מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

פיילוט צרפתי מנצח


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

בין שתי הרצאות באוניברסיטה קפצה עיינה גל, הסטודנטית שלנו לטלוויזיה ולקולנוע, לאכול ב''לה פואל ד'יור'' הצרפתית שברמת החייל. וכך, בין טרין חצילים עדין לסינטה מעולה ביין אדום, היא פינטזה על היום שבו תגיע ללה פואל ד'יור כדי לחגוג את הפיילוט הטלוויזיוני הראשון שלה

בתור סטודנטים לטלוויזיה השואפים אל עולם הזוהר האמיתי, החלטנו דורון ואני לצאת יום אחד לאכול איפה שהגדולים אוכלים, כלומר ברמת החייל. היו לנו שעתיים פנויות בין הרצאה להרצאה, אז קפצנו על הטוסטוס ושעטנו מזרחה. באזור העסקי המעודכן בו ממוקם חלק לא מבוטל מעולם הטלוויזיה של ישראל בחרנו לנו מסעדה אחת עם שם צרפתי במיוחד, ונכנסנו תוך כדי שאנחנו לוטשים עיניים אל מעסיקינו ועמיתינו לעתיד. המלצר הנחמד לא יודע שאנחנו רק סטודנטים, חשבנו, אז ניסינו להתנהג ולהרגיש קצת כמו שני יוצרי טלוויזיה צעירים ומבטיחים שבאו להגיש הצעה לפיילוט עבור אחת הרשתות הגדולות. מה רע לשחק קצת?

מתוך תפריט הצהריים העסקי של המסעדה בחרנו שתי מנות ראשונות. האחת היתה קרפצ'יו עגבניות, שהן למעשה פרוסות עגבנייה מתובלות בליווי גבינת פטה, והיו התחלה מרעננת. השנייה היתה טרין חצילים. הטרין היה עדין והתלוותה אליו גבינת שמנת שנתנה נופך נוסף למנה.

המלצר הקריא בפנינו את המיוחדים של היום בתחום העיקריות, ודורון, בהבעה של איש טלוויזיה מלא בטחון, בחר בנתח הסינטה ביין אדום, בתוספת לתפוחי אדמה אפויים. אני ביקשתי רביולי ריקוטה בקרם שמנת ומרווה, והחלטנו שנתחלק.

כשהמנות הגיעו, פרס לי דורון פרוסות מהבשר שלו, ואילו אני העברתי לו מצלחתי פיסות רביולי ברוטב. הבשר היה מעולה. רך ומתוק בהשפעת היין, וגם תפוחי האדמה היו עשויים היטב, עובדה שמשבחת מאד ארוחה טובה. הפסטה שלי היתה גם היא הצלחה לא מבוטלת, ושמחתי על הבחירות הנכונות של שנינו שהשתלבו היטב זו בזו.

קינחנו בעוגת שכבות של שוקולד, ואפל ואספרסו. קינוח מקורי וטעים להפליא, שהמתיק לנו את הידיעה שעוד מעט חוזרים לשערי הקמפוס להמשיך ולהקשיב להרצאות של אנשים שבטח כבר עובדים פה. כשהמלצר שאל אם יש לנו תלושים של אחת החברות, נאלצנו להודות שאין לנו. אבל בדרכנו על הטוסטוס בחזרה לרמת אביב נשבענו בנו, שיום יבוא ונשוב ל''לה פואל דיו'ר'' מצוידים בתלושים, כדי לחגוג את הפיילוט הטלוויזיוני הראשון שלנו.

לה פואל ד'יור
הברזל 32, רמת החייל, תל אביב
טלפון: 03-6474001