רביעייה ירושלמית


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

בשלושת סופי השבוע הקרובים יתקיים בירושלים פסטיבל חמשושליים2, במסגרתו יתקיימו בעיר אירועי תרבות מיוחדים, חלקם ייפתחו לקהל חינם. יהיו סיורי שווקים, היסטוריה ואדריכלות, אירועי מוסיקה, תיאטרון וקולנוע, אבל מה שאותנו מעניין הם תפריטי הפסטיבל המיוחדים שיציעו במיטב המסעדות. דוגמית לטעימה

רשימה מכובדת של בתי קפה, ברים ומסעדות ירושלמיים הצטרפו השנה לפסטיבל חמשושליים2 ומציעים תפריטי ארוחות מיוחדים בשתי דרגות מחירים, 69 ₪ ו-89 ₪. בנוסף, מוזמנים המבקרים במסעדות להשתתף בהגרלת ארוחה חוזרת במסעדה בה סעדו. הצצה לארבע משתתפות

אופן
מרכז העיר של ירושלים הפך בשנים האחרונות למתחם לילי חם. אופן, בר-מסעדה שנמצא ברחוב שלומציון המלכה הוא אחד האתרים שעושים את המתחם הזה למה שהוא, בין היתר בזכות הגימיקים העיצוביים: אקווריום ענק ומסכי פלזמה שמשדרים וידיאו קליפים. התפריט ב-69 ₪ שמציעים באופן בשלושת סופי השבוע של חמשושלים2 כולל שלוש אפשרויות למנה ראשונה'' שולחן סלטים קטן, מנת חציל בלאדי על טחינה, או כרובית בטמפורה עם צ'ילי וסויה. למנה עיקרית מציעים: נודלס עוף או נודלס צמחוני, פסטות שונות או פאיטה עוף. התפריט ב-89 ₪ לסועד כולל קרפצ'יו של פילה בקר, אגרול אבוקדו או כנפי עוף בצ'ילי ודבש למנה ראשונה. ולעיקרית, פסטה עם פירות ים, עם רצועות אנטרקוט או עם כבד עוף ובטטה.
אופן
שלומציון המלכה 17, מרכז העיר, ירושלים
טלפון: 057-7633446

בל ווד בר
בל ווד בר הוא בר אנגלי, כזה הבנוי כולו עץ, מגיש המון סוגים של בירה מהחבית (ביניהם גם ויינשטפן, סטאלה, לף בלונד, בראון וקריק אפרסק!), 90 סוגים של וויסקי, ומתגאה במנת בית של פיש&צ'יפס. המנה המפורסמת, יחד עם בירה מהחבית (לבחירה מתוך 15 סוגים) וצ'ייסר וויסקי, תוגש בפסטיבל במסגרת תפריט 69 השקלים לאדם. אפשרות אחרת באותו מחיר היא שניצל סינטה עם בירה וצ'ייסר וויסקי.
בלווד בר
יוסף ריבלין 5, פינת הסורג, מתחם נחלת שבעה, ירושלים
טלפון: 054-4469711

גולדי בר
לא מאוד רחוק בקו אווירי, נמצא הגולדי בר, שמציע בילוי בתפאורה אחרת לגמרי של קשתות ירושלמיות וקירות אבן. בפסטיבל יגישו בגולדי בר ארוחה ב-69 ₪ הכוללת סטייק אנטרקוט במשקל 200 גרם עם צ'יפס ועלי בייבי; סלט גולדי עם אטריות, אגוזים, עלי רוקט, נבטים ועוד מכל טוב הארץ; או 'מוקפץ בגולדי', מנת רצועות עוף מוקפצות עם ירקות ברוטב אסייאתי. ליד כל אחת מהמנות יוגשו כוס יין או שליש בירה מהחבית.
גולדי בר
יואל סלמון 5, מתחם נחלת שבעה, ירושלים
טלפון: 02-6233255

סול
בשכנות לאופן, נמצא סול, טאפאס בר מהסוג שיודע לפתוח שולחן צבעוני ומעורר תאבון עשוי מנות קטנות, מושקעות וטעימות. במסגרת הפסטיבל הנוכחי אפשר יהיה לטעום שתיים מהן + כוס יין/בירה מהחבית וקינוח ב-69 ₪ לסועד או לבחור מנה עיקרית מהתפריט (לא כולל מנות של פירות ים) + כוס יין/בירה מהחבית וקינוח, ב-89 ₪.
סול
שלומציון המלכה 15, ירושלים
טלפון: 02-6246938, 02-6223245