לחם בשר הרצליה

אדון וגברת במסעדה מפוארת


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

היא חזרה לשולחן ולאדון שכבר ישב עם כוס יין אדום. מסתבר שהוא דאג גם לה. המלצר מזג לשניהם יין מיקב תניה, שהוא יקב בוטיק קטן ואיכותי. הם לגמו בנחת והמתינו למנות הראשונות

הגברת והאדון יוצאים בלילה ירושלמי קר למסעדת שף בעמק רפאים. הגברת ביקשה מהאדון שיתלבש יפה, והיא בעצמה לבשה שלוש שכבות מתחת לסוודר. האדון השתדל להתלבש יפה, אבל בגלל שהוא עשה את זה לבד כשהגברת לא היתה לידו, יצא לו רק נחמד. לא נורא, הגברת היתה מרוצה. מכל המקומות במושבה הגרמנית השיקית הם נכנסים לקולינרי, מסעדה מהודרת ואלגנטית, והיא מרגישה שהם בהחלט נראים בסדר גמור.

קולינרי פתוחה פחות משנה ופונה לקהל אקסקלוסיבי שומר כשרות. זוהי מסעדה מרווחת, מעוצבת בטעם מעודן, וכאשר הגברת עלתה לקומה העליונה להתרענן בשירותים לפני האוכל, היא עברה בגלריה בה ממוקם שולחן רחב ידיים ומיד דמיינה איך בצהריים הוא היה עמוס באנשי עסקים דוברי שפות שונות ואיך בשעת ערב מעט יותר מאוחרת תיסוב סביבו משפחה עליזה החוגגת אירוע.

היא חזרה לשולחן ולאדון שכבר ישב עם כוס יין אדום. מסתבר שהוא דאג גם לה. המלצר מזג לשניהם לגביע יין מיקב תניה, שהוא יקב בוטיק קטן ואיכותי. הם לגמו מהיין בנחת והמתינו למנות הראשונות.

למרות שהיא לא אוהבת דגים ולמרות שהאדון לא ידע בכלל מה זה סביצ'ה, שניהם נהנו מאוד ממנת הסביצ'ה דניס. הסביצ'ה הוגש על מצע של קרפצ'יו סלק ברוטב ג'ינג'ר מתוק, והיה קליל ורענן. עם הסביצ'ה הגיע התאום הבשרי שלו, הקרפצ'יו, ולצידו לחם טרי.

עד עכשיו הכל היה נעים והם היו מרוצים, אבל כשהגיע עת בחירת העיקריות החלו הבעיות. האדון בחר מיד, וכצפוי, בסטייק אנטרקוט. הגברת התלבטה בין קונפי למנת טריו כבדים, בה מככבים כבד ברווז, כבד עוף וכבד אווז ברוטב פירות יער. לבסוף בחרה בקונפי, אלא שכמה דקות אחר כך כשישבה מולו בפרצוף לא מרוצה בעליל, התעניין האדון ''מה קרה''.
''כלום, כלום'', ענתה הגברת.
''רוצה להחליף את ההזמנה? שנזמין לך שוב מנת כבדים?''
''לא יודעת'', היא ענתה בהיסוס, חוששת להצטייר כמקובעת. ''לא. אני רוצה את הקונפי. אבל''...
האדון הסתכל בה עוד רגע אחד וחרץ: ''את רוצה את הכבדים. אני אבקש שיחליפו לך''.

אחרי מספר דקות הגיעו המנות, האנטרקוט העשוי מדיום בדיוק כמו שצריך ומנת הטריו המהוללת. הגברת לא התחרטה על ההחלפה בדקה התשעים: הקונפי בטח מצוין, אבל הטריו כבדים היתה בדיוק המנה שהיא רצתה.

בין המנות האחרונות קרץ לה קינוח מקורי: שיפודי מרשמלו לעשייה עצמית על האש. אבל האדון לא כל כך אוהב מתוקים וגם היא כבר היתה מאד מלאה, ולכן הוחלט על פאי לימון חמצמץ שחתם את הארוחה המשובחת. האדון והגברת השיקו את כוסות היין שלהם ולגמו יחד את הלגימה האחרונה, לחיי קולינאריות שכזאת.

קולינרי
עמק רפאים 31, המושבה הגרמנית, ירושלים
טלפון: 02-5662671

לחם בשר הרצליה אירועים חדש