מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

קפה ביתי בבית caffe


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

התיישבנו בחלל הפנימי, על ספה יפה וליד שולחן קפה נמוך שעליו פוזרו שלל עיתוני היום וצללנו מיד לעיסוק בריכולי השעה. בלי ששמנו לב ביקשנו סלט. ''זה כיף, זה כמו להיות בבית אבל כשמישהו אחר משרת אותך", אמרה יסמין

''לא בא לי לשבת באחד מהגדולים, הם תעשייתיים נורא'' אמרה יסמין כשצעדנו ברחוב דיזנגוף וחיפשנו לנו בית קפה נינוח לפוש בו מעט. לא חסרו סביבנו בתי קפה, האזור שורץ בהם, אבל ליסמין, וגם לי, התחשק להיות במקום בו נרגיש הכי נוח בעולם, או ליתר דיוק כאילו אנחנו בבית ואין מסביב שום עולם. גררתי אותה לפינת ארלוזורוב, שם ראיתי כבר לפני כמה חודשים בית קפה קטנטן ועליו שלט- ''בית café''. היה נדמה לי איכשהו, שזה המקום שיתאים לנו עכשיו. רצינו לשתות משהו ואולי אפילו לאכול, אבל באווירה שלווה בלי דאווין של קליינטים או מלצריות. חשבתי לעצמי שבמקום קטן וחמוד כזה יש סיכוי שנמצא בדיוק את מה שאנחנו מחפשות: ישיבת חברות לא מלחיצה ולא מוסחת.

התיישבנו בחלל הפנימי, על ספה יפה וליד שולחן קפה נמוך שעליו פוזרו שלל עיתוני היום. צללנו מיד לעיסוק בריכולי השעה על כל המי ומי, ובכלל בלי לשים לב ביקשנו סלט. ''זה כיף, זה כמו להיות בבית'', אמרה יסמין בלי להבין שהיא מאשרת את הבחירה שלי, וחזרה לדון בעלילותיו האחרונות של רן דנקר.

הסלט שקיבלנו נקרא ''סלט עונתי'' והוא היה עשיר ומגוון מאוד. היו בו עלי בייבי, אגוזי פקאן ואגסים ברוטב ויניגרט הדרים, וגם מספר טוסטונים משוחים בגבינת קשקבל וגבינת עיזים חמה. יסמין התנפלה על הסלט והכריזה רשמית שהוא טעים ושפתח לה את התיאבון. שיתפתי פעולה בשמחה והזמנו לנו גם סנדוויץ'.

ברור שהיו לנו עיניים גדולות ומכריך העוף הענקי שקיבלנו הצלחנו לחסל בקושי שלושה רבעים, אבל בבית למי עושים חשבון? נהנינו וזה העיקר. הכריך הגיע כשהוא פרוס לשלוש חתיכות מכובדות, והכיל חזה עוף בגודל מנה עיקרית לכל דבר. לא פלא שהשביע אותנו לגמרי.

אבל אנחנו בכל זאת בבית קפה ובבית קפה כמו בבית קפה, חייבים לסיים במתוק. אז ביקשנו פנקייק ופיזרנו עליו מייפל לפני שגלגלנו את העלים יפה ותחבנו לפה. יסמין שתתה תה ואני השלמתי את האירוע עם ספל קפה הפוך. גאות בעצמנו, הכרזנו זו באוזני זו, שגילינו פנינה ממש: כל כך קרוב לדיזנגוף הסואן וההמוני, מקום קטן ורגוע עם שירות אישי שממש גורם לקוח להרגיש שהוא יכול לבקש מה שהוא רוצה, ואם זה רק יתאפשר גם יגישו לו את בקשתו. ליאור ששירת אותנו, הכין בעצמו את המנות מעבר לבר, ותוך כדי כך סיפר שהוא הבעלים של המקום. בפעם הבאה תבואו בבוקר, הוא המליץ, ותוכלו להתפנק על ארוחות הבוקר שאני מכין. ''שלוש ביצים, סלטים, גבינות, לחם ושתייה חמה וגם קרה''. האמת, מפיו זה נשמע כמו תענוג מבטיח. וכך, סיכמנו לעצמנו, שכשנרצה לשבת לקפה עם מישהו אהוב ולא עם כל הרחוב, בית caffe הוא המקום.

בית caffe
ארלוזרוב 58, תל אביב
טלפון: 03-5276241