מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

קטנטן, כתום, איטלקי ואורגני בפלורנטין


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

בפיקוליני יש אמנם תפריט סנדביצ'ים אבל למעשה יכול כל לקוח להרכיב לעצמו את כריך חלומותיו, משפע הפרודוקטים שבמקרר. בעקבות תשאול קצר של הברמן התברר לנו שהמקום באוריינטציה בריאותית, שהלחם מחיטה מלאה ושהירקות אורגניים! אלוהים בכל זאת אוהב אותנו

רק אלוהים ודני רופ יודעים למה מכל הימים בשנה, יצא שקבענו להיפגש דווקא ביום הכי גשום בשבעים ושבע השנים האחרונות. אמנם כשקבענו לא נראה שום ענן באופק ומזג האוויר השמשי והקריר שיחק אותה כרקע מושלם ליום של שופינג בדרום תל-אביב, אבל גם ערב קודם, כשכבר היה ברור לר' ולי שהחורף הישראלי מתכנן מופע אימים חד פעמי, לא ביטלנו את התכניות. ''מה אנחנו עשויות מסוכר?!'', אמרתי לה בביטחון, משוכנעת שמחר בבוקר נתעורר ונגלה שהחורף נגמר והאביב הפציע. ''לא, אנחנו לא. ענתה ר'. ''אנחנו עץ בוק, אנחנו אבן גרניט, אנחנו ברזל יצוק''. נו, טוב, היא נשואה לאדריכל.

וכך, מצאנו את עצמנו רצות ברחובות פלורנטין, עם ארבע שכבות בגדים רטובות, מטרייה שהתעקמה במיני הוריקן שהתחולל ברחובות העיר ובמגפיים חדשים של עמנואל (מסוף העונה) שלא נועדו כנראה לבוא במגע ישיר עם מים, מקסימום עם פרייה. המצב היה הזוי כל כך עד שלא נותר לנו אלא לצחוק, גם כדי להסיח את דעתנו מהקור וגם בתגובה למבטים ההמומים של המוכרים בחנויות, שכנראה נבהלו שנרטיב להם את הסחורה.

בשלב מסוים, תוך כדי ריצה בגשם, נדחקנו מבעד לדלתות של פיקוליני. מסך של טיפות גשם ואדים הסתיר את המקום הקטנטן מבחוץ, אבל ברגע שנכנסו ידענו שנפלנו טוב. פסיפס כתום של קרמיקה עיטר את קירות בר הסנדביצ'ים האיטלקיים המתוק ומעליו תמונת שמן ירוקה הקרינה אביביות. היה חמים בפנים ובעל הבית, בניגוד לשכניו ברחוב, קיבל אותנו בפנים מאירות.

בפיקוליני יש אמנם תפריט סנדביצ'ים עשוי לעילא אבל למעשה יכול כל לקוח להרכיב לעצמו את כריך חלומותיו, משפע הפרודוקטים שבמקרר. בעקבות תשאול קצר של הברמן התברר לנו שהמקום באוריינטציה בריאותית, שהלחם מחיטה מלאה ושהירקות אורגניים! אלוהים בכל זאת אוהב אותנו.
אחרי התלבטות קצרה בחרנו, בהמלצת הברמן, ב''פיקוליני בריאות'' עם גבינה בולגרית 5%, פסטו, עגבנייה, עלי בייבי ונבטים, ובסנדביץ' רוסטביף עם טחינה ועגבניות מיובשות. את שניהם אכלנו בבאגט מחיטה מלאה, שהיה מפתיע וטעים.

אכלנו לאט, גם בגלל שהיה טעים וגם בגלל שבחוץ לא חיכה לנו דבר מלבד גשם, רוח וקור. אחר כך שתינו גם את ההפוך, שלשמו נכנסנו לפיקוליני מלכתחילה, בלגימות קצרות, מקוות שעד שנסיים אותו יגיע האביב או לפחות תפציע איזו קשת בשמים. מיותר לציין שזה לא קרה. ברדיו דיווח הקריין שבירושלים התחיל לרדת שלג.

פיקוליני
פלורנטין 17, תל אביב
טלפון: 03-5186517