לחם בשר הרצליה

הו יוקו!


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

יוקו אונו מצאה חן בעיני כבר מן הרגע הראשון כשעל שולחננו הונחה כוס מרטיני מקוררת היטב עם צ'ויה (שיכר שזיפים יפני) ובתחתיתה שזיף ''שיכור''. אני נוטה להתרשם ממי שיודע להבריק כבר במהלך הראשון ועוד יותר ממי שמיטיב לטפל באלכוהול שלי

מסעדת יוקו אונו ממוקמת באזור מרכזי ברמת-גן, פסיעה מתחנת הרכבת. המסעדה מעט נחבאת אל הכלים, ואף על פי שאינה בולטת במיוחד, כדאי מאוד להיכנס ולאכול בה: שפע המאכלים והטעמים המוצעים לא היו מביישים אף מסעדת פאר, כשרה או לא כשרה. כחובבת מושבעת של פירות ים, ובייחוד במטבח האסייתי, לא הרגשתי בחסרונם של השרצים כלל וכלל.

המסעדה, מבפנים כמו מבחוץ, מעוצבת בסגנון פשוט ונעים. הקירות בצבע בהיר ירקרק מרגיע, מעוטרים בציורים יפהפיים בסגנון יפני. תמונות גדולות ומרשימות משרות גם הן אוירה שקטה ונעימה. מנורות יפות בסגנון יפני נותנות לחלל טאץ' ביתי.

יוקו אונו מצאה חן בעיניי כבר מן הרגע הראשון כשעל שולחננו הונחה כוס מרטיני מקוררת היטב עם צ'ויה (שיכר שזיפים יפני) ובתחתיתה שזיף ''שיכור''. אני נוטה להתרשם ממי שיודע להבריק כבר במהלך הראשון ועוד יותר ממי שמיטיב לטפל באלכוהול שלי.

אחרי הצ'ויה, הזמנו - א' ואני – לימונדה, מחשש שהשיכר יגיע אל מוחנו מהר מדי, מאחר ועדיין לא נגסנו בדבר. המוסיקה השקטה והנעימה, והמשקה שאט אט חלחל ועשה דרכו מעלה אל ראשנו, הבשילו אותנו לקראת המנה הראשונה.

קיבלנו מנת טעימות יפניות מרשימה ביותר. מנה זו מגיעה כאישית או זוגית, והיא נדיבה מאוד ובמחיר משתלם עבור התמורה הטעימה: מרק מיסו בכוסות סאקי קטנות וחמודות, פטריות שיטאקי בטמפורה, סושי עם סלמון בטמפורה, דים סאם ממולאים ירקות, דים סאם תרד, פילה טונה צרובה בטריאקי – שהיה מעולה, פילה דג מוסר בפנקו (פירורי לחם יפניים) וצ'ילי מתוק, סלמון בטמפורה, וסושי סלמון. כל המנות מוגשות על צלוחיות ריבועיות קטנות, המסודרות בתוך צלחת גדולה. ההגשה יפהפייה והמנות טעימות.

אחרי תוספת של מנת סושי חם עם סלמון בטמפורה וסומסום, שהיה גם הוא מעולה, ומנת סושי שנקראת ''קטרפילר'' (זחל): סושי של טונה המעוטר מבחוץ בדגי סלמון, בס וטונה, ואבוקדו, כמעט ששבענו. גם חגיגת הצבעים היפה השביעה את עינינו.

הקונספט במסעדת יוקו אונו הוא שניתן להזמין את מנת הסושי על פי מחיר ליחידה, מה שמצא חן בעיניי מאוד. בדרך כלל מוגש סושי מסוג זה במסעדות ברביעיות או בשמיניות. גם ביוקו אונו יש להזמין מינימום יחידות, אך לא נראה לי שזו יכולה להוות בעיה.

אמנם כבר התמלאנו אך לא יכולנו שלא ללטוש עיניים למנה עיקרית, ובסופו של דבר הזמנו מנה אחת לשנינו: סטייק טונה צרוב ברוטב טריאקי, שהוגש על מצע של תפוחי אדמה ובטטה בתנור. שוב היתה זו מנה נדיבה מאוד, עשויה היטב וטעימה ביותר, וגם מחירה – 86 שקלים – סביר בהתחשב בתמורה המענגת.

א' התרווח בכיסאו ונאנח מאושר. אני, שראשי סבב עליי מעט עוד משיכר השזיפים של תחילת הערב, הייתי מוכנה לקינוח. בצירוף לתה ירוק חם ומהביל, הוגשה לנו מנת טריקולד, מעין פירמידה של ביסקוויט, שוקולד מריר, שוקולד חלב וגבינה, ומעליהם עיטור של ריבת חלב. סיום מצוין לערב מהנה ביותר.

יוקו אונו
זבוטינסקי 1 בניין מכבי , מתחם הבורסה, רמת גן
טלפון: 03-7524666

לחם בשר הרצליה אירועים חדש