מעל לציפיות


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

העיקריות סיפקו לנו הזדמנות לדגום מתפריט החורף החדש שנחנך זה עתה. האמת היא שאם היינו יודעות מראש את גודל המנות, ייתכן שהיינו מוותרות על אחת מהן. ובעצם, אולי טוב שלא ידענו, כי כך נהנינו גם ממנת אנטרקוט עסיסית ועשויה כהלכה, ברוטב יין אדום, וגם ממעדן אמיתי של חזה עוף ממולא פטריות בעטיפת חזה אווז מעושן

מה הייתם מצפים למצוא במקום שקורא לעצמו בצירוף הבלתי-אפשרי ''כיופים-סנטר'', ועוד כזה שממוקם בצומת ירקונים, איפשהו בין פתח-תקווה לראש העין? בטח לא הייתם מצפים למצוא בו חנות מקסימה שמציעה דברים יפים לבית בעיצובים מקוריים, החל מנרות ריחניים דרך מפות ומצעים ועד שעוני קרמיקה בעבודת יד. ואם החנות מפתיעה, המסעדה הצמודה אליה על אחת כמה וכמה. נכון, העיצוב עממי, השולחנות מכוסים במפות נייר והאווירה חופשית, אבל האוכל, זה כבר משהו אחר לגמרי: מושקע, מקורי, ובכמה רמות מעל המזון המהיר שהורגלנו לקבל במרכזי קניות.

מה שהיה בתחילת הדרך בר קטן עם שתייה וכריכים לנוחות הקונים הרעבים, התרחב עם השנים למסעדה של ממש, אליה צמודה גינה רחבת ידיים לישיבה בשעות היום. לפני שנתיים נוספו לתפריט גם בשרים, וכיום מתגאה המסעדה בכך שהיא פונה לכל סוגי האוכלוסייה, בכל גיל, וכל אחד יכול למצוא בה ארוחה לפי טעמו. בשולחן לידינו, למשל, ישבו ארבע נשים שהתייעצו ארוכות עם המלצרית ובסוף, כמיטב הסטריאוטיפ, החליטו ללכת על סלטים וכל אחת מהן בחרה בסלט אחר. כן, סלט, אבל כאן הכוונה לקערה ענקית מלאה כל טוב, עם תוספות משמחות של גבינות עיזים, פירות, פטריות, חזה עוף או ירקות קלויים, מה שיוצר ארוחה מלאה בארבעים ומשהו שקל. אנחנו התבייתנו על האופציה של סלט פטריות ובטטה, שהביאה אל שולחננו סלט חסות עתיר בפטריות מוקפצות, שבבי בטטה מטוגנים ופרוסות בצל סגול, ברוטב צ'ילי חריף מתוק. כדי לא לקפח את האגף הבשרי לקחנו לפתיחה גם פטה כבד עוף עם ריבת בצל, שזכה גם הוא למתיחת פנים באמצעות מעטה לא שגרתי של קרם אבוקדו.

העיקריות סיפקו לנו הזדמנות לדגום מתפריט החורף החדש שנחנך זה עתה. האמת היא שאם היינו יודעות מראש את גודל המנות, ייתכן שהיינו מוותרות על אחת מהן. ובעצם, אולי טוב שלא ידענו, כי כך נהנינו גם ממנת אנטרקוט עסיסית ועשויה כהלכה, ברוטב יין אדום, וגם ממעדן אמיתי של חזה עוף ממולא פטריות בעטיפת חזה אווז מעושן, כשכל זה מצופה במעטה פריך ומוגש עם רוטב של עגבניות שרי מקורמלות. מנה ראויה לציון גם בגודל וגם בטעם. לכל מנה נלווה הר קטן של תפוחי אדמה פריכים בעשבי תיבול, שעליו באמת כבר לא הצלחנו להתגבר.

בהתחשב בכך שהקינוחים ברובם שייכים לסוג ''הכבד'', זה שמציף אותך בקלוריות וברגשי אשם במקביל, החלטנו שלפחות כאן נחלוק מנה משותפת. לבנו נטה אמנם אל מנה שנשאה את השם המסקרן ''פשש יא אללה'' בצירוף תיאור מפתה של ''מוס שוקולד פיסטוק מצופה בקליק שחור ולבן על עוגיית שוקולד'', אך בסופו של דבר נפלה הבחירה על מה שהוגדר בפשטות כ''עוגת שוקו נטו'', עשויה משוקולד בלגי טהור, עם כדור גלידה, עליה הומלץ כמנת הדגל של הבית, ומי אנחנו שנחלוק על כך.

בסופו של הערב יצאנו בתחושה שבאמת היה לנו כיף לאורך כל הדרך. אז אולי ''כיופים'' זה באמת השם המתאים, למרות שעל ה''סנטר'' אפשר לדעתנו לוותר.

כיופים סנטר
ירקונים 58, פתח תקוה
טלפון: 03-930139