת עם גבינת פרמזן מגוררת, שקצת נמסה בדרך והשנייה של רוטב פסטו חריף ששדרג עוד יותר את המרק.

לאחר שמהמינסטרונה לא נותרה אף טיפה, עברנו למגשיות הרביולי, שהסועדים ציינו לטובה את מצבם – הם לא ניזוקו מחוויית הנסיעה והגיעו מובחנים אחד-אחד, עטופים ברוטב עשיר. רביולי הגבינות ברוטב עגבניות פיקנטי, ורביולי הבטטות במתיקות מתונה השתלב להפליא ברוטב השמנת. יחד איתם נפתחה גם מגשית הפורטבלו בתחמיץ: חמש או שש פטריות בשרניות קלויות בגריל, מושרות בתחמיץ, בתוספת גבינת פטה. הבן, שמאז עבר לצמחונות טוחן בכל הזדמנות בורגר פטריות, פשוט הכניס את הפורטבלו הכי גדולה ועסיסית בשלמותה לתוך לחמניה, נתן ביס גדול וציין בסיפוק שהמנה הזאת לוקחת בשקט כל בורגר פטריות בעיר.

ואז הגענו לקינוח. קופסת הטרטופו נפתחה ומהרגע שהסועדים טעמו מהעונג הצרוף, תולדה של שילוב מושחת בין שוקולד מריר שבעים אחוז עם שמנת מתוקה וברנדי החל קרב כפיות נטול רחמים. מזל שמי שמזמין ביותר ממאה שקלים זוכה לקינוח נוסף חינם, וכך, אבי הטף, שהפסיד במערכה ונותר נטול שוקולד, יכול היה להתנחם במנת הפנה קוטה שקיבלנו כתוספת, למרות שגם ממנה עוד גנבו לו כמה ביסים מהצד. בפעם הבאה, נזמין קודם כל את הקינוח.

פרינצ'יפסה
דרך בגין 7, בית גיבור ספורט, מתחם הבורסה, רמת גן
טלפון: 057-6664050

לחם בשר הרצליה אירועים חדש