מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

הנשיות על פי קום איל פו


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

ישבנו מכורבלות בשמיכות כמו שתי מטיילות שאבדו על איזה הר בטרק הודי, קצת נבוכות, קצת מצחקקות, אבל מרוצות מאוד מהרעיון המקורי שרק נשים יכולות להגות וגם להוציא לפועל, בעיקר אם אין גבר בסביבה שיסביר להן שהרעיון מטופש

''יש לכם אולי שמיכה בתפריט?'', התלוצצתי עם המלצרית שהגיעה לשולחן, מושכת את שרוולי הטי-שירט שלי כאילו זה מה שיגן עליי מפני רוח הים הקרירה שתקפה במפתיע את הטיילת של נמל תל-אביב בבוקר סתיו שטוף שמש.
''בטח'', היא ענתה כאילו ברור מאליו שלמנה ראשונה מציעים פה כריות ולמנה עיקרית מגוון שמיכות.
שתי דקות אחר כך היא חזרה עם שתי שמיכות פליז גדולות בצבע בורדו, אחת לר' ואחת לי. בדיוק הפינוק שפנטזנו עליו.

ישבנו מכורבלות בשמיכות כמו שתי מטיילות שאבדו על איזה הר בטרק הודי, קצת נבוכות, קצת מצחקקות, אבל מרוצות מאוד מהרעיון המקורי שרק נשים יכולות להגות וגם להוציא לפועל, בעיקר אם אין גבר בסביבה שיסביר להן שהרעיון מטופש. ברוח המודעות הנשית לכל מה שטוב בעולם ומגיע לנו, גם אם יש כמה גברים בסביבה שיחשבו שזה אדיוטי, הזמנו לעצמנו ארוחת בוקר אורגנית אחת והימרנו על מיץ הגזר, שהמלצרית שיבחה, העשוי יחד עם טחינה ודבש!.

עד שהגיע האוכל העברנו את הזמן בהתפעלות מ''הבית בנמל'', מבנה גדול ויפה עם קירות בצבע אוף-וייט נעים, שהיינו מוכנות לעבור לגור בו בזה הרגע. לפני שהפך לבית בנמל היה המקום האנגר תעשייתי נטוש וקום איל פו הפכו אותו למרכז קניות-בילוי וטיפולים נשי למהדרין. ליד המסעדה נמצא ''כולה'' מרכז הטיפולים המיוחד לנשים ובו אפשר לקבל שלל עיסויים, טיפולי מניקור-פדיקור, רפלקסולוגיה ועוד, ובהמשך המסדרון נמצאות חנות הבגדים של קום איל פו (בה מצאתי על קולב העודפים חולצה שאהבתי ב-550 שקל!). יש בחלל גם חנות נעליים (בכל זאת מרכז בילויים לנשים, לא?), חנות לחפצי אמנות אפריקאיים וחנות לאביזרי מין. על קירות המסדרונות תלויות בימים אלה תמונות מתערוכה על שרשרת הנשים העובדות, מהרופאה הכירורגית ועד הפיליפינית שמנקה עבורה את הבית כשהיא עושה קריירה מזהירה. על התערוכה מהדהדת השאלה האם נשים באמת נהנות כיום משחרור או שרובן מספקות עכשיו שירותים לא רק לגברים אלא גם למיעוט המשוחרר של הנשים. נושא מרתק אבל הבטן שלנו התחילה לקרקר ובזווית העין ראינו את המלצרית מתחילה להניח צלוחיות על השולחן.

הארוחה האורגנית מוגשת על צלחות בדוגמא פרחונית בסגנון עדות פולניה: על צלחת מלבנית צרה וארוכה הגיעה חביתה מביצים אורגניות עם מבחר גבינות. סביבה, בפנכות קטנות הוגשו ממרח אבוקדו, ריבה, גבינות רכות וסלט מירקות אורגניים. בסלסילת הלחם היו כמה פרוסות של לחם לבן אורגני ולחמניות דגנים (לא אורגניות אבל טעימות). זללנו בפה מלא יודעות שהפעם לא מדובר רק באוכל טעים אלא גם בריא. מיץ הגזר עם טחינה ודבש, התגלה כקוקטייל מבריק.

ביקשנו מהמלצרית להביא את הקפה רק בסוף ויחד אתו קיבלנו פרוסה של עוגת פירות יבשים טעימה. הידקנו את שמיכות הפליז והשקנו ספלים לחיי האחווה הנשית.

מסעדת קום איל פו
האנגר 26, נמל תל אביב
טלפון: 057-7680277