לחם בשר הרצליה

תרגיל בחציל


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

במסעדת ''אל מול הים'' כבר סיימו לערוך את הבופה באינסוף תבשילי חצילים. קובי, שזכה בפי א' לכינוי ''המנכ''ל'', צילם תמונות אחרונות של הדלפק העמוס כל טוב, גאה כמו אב המתעד את צעדיו הראשונים של בכורו. פסטיבל החצילים המסורתי נפתח היום, מה שאומר שלבראנץ' הקבוע והחביב שמתקיים בקיבוץ מדי ששי בבוקר, יצטרפו למשך ארבעה שבועות כעשרים מינים של מאכלי חצילים

בכניסה לקיבוץ פלמחים עמד קיבוצניק קשיש. בעיניים בוחנות שקלטו כנראה את הזוג העירוני המפונק שיושב במכונית מולו, ובטון קשוח, של מי שכבר ראה בחייו מראות קשים מזה, דרש החלוץ לדעת לאן פנינו. הפרעות, כך התברר לנו באותו רגע, הן לא נחלת העבר. ולא שמדובר במידע שנסתר מאיתנו חלילה, גם אנחנו צופים מדי ערב בחדשות, אלא שאנחנו מיטיבים כנראה להדחיק את המציאות, ורצוי על אספרסו קצר בקפה נוח או באורנה ואלה.
''לאל מול הים'' השבנו בשיא האדיבות שהצלחנו לגייס. הקשיש הנהן והורה לנו ביד רועדת על הכיוון.

בבית הקפה של הקיבוץ כבר סיימו לערוך את הבופה באינסוף תבשילי חצילים. קובי, שזכה בפי א' לכינוי ''המנכ''ל'', צילם תמונות אחרונות של הדלפק העמוס כל טוב, גאה כמו אב המתעד את צעדיו הראשונים של בכורו. פסטיבל החצילים המסורתי נפתח היום, מה שאומר שלבראנץ' הקבוע והחביב שמתקיים מדי ששי בבוקר, יצטרפו למשך ארבעה שבועות כעשרים מינים של מאכלי חצילים.

א' שמצטיין בתכנון קדימה יצא לסקור את השטח: מרק חצילים, טרין חצילים, חצילים בטחינה, חצילים ביוגורט, מוסקת חצילים, ממרח לבנה עם חצילים, לזניית חצילים, סלט חצילים רומני, מאפה בצק עלים עם חצילים, קיש חצילים, ריבת חצילים ומאכלי חצילים נוספים הצטופפו בין סלט ירקות ערבי, סלט ירוק, סלט תרד טרי ופירות, גרבלקס, לחמים טריים, ריבות, קינוחים, ורק אלוהים יודע מה עוד.

התבוננתי בו מהצד סוקר את הדלפק הארוך, מתלבט מה יעמיס על הצלחת וכמה. בניגוד אליו אני דווקא מאמינה שבאירועים כאלה, מסוג ''אכול כפי יכולתך'', אלגנטיות ואיפוק הם לא חלק מהמשחק. לא שצריך חלילה להתבהם אבל לבראנץ' באל מול הים באים כדי להעמיס על הצלחת כל מה שנראה טעים ואז לצאת לסיבוב שני.

לקח לי בדיוק חצי דקה לשכנע אותו בצדקת דרכי לפני שיצאנו לדרך: סיבוב ראשון, שבו גילינו את המוסקה הטעימה ואת סלט הגזר עם הכוסברה והצימוקים. סיבוב שני לעוד קצת גזר ומוסקה, ושלישי לקינוחים: מאפין עם ריבת חצילים מפתיעה. לקינוח הקינוח שתינו קפה הפוך והבטנו סביב על הקיבוץ המטופח. השמש החורפית האירה אותו באור נעים ורך כמו בצילום פרסומת. ''אולי נעבור לגור בקיבוץ ונוליד ארבעה ילדים?'', הצעתי. ''אולי'', השיב א', ''ואולי לא''.

לפני שחזרנו למכונית יצאנו בעקבות ילדי הגן שעברו בסך, לטיול על הצוק המשקיף לים. יחד איתם נופפנו לשלום לגולשי הגלים ולדייגים. ביציאה מהקיבוץ מצאנו את השומר הקשיש ניצב על משמרתו. עכשיו כבר נפרדנו כידידים. ''סעו לשלום!'' הוא קרא בעברית צחה, ''וחזרו אלינו בשנית''. נחזור, מבטיחים.

• פסטיבל החצילים ב''אל מול הים'' יתקיים עד ה-1.12.06, ובמסגרתו יתקיימו סיורים מודרכים בגן הלאומי שפך נחל שורק בעקבות הקורמורנים.

אל מול הים
קיבוץ פלמחים, קיבוץ פלמחים
טלפון: 03-9538109 050-5545666

לחם בשר הרצליה אירועים חדש