שוקולד למנה עיקרית


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

הילדים הם כמובן רק התירוץ, כי מי מאיתנו יצהיר בגלוי (וחמור יותר, תצהיר, בלשון נקבה) שבכוונתו/ה לאכול היום לארוחת צהריים פיצה שוקולד או קרפ ממולא בקרם מרשמלו ומעוטרי בדובוני גומי, ועוד ללוות את הכל בספל של משקה שוקולד איטלקי, מין מרק סמיך ומתוק של שוקולד מהחלומות?

מאז שנפתח סניף מקס ברנר בשדרות רוטשילד בתל אביב, הפך שם הקוד ''מקס ברנר'' לשם נרדף אצלנו בבית ליום כיף. רוצים לחגוג יום הולדת? ''מקס ברנר''. לקחת חצי יום חופש מבית הספר והגן? ''מקס ברנר''. להיפרד מחברים שהגיעו לביקור בארץ? ''מקס ברנר'', ברור, הרי חייבים להמתיק את הגלולה המרה. מפה לשם, חישבנו ומצאנו בעודנו יושבים השבוע בסניף ''מקס ברנר'' שברמת החייל, במסגרת יום הכיף הדו-חודשי, שבחצי השנה האחרונה ביקרנו בסניפיו השונים של ''מקס ברנר'' כשבע פעמים. הילדים צהלו, מן הסתם מהאמונה ש''מה שהיה הוא שיהיה'' ואין סיבה שבעתיד לא יישמר הקצב ואף יעלה. אבל אני נחרדתי, מעלה בדמיוני את כמויות השוקולד, הסוכר וצבעי המאכל שזורמות בעורקיהם.
''אמא, מה יש לך נגד דברים טובים?'', דרש הבכור לדעת ואיפס אותי. בכל זאת, חיים רק פעם אחת.
''אתם יודעים מה?'', הודעתי חגיגית, ''אני דווקא בעד דברים טובים. יאללה, בואו נחגוג''.

האמת היא שהילדים הם כמובן רק התירוץ, כי מי מאיתנו יצהיר בגלוי (וחמור יותר, תצהיר, בלשון נקבה) שבכוונתו/ה לאכול היום לארוחת צהריים פיצה שוקולד או קרפ ממולא בקרם מרשמלו ומעוטר בדובוני גומי, ועוד ללוות את הכל בספל של משקה שוקולד איטלקי, מין מרק סמיך ומתוק של שוקולד מהחלומות?

את הארוחה בסניף ''מקס ברנר'' שברמת החייל, פתחנו בסלסילת לחמניות עם חמאה צהובה. מבחינת הקטנה, מנה עיקרית מושלמת. עד שהגיעו מנות האוכל שהזמנו כהקדמה למנות הקינוח, שהן פה כאמור העיקר, התאמנו הילדים על שימוש בסכין וניסו לשווא לנסר את הלחמניות בסכין חמאה. אין דבר, העיקר האתגר.

למנות עיקריות ''אמיתיות'' בחר הבכור בואפל בלגי עם נתחי עוף מוקפצים בבצל וגבינה מוקרמת. אחרי התלבטויות בין ''ביצה בקן עם פרצוף מחייך'' (''החיוך זה מירקות? אז אני לא רוצה'') לבין ''טוסט פיצה שמח'' (''זה גם עם ירקות? אז אני לא רוצה'') בחרה הקטנה ב''נקניקיית לונה פארק בתוך מערת לחמנייה'', עם תפוצ'יפס וקטשופ. בסופו של דבר היא אכלה בעיקר את קערית הקטשופ אבל אף אחד סביב השולחן לא היה מוטרד. עינינו היו נשואות לקינוחים.

תפריט הקינוחים של מקס ברנר הוא חוברת לא דקה כלל וכלל שכוללת משקאות על בסיס שוקולד, עוגות שוקולד, קרפים, כדורי גלידה בטעמים שונים ועוד שלל המצאות מתוקות, מתוחכמות ואנינות. לילדים יש תפריט קינוחים משלהם, חגיגת סוכריות צבעוניות, קצפת, טופי, מרשמלו, וסוכר, וכן, גם המון שוקולד.

הגברבר חובב השוקולד הלבן בחר בפיצה של גושי שוקולד חלב ושוקולד לבן (על תקן גבינה צהובה?) עם כדור גלידת וניל בצד וסוכריות צבעוניות. הגברת, ששמה האמצעי ''מרשמלו'', בחרה בקרפ מרשמלו נמס עם דובונים, גושי שוקולד חלב, הר גלידת וניל והמון שוקולד חם. אני הזמנתי ספל ''חיבוק'' של משקה שוקולד איטלקי מריר, סמיך ועשיר, ובמלים אחרות, מנה של כ-250 מ''ל מרק שוקולד!

בדרכנו החוצה אחרי שנפרדנו ממייקל, מנהל הסניף, פתחו הילדים בספקולציות מתי ואיך נחזור. ''איזה כיף למייקל, אם מתחשק לו שוקולד הוא רק צריך ללכת לעבודה'', אמר הבכור ואחרי עוד רגע של מחשבה שאל: ''אמא, באיזה גיל מתקבלים פה לעבודה?''.

מקס ברנר
הברזל 23, רמת החייל
טלפון: 057-7387769