מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

האלטרנטיבה מספר אחת


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

החלטנו לנסות את אלתר נתיב ברחוב ויצמן בת''א, קרוב לכיכר המדינה. כבר שמעתי מכמה אנשים על המקום הזה והחלטתי שזה בדיוק מה שאנחנו צריכים עכשיו. מקום חמים, פשוט ומעודן שנוכל לאתגר את התיאבון הבררני שלנו בו.

גברים לא הולכים לאכול ארוחת ערב ביחד. כלומר במידה ומאוד רעבים אז מזמינים איזה טייקאווי או מקסימום סותמים את הרעב באיזה חומוסיה קטנה. ההסבר לזה די פשוט- גברים נפגשים סביב מטרה מסויימת, לרוב משחק מסויים, שידור משחק כדורגל, פלייסטיישן, פוקר וכו'. ישיבה במסעדה מכריחה אותנו לשבת ולדבר וזה עלול להיות מוזר עבורינו לפעמים, אל תנסו להבין אותי בנות, פשוט תקבלו את זה כעובדה.

קרה שישבנו בערב חורפי למדי בוהים במסך כהרגלנו. לפתע רעב מסוגנן תפס את בטננו. לא רצינו משהו פשוט מדי כמו חומוס, אבל גם לא מתוחכם מדי כמו סושי. רצינו ארוחת שלוש מנות שתהיה פשוטה ונוחה.

החלטנו לנסות את אלתר-נתיב ברחוב ויצמן בת''א, קרוב לכיכר המדינה. כבר שמעתי מכמה אנשים על המקום הזה והחלטתי שזה בדיוק מה שאנחנו צריכים עכשיו. מקום חמים, פשוט ומעודן שנוכל לאתגר את התיאבון הבררני שלנו בו.

המקום היה מלא במידה והיה מעוצב בצבעים כתומים חמים ומעוררי תיאבון . התיישבנו לנו באחת הפינות וחיכינו למלצר שהגיע כדקת נימוס אחרי הכניסה שלנו. כאשר הגיש לנו את התפריט היינו די המומים. מגוון כזה של מנות כבר לא ראינו הרבה זמן. דן המלצר שמח לפרט לנו בסבלנות את רוב המנות ואני מוכרח להודות שהבחירה במנות הייתה קשה מאוד. במסעדה יש מגוון ענק של ארוחות בוקר- איטלקי, בריא, ישראלי, כפרי ועוד. מנות ראשונות מפתות במיוחד שאליהם נגיע מיד, מגוון רחב של כריכים וטוסטים, לחמים שנאפים במקום, פיצות, פסטות, לזניות, קישים וכמובן דגים. אלתר נתיב היא מסעדת דגים חלבית וכשרה למהדרין. אוכלוסיית המקום מורכבת מחובשי כיפה וחילונים ובכלל נראה שזה לא מעסיק אף אחד יותר מדי. אנשים מגיעים לשם כדי לאכול אוכל טוב.

החלטנו להתחיל עם פטריות שמפניון חמות ממולאות באגוזים ומוקרמות בפרמז'ן. לצד מנת הפתיחה המרשימה הזו גם מצורף סלט ירקות די גדול וענה על הצורך. מעבר לכך הזמנו את לחם הפסטו שנאפה במקום במקצועיות רבה והיה מעולה. המנות הראשונות פותחות את התיאבון אך לא קטנות מדי, בצורה כזאת שאפשר להמשיך לנשנש אותם גם עם המנה העיקרית.

לעיקרית החלטנו ללכת על דגים. כמובן שגם בנושא הזה המבחר במקום יותר ממקובל. אפשר להזמין דג דניס שלם, שאותו הזמין צביקה, סטייק סלומון, סטייק פורל ופילה מושט שאותו אני הזמנתי. לצד מנת הדגים אפשר לבחור שתי תוספות, פירה, תפו''א, צ'יפס וירקות מוקפצים.
הפילה שלי היה רך במידה ונטול עצמות לחלוטין. ברגע הזה אני וצביקה הפסקנו עם השיחה שלנו והתרכזנו בהנאה שספגנו מעסיסיות הדג. שתי חתיכות הפילה ''נבלעו'' די במהירות והשביעו אותי לחלוטין. כמה דקות אחרי, סיים צביקה והוסיף חיוך שאומר בפשטות- שבעתי.

בעוד אנחנו נרגעים מהדג המדהים שענה בדיוק על מבוקשנו, חשק למשהו מתוק עלה במוחינו ביחד והוכיח את הדמיון בצרכים הקולינריים שלנו.

אלתר נתיב
ויצמן 32, תל אביב
03-6950567