לחם בשר הרצליה

שנה חדשה בגרסה החיפאית


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

לעיקריות בחרנו במנת שרימפס וברוסיני, שעל שמה נקראת המסעדה, נתחי פילה עגל וכבד אווז ברוטב יין פורט. שתיהן הוגשו בצלחות דקורטיביות ומעוצבות כל כך, שהיה חבל לקלקל ולאכול. בכל זאת אכלנו ולא הצטערנו. המנות היו עשויות היטב וסגנונו של השף הורגש בכל ביס

תמיד אהבתי את חיפה. את הנמל שלה והנוף שלה, ובמיוחד אהבתי את תקופת חג המולד בו מתקשטת העיר הרב-לאומית הזו בשרשראות של נורות צבעוניות הזוהרות מחלונות הבתים והחנויות, קצת כמו בחו''ל. בשבתות של חודש דצמבר מתקיים בחיפה ''החג של החגים'' המציין את שלושת החגים הנחגגים בעיר, חנוכה ליהודים, קריסמס לנוצרים והרמדאן למוסלמים (מעט באיחור), ובהזדמנות חגיגית זו, חשבנו לעצמנו, למה לא לאכול כבר באיזו מסעדה טובה?

המושבה הגרמנית, הנמתחת בקו ישר ממש מתחת לאף של הגנים הבהאיים המרהיבים, היא יעד לטיול בפני עצמו. בתים עתיקים, מדרכות אבן והמון מסעדות ובתי קפה שיקיים משני צדי הכביש. אנחנו בחרנו להיכנס לרוסיני, הנמצאת ליד חצר גדולה וירוקה. ישבנו בפנים, כמובן, בשל הקור, ובחוץ ירד ערב חורפי על העיר חיפה.

המלצרית החביבה הביאה לנו, לפתיחה, פוקצ'ה טרייה וריחנית. אחרי שטעמנו ממנה קיבלנו גם כמנה ראשונה חציל קלוי, שהוגש במילוי טחינה ועגבניות מבושלות. חצילים קלויים מקבלים בכל מסעדה פרשנות מעט שונה, וברוסיני נתנו העגבניות המבושלות את הטון למנה המוצלחת.

לקראת בחירת העיקריות התלבטנו. היו מנות פסטה, אבל אם כבר הגענו עד הנה לא כדאי שנלך על משהו רציני יותר? הבשרים של רוסיני נראו מפתים, כמוהם גם מנות פירות הים. אבל מה שהכי סקרן אותנו היו מנות ה''דואט''- חלק שלם בתפריט המוקדש לשילובים שונים של מיני בשר, כמו פילה עגל ופילה יען ברוטב פינל, פילה סלמון ומולים ברוטב פרנו או המנה שעל שמה נקראת המסעדה, רוסיני, שעשויה מפילה עגל וכבד אווז ברוטב יין פורט. בחרנו במנת שרימפס טעימה וברוסיני המבטיחה, ושתיהן הגיעו בצלחות דקורטיביות ומקושטות שהיה חבל לקלקל ולאכול. בכל זאת אכלנו ולא הצטערנו. המנות היו עשויות היטב וסגנונו של השף הורגש בכל ביס.

לקינוח הופתענו כשקיבלנו את הטירמיסו שלנו בתוך צנצנת. היה משעשע מאד ללקק את המנה הטעימה בעזרת כפיות ארוכות. טעמי מסקרפונה ואספרסו נמזגו זה בזה בשילוב מדויק. גם הפחזניות הממולאות בגלידת וניל המוגשות ברוטב שוקולד חם עשו את שלהן, ואנחנו נותרנו שבעים ומרוצים מאד. חזרנו לשדרה היפה כשכבר היה חשוך ואורות הגן הבוטני מהבהבים ממש מעלינו, ואיחלנו לחיפה חג שמח.

רוסיני
בן גוריון 46, מושבה גרמנית, חיפה
טלפון: 04-8552007

לחם בשר הרצליה אירועים חדש