לחם בשר הרצליה

לא על הנשנוש לבדו


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

המנות הראשונות של נורמה ג'ין שמתפקדות כמנות בר הן מקוריות ומגניבות, ובאמת שכיף לאכול אותן תוך כדי לגימה ונענוע הישבן על הכסא הגבוה לצלילי המוסיקה. אבל כדי להוכיח לדייט שלי שבחרתי מקום מגניב ולא סתם עוד בר, הצעתי שינסה את סיבוב טעימת הבירות

זו היתה הפגישה השנייה שלנו, השלישית אם סופרים את היום בו ממש נפגשנו. אתמול בערב ישבנו על איזה בר מעושן בלילנבלום ושיחקנו בלהראות מגניבים, וכשסיכמנו בסוף הערב, באוטו, שהיה כיף ושנפגשים שוב מחר- ידעתי שזה לא יוכל להיות בסתם עוד איזה מקום. כשהוא התקשר היום, הצעתי שנלך לנורמה ג'ין.

''אנחנו הולכים לאכול''? הוא שאל, ''לבוא רעב''?
''תבוא רעב, יש שם אוכל ממש טעים'', עניתי ופירטתי מה שזכרתי מביקורי האחרון במקום. ''אתה תאהב את הבר הזה, הם מתמחים בבירות ובוויסקי ויש להם המון סוגים''.
''הבנתי אותך'', הוא ענה, והלך לאכול משהו.

יותר מאוחר, על הבר של נורמה ג'ין, הוא אמר שקלט בדיוק עם מה יש לו עסק.
''אמרת שיש שם הרבה סוגים של שתייה, אז כבר הבנתי שאנחנו הולכים רק לנשנש על הבר והשלמתי פערים מראש בבית'', הכריז בגאווה. בתגובה פתחתי והראיתי לו את התפריט. ''תראה מה יש להם פה: מספריבס דרך אנטריקוט ועד המבורגר,'' חייכתי וחשתי כמנצחת.
על הלוח נכתבו בגיר עוד מספר מנות ספיישל מיוחדות להערב, ובקיצור, הוכחתי לו, בנורמה ג'ין אפשר לאכול ארוחה מלאה ולא רק לשתות.

''ובכל זאת אנחנו הולכים רק לנשנש, לא?''
''כן'', נאלצתי להסכים ונשכתי את זנב השרימפס שבדיוק הגיע אלי על הבר.
היות והייתי רעבה קצת יותר ממנו, החלטנו להזמין כמה מנות ראשונות, כמות שתשביע את שני הצדדים.

המנות הראשונות של נורמה ג'ין שמתפקדות כמנות בר הן מקוריות ומגניבות, ובאמת שכיף לאכול אותן תוך כדי לגימה ונענוע הישבן על הכסא הגבוה לצלילי המוסיקה. כדי להוכיח לדייט שלי שבחרתי מקום מגניב ולא סתם עוד בר, הצעתי שיטעם את הבירות.

הנורמה ג'ין מתמחה בבירות ובבר יש 11 ברזי בירה ו-50 בקבוקים, והוא מציע סיבוב טעימות של בירות מסוגים שונים. הדייט המפויס לגם והחווה דעה והרגיש מגניב מאד. ולמרות שהוא לא היה כל כך רעב, התיישב די חזק על נקניקיית הבית (חזיר במילוי גבינת פקורינו) ועל הקלמארי הצלויים. אני התבייתי על מנה של חציל בטחינה, אותה נדמה שיכלתי לנשנש לנצח, ועל ''שיפודי אברם גרנטס'', מנה מגניבה של שיפוד אנטרקוט ברוטב וויסקי גרנטס, כדוגמא למנה המטופלת באחד מ-170 סוגי הוויסקי שבבר (היצע הוויסקי הגדול ביותר בארץ).

''הצלחת עם הבחירה הערב'', הוא החמיא לי כשסיימנו לאכול ונשארנו רק עם כוסות אלכוהול והרבה מצב רוח טוב, ''מקום מקורי.''
אכן כן. המיוחד בנורמה ג'ין הוא שאפשר לבוא לשם עם דייט וגם עם אבא ואמא, כי אפילו הם לא יפספסו את הארומה המקורית של המקום. אבל רק אם הם אוהבים אוכל טוב, וויסקי טוב ובירה טובה, כמובן.

נורמה ג'ין
אליפלט 23, פלורנטין, תל אביב
טלפון: 03-6837383

לחם בשר הרצליה אירועים חדש