לחם בשר הרצליה

לילה עם אינגריד


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

שיפודי סינטה ברוטב צדפות וצ'ילי ירוק היו מנה מעולה ואילולא השעה המאוחרת עוד שתיים כאלה היו נבלעות בשמחה. אני חותם קבע על שיפודי סינטה כליווי לבירה במקום דג מלוח. טעימה מתפריט הלילה החדש באינגריד

יציאה לבר או למסעדה היא מעל לכל חוויה. זה לא מנת האוכל שהוגשה לך, זה לא הקוקטייל שהיה מעורבב ומאוזן כהלכה, זה סך הכל של המרכיבים השונים. עסק שמבין זאת יצליח ועסק שלא ... ייעלם מן הסתם מהר מאוד בתהום הנשייה. באינגריד לא רק מבינים גם הפנימו.

מיד בכניסה מכה בך העיצוב: בר בטון ארוך ומתפתל ורצפת בטון שחורה מוחלקת שעומדים בניגוד לחלק ''האחורי'' של המקום, שתקרתו משתפלת בעגלוליות כלפי הרצפה והוא סגור לא-סגור בוילאות נראים ולא נראים, כך שליושבים בחלק זה מוקנית מעין פרטיות. העיצוב, באופן כללי, מתקשר ומדבר עם השפה העיצובית של הסביבה אגב שידרוג של כמה ליגות למעלה למקום שהוא כמעט מפואר. התוצאה גם מרשימה וגם מזמינה. אל תחמיצו ביקור בשירותים, גם אם לא ממש לחוץ לכם.

ישבנו, אחי הצעיר ואנוכי, על הבר. אין דרך אחרת לבדוק תפריט לילה. הוא בעניין של אלכוהול ''אמיתי'' ואני עם יין (פטיט סירה מצוין של בן חיים שנמכר כאן גם בכוסות). היות והתברר שבאינגריד חונכים בגאווה תפריט לילה חדש החלטנו ללכת רק על מנות חדשות. המדובר במנות קטנות במחיר של 25 ₪ המנה, + שני קוקטיילים ב- 17 ₪.

המנות כמובטח היו קטנות יחסית בגודל, אבל שיחקו אותה באיכות. שיפודי הסינטה ברוטב צדפות וצ'ילי ירוק היו מנה מעולה לפי כל קנה מידה ואילולא השעה המאוחרת עוד שתיים כאלה היו נבלעות בשמחה. באותה רמה ממש היו גם שיפודי חזה העוף בסויה וווסאבי (דווקא מנה לא חריפה) שהוגשו על מצע רטטוי ירקות. מה אומר, אני חותם קבע על שיפודי סינטה כליווי לבירה במקום דג מלוח.

כאמור, תפריט הלילה בא בחבילה עם קוקטייל. כאן באה לעזרתנו יעל שמאחורי הבר (נעימה, מקצועית ונראית נהדר. מה עוד תבקשי מעימנו מכורה?) עם קוקטייל שרקחה לראשונה היום, ''פבריצ'יו'', על בסיס וודקה, מליבו וקוביות מנגו שנחתך במקום. הוודקה מדללת את עסיס המנגו הסמיך והתוצאה מאוזנת כמו שצריך בקוקטייל. עיון מרפרף בתפריט האלכוהול מלמד שכמעט כל אחד ימצא כאן את המשקה שלו, בכל רמת מחיר.

בשעות היום, הדגש הוא יותר על ה''רסטו'' מאשר על ה''בר'' והמקום מציע גם ארוחות עסקיות במחירים סבירים. לאור ההתנסות הלילית נדמה לי שאיאלץ לשוב לביקור חוזר לביקורת תפריט היום.

זהו. אחרי השעה 23:00 לערך האורות מתעמעמים, אינגריד מתמלאת בבלייני לילה וזה זמנם של האנשים העובדים לחזור הביתה. אבל לפני סיום, כמעט ושכחתי: למען קוראי הנאמנים ''נאלצתי'' לטעום טעימה של מנת קינוח הבית, ה''אינגריד'' - שני ריבועים של קרם שמנת עם שוקולד לבן המונחים על גבי מאפה פריך וכולם יחדיו מונחים על ספק ריבה ספק מרק חמצמץ בניחוחות של יערות רחוקים. ייחודי ומומלץ בחום לחובבי המתיקה.

אינגריד
המסגר 9, פינת ריבל, איזור יד חרוצים, תל אביב
טלפון: 03-6880022

לחם בשר הרצליה אירועים חדש