לחם בשר הרצליה

על גבעות עזריאלי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

הדיאטנית ליאורה חוברה מצאה את עצמה בבוקר של שופינג בקניון עזריאלי עם בתה המורעבת, שדרשה ארוחת בוקר כמו בצימר בגליל. הנוף האורבני מ"יטבתה בעיר" לא ממש ענה על התביעה אבל הג'בטה החמה, הסלט הטרי ושייק הפירות הנדיב, עשו את העבודה

יום חורפי גשום, מהבודדים שהיו לנו עד כה, שלח את בתי חובבת השופינג ואותי אל בין הזגוגיות המוגנות של קניון עזריאלי. השיטוט בידיים עמוסות שקיות הסתיים בחנות ספרים, שם שקעה הילדה בספרים ושכחה את עצמה לגמרי. אחרי התלבטות קשה הרימה ראש מהערימה והודיעה שבחרה בספר פיות ובספר הרפתקאות. את ההודעה ליוותה הסיומת: ''אמא, מקרקרת לי הבטן, אני רעבה!''.
''אז מה את רוצה לאכול?'', שאלתי.
''משהו טעים, ביתי כזה, משהו שאני אוהבת, כמו ארוחת בוקר של הצימר שהיינו בו בגליל. זוכרת?''.

איפה לכל הרוחות אמצא בקניון עירוני משהו שמזכיר צימר בגליל?. ההצלה נצפתה מכיוון ''יוטבתה בעיר'', מסעדה חמימה, גם במראה וגם בעיצוב. התכרבלנו לנו מול הנוף האורבני של תל אביב והזמנו ארוחת בוקר זוגית. מיד הגיעו לשולחננו מנות גליליות למהדרין: ג'בטות חמות שזה עתה הגיחו מהתנור, סלט טרי עם שני רטבים, וחביתה שהוכנה בדיוק לפי בקשתנו, ולשמחתי לא טבלה בשמן, כמו שקורה לרוב בארוחות בוקר בבתי קפה.

ליד הביצים הגיעו גם גבינות מסוגים שונים, מטבלים וריבה. אבל גולת הכותרת היתה קנקן של שייק פירות וחלב (או יוגורט) שהוגש לכל אחת מאיתנו. ייחודה של יוטבתה הוא בשייקים הללו אותם מכינים לפי טעמו האישי של הלקוח. יורשת העצר בחרה בשייק תות בננה ואילו אני התפנקתי בשילוב של תמר עם תפוח ומלון. השייקים במנה גדולה ומשביעה היו ליווי נפלא לארוחה.

קינחנו את ארוחת הבוקר בבמשקה חם וחזרנו עליזות לשוטט בשבילי הקניון. מצפוני הדיאטני נח בשלום על משכבו, אכלנו ארוחה טעימה ובריאה, היינו נינוחות ושבעות ולגמרי שכחנו שצריך לאכול ארוחת צהריים. הבטן התעוררה שוב רק בשעות הערב.

ביוטבתה מגישים מאכלים חלביים גם בשעות אחרות של היום, סלטים, טוסטים וכריכים, ואם אתם באים קצת יותר רעבים, תמצאו מאפים חמים, פסטות, דגים, מרקים, אוכל תאילנדי וגם פינה דיאטטית של סנדביץ' דיאטטי עם סלט. גם המתוקים לא מקופחים ובתפריט של ''יטבתה בעיר'' מציעים גלידות, פנקייקס, עוגות ואפילו סלט פירות, קינוח שהדיאטנית מאשרת בשמחה.

יטבתה בעיר
דרך מנחם בגין 132, קניון עזריאלי (קומה ראשונה), תל-אביב
טלפון: 050-8003300 או נתב שיחות רשתי
159-959-4459

לחם בשר הרצליה אירועים חדש