לחם בשר הרצליה

מקדש הבשר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

לעיקריות הזמנו בשר למתקדמים: נתח אסדו בלי עצמות שנחתך מהגוש התלוי מעל לגריל. בכל פעם שאני טועם אסדו, אני מתפעל מחדש מהעובדה שלאחר צלייה כה ארוכה, נותר הנתח עסיסי ומרובה טעמים, כששומניו וגידיו נספגים בבשר ונמסים לתוכו. באל-גאוצ'ו הירושלמית מתברר, יודע הגריל-מן את מלאכתו וגם הקצב יודע פרק בהלכות פירוק

פעם אמרה לי אישה חכמה אחת שכל יום אדם חייב ללמוד דבר מה חדש וכך הוא יודע שהוא עדיין חי. בשבוע שעבר למדתי שני דברים חדשים: שמסעדת אל-גאוצ'ו ירושלים חוגגת 20 להיווסדה !, וכן, שעל אף שאל גאוצ'ו היא רשת מסעדות, הרי שלכל אחת מהן יש ניחוח ואישיות משלה.

מי שקורא את הגיגי הח''מ מפעם לפעם, יודע שאני מלא הערכה בלתי מוסתרת למי שמצליח לשרוד בענף המסעדנות תקופה ארוכה. באל גאוצ'ו הירושלמית לא מדובר סתם ב''לשרוד'' כי אם במסעדה השוכנת כמעט בקיר משותף עם ''אוקיינוס'' ובילתה אותה ומדובר בשני עשורים ... לא פשוט ולא מעט.

אבל אל גאוצ'ו אינה עסוקה ב''לעשות רושם''. כאן סבורים שאם זה טוב, אל תשנה. כך הם נוהגים ביחס לבניין היפהפה בו שוכנת המסעדה ונותנים לו לעשות את שלו כמעט בלי להפריע, מבחינת התפאורה, וכך הם נוהגים גם ביחס לבשר: כל נתח מקבל את הצלייה המדויקת שלו, בלי מרינדות ובלי עלה ירוק לקישוט.

התאמנו – וכאן ראוי להוסיף, בכיף – את עצמנו למקדש הבשר בו ביקרנו ואכלנו ארוחה מלאה שכולה בקר (עם המנה האחרונה קצת פישלנו, מודה). למנה ראשונה אחת הזמנו צ'וריסו, נקניקייה שמנמנה שיוצרה לא התאמץ לטשטש את מקורותיה, אלא דווקא הדגיש אותם כראוי. למנה הראשונה השניה, הוזמן אמפנדס בשר, מנה שהצליחה להפתיע אפילו חובב אמפנדס כמוני, במרקמה העדין והלחלוחי של תוכנה. התחלה ראויה בהחלט.

לעיקריות, הזמנו בשר למתקדמים: נתח אסדו בלי עצמות שנחתך מהגוש התלוי מעל לגריל (אל תחמיצו את מראה הגריל בכניסה למסעדה, מעבר לשמשה). בכל פעם בה אני טועם אסדו, אני מתפעל מחדש מהעובדה שלאחר צלייה כה ארוכה, נותר הנתח עסיסי ומרובה טעמים, כששומניו וגידיו נספגים בבשר ונמסים לתוכו. באל-גאוצ'ו הירושלמית מתברר, יודע הגריל-מן את מלאכתו וגם הקצב יודע פרק בהלכות פירוק.

מעבר לשולחן נחת אנטרקוט משובח, אדמדם ולעיס כהלכה, כאשר כל הכבודה שוכנת לה על צלחת מתכת המונחת מעל מיני גריל פחמים, השומר על חום הנתחים, עסיסם ניגר אליה ומנוגב אחר כבוד בפיסות הלחם הטרי המוגש עם הארוחה.

לפני הדיזרט יש מקום לציין: המקום כשר. לא שזה הפריע לנו, או אפילו ששמנו לכך לב, לפני הזמנת המנה האחרונה ובכל זאת, למען הפרוטוקול. ובכן, למנה אחרונה (אחת בלבד – יש גבול לכושר הקיבולת) הזמנו צ'ורוס, מעין ''מקלות'' בצק מטוגנים, חלולים לכל אורכם, ממולאים בריבת חלב, או יותר נכון, ריבה בטעם חלב ... פשוט תאווה לחיך.

קצת פרטים טכניים, לטובת הקורא: בצהריים, מוגשת ארוחה עסקית הכוללת, במחיר המנה העיקרית, גם מנה ראשונה ומשקה קל, או מנה אחרונה ומשקה חם, לבחירה, וכן, לחם ותוספות. משך כל היום כולו מוגשת ''ארוחת יומולדת'': ארוחה שתפריטה מתחלף מדי חודש במהלך שנת יום ההולדת (עד ספטמבר) ותמורת 120 ₪ תקבלו ארוחה מלאה, כולל הכל וגם כוס יין. חישוב זריז מול מחירי התפריט הרגיל מגלה שמדובר בעסקה לא רעה בכלל.

להשלמת התמונה יצוין עוד, שהתפריט כולל נגיעות ''זרות'', לטובת מי שאינם קרניבורים ובכל זאת מצאו עצמם באל-גאוצ'ו, כמו כנפי עוף בטריאקי, או אנצ'לדות, אבל מדובר ביוצאים מן הכלל, שרק מלמדים על הכלל. ובמשפט סיכום אחד: מסעדת רשת בעלת אישיות, שניכר עליה שהיא גאה במאכליה, ויש על מה.

אל גאוצ'ו – ירושלים
רבלין 22, ירושלים
טלפון: 02-6242227 או טלפון חינם: 1-800-422-000

לחם בשר הרצליה אירועים חדש