מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

על ארנון ובעיקר על תמר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

ארנון ותמר הוא מקום מזמין ואינטימי. קטן במידה הנכונה מבלי להיות צפוף או מחניק, מעוצב בעיצוב עדין בגוונים חומים ומואר בתאורה רכה ונעימה. ישבנו בחלקו העליון של בית הקפה והשקפנו מן הגלריה הקטנטנה למטה. העברנו שם שהות נעימה וטעימה, להוציא תקרית אחת הקשורה בלחמנייה שהוצנחה מטה בטעות על ידי כוחותינו

פעם, מזמן, בימים בהם כיליתי את לילותיי בצפייה בטלוויזיה (ערוץ ברירת המחדל היה ערוץ 3) והזמנת TAKE AWAY מכל מי שהסכים לבחון יחד איתי איך יגיב סטייק פילה לנסיעה של חצי שעה, תהיתי לא פעם למה אין לי בית קפה שכונתי, שיהיה הקפה שלי, המקום בו אוכל לגשת הישר לשולחן הפינתי החביב עלי ולקבל ממורן (סטודנטית שנה שנייה לקולנוע שכמעט הספיקה לחסוך מספיק כסף לאוטו - כולנו מחזיקים אצבעות ומשאירים טיפים מתחשבים) את הקפה שלי, עשוי בדיוק כמו שאני אוהבת בלי שבכלל הייתי צריכה לטרוח ולהסביר (הפוך חלש בלי קצף בספל גדול) ועוד לפני שהספקתי לפתוח את גיליון PEOPLE החדש שקניתי אתמול. אפשר לטעון נגדי שאני רואה יותר מדי שידורים חוזרים של סיינפלד, אבל בסתר ליבכם, האם זה לא משהו שגם אתם הייתם רוצים?

כשנכנסתי לראשונה ל''ארנון ותמר'' הרגשתי כאילו מצאתי חפץ אהוב שנשכח בכיס המעיל ביום הקר האחרון של החורף שעבר. ממש מתחת לאף שלי, ברחוב בו נסעתי פעמים רבות משאוכל לספור, מסתתר בית קפה חמוד ונעים שיכול בקלות להפוך לקפה השכונתי שלי (אם לשים בצד את העובדה שאני בכלל גרה בעיר אחרת) ואני בכלל לא ידעתי.

ארנון ותמר הוא מקום מזמין ואינטימי. קטן בדיוק במידה הנכונה מבלי להיות צפוף או מחניק, מעוצב בעיצוב עדין בגוונים חומים ומואר בתאורה רכה ונעימה. ישבנו בחלקו העליון של בית הקפה והשקפנו מן הגלריה הקטנטנה לכיוון מטה. העברנו שם שהות נעימה וטעימה, להוציא תקרית אחת הקשורה בלחמנייה שהוצנחה מטה בטעות על ידי כוחותינו.

אחרי התלבטות קלה (שפתרונה בהמשך) החלטתי להזמין את ארוחת הבוקר הקלאסית של המקום שכוללת חביתה (ביקשתי עם פטריות ועשבי תיבול) וסלט גדול שהגיעו יחד עם לחם אגוזים טרי, שהיה ממש אבל ממש טרי ומשובח, מבית לחם תושיה ולצידו צלחת ובה ממרח עגבניות מיובשות טעים, פסטו מצוין, קישואים בעשבי תיבול, זיתים טובים, גבינת שמנת וגבינת סנט מור. את הגבינות בחרתי מתוך מבחר מרשים של גבינות משק. ארוחת הבוקר כללה גם שתייה חמה וקרה וצלוחית גדושה בריבה ביתית טובה שלא הצלחתי לרדת לעמקם של מרכיביה. מרכיבים אלו, אגב, נשארו בגדר תעלומה מהסיבה הפשוטה שמי שמכינה עבור ארנון ותמר את הריבות היא אימו של הירקן השוכן בקצה הרחוב שלא מסגירה את סודותיה.

א' שחלקה עימי את הבוקר השמשי, הזמינה טוסט גבינה בולגרית מעולה, פריך ושופע שהוכן מלחם שיפון שבתוכו גבינת אמנטל, גבינה בולגרית, פסטו, פרוסות עגבנייה וחמאה הולנדית. היא גם עזרה לי לפתור את ההתלבטות שלעיל (בין ארוחת הבוקר לבין מנה אחרת) בדרך היחידה האפשרית: הזמנו את שתיהן. אחר כבוד הגיעה לשולחננו מנת הקרוסטיני, שלא יכולתי לעמוד בקסמה לא רק בגלל התיאור המפתה אלא גם בגלל פרץ נוסטלגי אדיר שכבש אותי יחד עם געגועים עזים לקרוטסיני אחר, משוח בפטה כבד אלוהי, במסעדה אשר איננה עימנו עוד, ''לה פרימוורה'' אהובתי. הקרוסטיני של ארנון ותמר, מרוחים בממרח עגבניות מיובשות עם גבינת שמנת עיזים, ממרח פסטו עם גבינה בולגרית וממרח זיתים עם גבינת סנט מור שנקלו קלות והוגשו עם סלט ירקות, לא אכזבו.

את תהיותיי לגבי שמו של המקום יישב אסף, מבעלי הקפה, שסיפר לנו שארנון ותמר היו הבעלים הקודמים והעבירו לו ולאחיו את השרביט (עוד אנחנו מדברים והנה הגיחה תמר המיתולוגית לשתות קפה). בבית הקפה גם מעדנייה שופעת כל טוב (בעצם את כל מה שאכלתם תוכלו גם לקנות הביתה) ובה גבינות, יין, לחם ועוגות. באשר לעניין הקפה השכונתי שלי, סימנתי לטובת הביקור הבא שלי את משקה החלב החם עם תמצית אגוזי מקדמיה שעיני צדה בתפריט.

ארנון ותמר
הבנים 15, הוד השרון
טלפון: 09-7407545