לחם בשר הרצליה

היה אחלה (או שמא סבבה?)


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

העיצוב האילתי הלוהט בצבעי אדום-זהוב, הפך בגרסה התל-אביבית של סנטה פה, לאדום-שחור מאופק יותר, כראוי לסביבה ההיי-טקיסטית של רמת החייל. תפריט האוכל והמשקאות, לעומת זאת, זהה לחלוטין, ומציע מבחר נאה של בשרים, דגים ופירות ים עשויים בסגנון מקסיקני. ביקור בסניף החדש של מסעדת סנטה פה

רק בסיום הערב גיליתי שהפתק עליו רשמתי את הערותיי במהלך הארוחה היה הטופס של החניה, שנבלע לנצח במדחן ביציאה... בלית ברירה ניסיתי, מיד כשהגעתי הביתה, לשחזר באופן חופשי את חוויותיי מ''סנטה פה'', הסניף התל-אביבי החדש של המקסיקנית הידועה מאילת. אלא שמוחי, אפוף עננים ענוגים של מרגריטה ומוחיטו (ועל כך בהמשך), סירב לשתף פעולה. כל שנחרת בו היה המלצרית החמודה שלנו, שכל המלצותיה, המוצלחות כשלעצמן (וגם על כך בהמשך) לוו באופן גורף במילים ''אחלה'', ''סבבה'', ולגיוון גם ''כיף''.

הבוקר הגיע ועמו התבהרו קצת העניינים. אז ככה: העיצוב האילתי הלוהט בצבעי אדום-זהוב, הפך בגרסה התל-אביבית לאדום-שחור מאופק יותר, כראוי לסביבה ההיי-טקיסטית של רמת החייל. תפריט האוכל והמשקאות, לעומת זאת, זהה לחלוטין, ומציע מבחר נאה של בשרים, דגים ופירות ים עשויים בסגנון מקסיקני, יחד עם מנות אופייניות כמו קסדיה, פהיטס ובוריטוס.

לפני הכל, מגיעות לשולחננו שתי כוסות קטנות עם מרגריטות הבית קפואות ומרעננות, האחת של לימון והשנייה של אשכולית אדומה. פתיח חביב שמכין את החיך לשתי הראשונות שלנו: כבד אווז במחבת, בקונפיטורת בצל ומנגו, שהיתה מעט מתוקה מדי לטעמנו, ומנת קרפצ'ו, עם עיטור מקורי ומוצלח של שבבי בטטה קלויים, שהוסיפו למנה פריכות נעימה.

הקוקטייל שהזמנו, מוחיטו ספייס, קצת מתעכב, ובתור פיצוי אנחנו מקבלים בינתיים תוספת ממרגריטות הבית, הפעם בכוסות גדולות. מי אנחנו שנסרב להצעה. המוחיטו שמגיע כעבור זמן קצר מצטרף מצידו לחגיגה. פלא שבשלב זה אנחנו בעצמנו מתחילים לסכם כל משפט שני ב''אחלה'' עליז?!

העיקריות מוגשות לשולחן. סטייק האנטרקוט מגיע על מחבת ברזל לוהטת, עשוי מדיום כמבוקש, צרוב כהלכה בחלקו החיצוני ושומר על עסיסיותו מבפנים, יחד עם פנכת רוטב קטנה ובתוספת אורז מקסיקני בתבלינים וירקות. חזה העוף ברוטב ברביקיו טעים גם הוא, אך את עיקר ההצגה גונבות דווקא התוספות, מעין עוגה קטנה עשויה שכבות של פירה תפוחי אדמה ופירה בטטות, ושבבי זוקיני מאודים קלות.

על בטן מלאה וראש קל אנחנו נפנים לבדוק את הקינוחים. הפתעה-הפתעה: דווקא קרם ברולה, אותה מנה שגרתית בדרך כלל, עושה זאת בגדול, בזכות חיבור יוצא דופן עם עלים של בצק-סוכר ואגס מזוגג במקום הקירמול הרגיל. אהבנו.

הערב יורד על ערבות רמת החייל בואכה מישורי תל-אביב ואנו נפנים לדרכנו. צ'או, מוצ'אצ'וס, אדיוס!

סנטה פה
הברזל 27, רמת החייל, תל אביב
טלפון: 03-7674625

לחם בשר הרצליה אירועים חדש