מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

חוזרות לקפה בחורש


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

אנחנו לוקחות את האוטו של אמא וקופצות לצהריים ב''קפה בחורש'' בכפר ביאליק, המצוי בצמוד לקרית ביאליק. סתם ככה באמצע היום לצאת לאכול עם אחותי הקטנה, איזה כיף. אנחנו מנשנשות לנו בהנאה את לחם הבית המוגש לנו עם מגוון ריבות וממרחים, וזוכרות שלפני שנה אהבנו במיוחד את ריבת הבצל ואת ממרח החצילים המעושנים.

אחותי מתעוררת בצהריים שרביים של חול המועד ויורדת מנומנמת במדרגות. היא בחופש מביה''ס, ההורים שלנו בחו''ל, אין אוכל בבית ויש לנו את האוטו. ''זוכרת שלפני שנה היינו במקום הנחמד הזה בקריות''? היא שואלת אותי, ובטח שאני זוכרת. ''בואי ניסע לשם'', היא מציעה, וכבר אוספת את השיער הפרוע ודוחפת את הרגליים לקרוקס.
אנחנו לוקחות את האוטו של אמא וקופצות לצהריים ב''קפה בחורש'' בכפר ביאליק, המצוי בצמוד לקרית ביאליק. סתם ככה באמצע היום לצאת לאכול עם אחותי הקטנה, איזה כיף. אנחנו מנשנשות לנו בהנאה את לחם הבית המוגש לנו עם מגוון ריבות וממרחים, וזוכרות שלפני שנה אהבנו במיוחד את ריבת הבצל ואת ממרח החצילים המעושנים. הפעם מתבלטת גם ריבת עגבניות השרי המתוקה, והנה כבר מגיעים המרקים שלנו. שתינו לוגמות מרק עדשים עשיר וחם, ומשאירות קצת בקערה כדי להשאיר מקום לעיקריות. כמו שאנחנו זוכרות היטב מהביקור הקודם, בקפה בחורש מקבלים מנות גדולות מאד. ואכן, סלט החלומי שלנו הוא עצום בכל סדר גודל, ויש בו המון דברים טובים- ירקות וקוביות חלומי מטוגן, כמובן, וגם פטריות חמות ושלל גרעינים שמוסיפים לטעם.
אחר כך אנחנו מתלבטות באיזה קיש לבחור, ובגלל שאנחנו אוהבות מאד רביולי בטטה אנחנו בוחרות בקיש בצל וכרישה, לשם הגיוון. הקיש מגיע בצלחת בליווי סלט, שאותו אנחנו בשום אופן לא מסוגלות לגמור, ורביולי הבטטה שהזמנו מגיע בתיבול מעט פיקנטי שמעשיר את הטעם. אחרי שאני אוכלת חצי קיש והיא חצי ממנת הרביולי, אנחנו מחליפות, כך שכל אחת תוכל ליהנות משתי מנות. אחר כך אנחנו נחות ושותות לימונדה קרה. אחרי שעתיים בערך של בילוי אחיות נחמד אנחנו חוזרות הביתה עם שקיות של המנות שלא הצלחנו לסיים, וחושבות שאמא בטח היתה שמחה לשמוע שבכל זאת יש עכשיו בבית משהו לאכול.