לחם בשר הרצליה

הבחירות של יעל


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

יעל היתה החברה של החבר הכי טוב שלי, וכשהם נפרדו גם אנחנו נפרדנו. לא ראיתי אותה מאז, עד עכשיו, ועכשיו אני מגלה שהיא מלצרית בדיניץ, וככל הנראה המלצרית שלנו להערב. איזה כיף, כי אם יעל היא המלצרית שלנו, אני יכולה להיות בטוחה שהיא תדאג לי יפה-יפה

יאיר ואני נכנסים לדיניץ ומתיישבים, ופתאום, משום מקום, נופלת עלי יעל. ''הי!!!!!!!!!!'' היא קוראת בהתלהבות ואנחנו צונחות לחיבוק חם ומלא הפתעה. ''איזה קטע לראות אותך!'' ''כמה זמן לא התראינו!''.
בכלל לא ידעתי שהיא עובדת פה. ''כבר יותר משנה'', היא אומרת בתוכחה. ''שנה? את רוצה להגיד לי שלא התראינו שנה?''....

יעל היתה החברה של החבר הכי טוב שלי, וכשהם נפרדו גם אנחנו נפרדנו. ככה זה, כשנפרדים מחבר הולכים יחד איתו כל החבר'ה שלו, אם רצית ואם לא. הם נפרדו כבר לפני יותר משנה ולא ראיתי אותה מאז, עד עכשיו. ועכשיו אני מגלה שהיא מלצרית בדיניץ, וככל הנראה המלצרית שלנו להערב. נו טוב, זה יהיה משעשע. וזה יהיה כיף, כי אם יעל היא המלצרית שלנו אז אני יכולה להיות בטוחה שהיא תדאג לי יפה-יפה.

ביקשנו ממנו שתבחר לנו את המנות שהיא הכי ממליצה עליהן, וחיכינו בסבלנות. מחוייכת היא חזרה והניחה על שולחננו את שתי המנות הראשונות שהיא אוהבת: סביצ'ה דג ים וברוסקטה. הסביצ'ה (''מהמם, נכון''?) הגיע בצלחת מלווה בחציל קלוי עם פטה, ואני ידעתי שאני אוהבת אותו עוד לפני שטעמתי אותו. יאיר ניזון בהנאה מהברוסקטה, שעליה נחו פרוסות של עגבניות צלויות, בייקון פריך, זיתי קלמנטה,עלי אורוגולה ופרמזן. ''זאת כמו ארוחה מלאה'', הוא אמר. אני חשבתי שהמנה שלי היא מנה ראשונה קלאסית, שנותנת פתיחה מפתה להמשך ולא סותמת.

יעל קרצה לי מעבר לבר ושאלה אם אהבנו את הראשונות ואם אפשר להמשיך. ''עד עכשיו את אחלה'', אישרנו לה, ''מחכים להמשך''. עברו כמה דקות והמנות העיקריות שלנו הגיעו: קערת מולים טריים ברוטב שמנת, יין לבן, שום, עגבניות ועשבי תיבול בשבילי, ורביולי ארבע גבינות בשביל יאיר. שקענו איש איש בצלחתו ואכלנו בריכוז. קערת המולים המהבילה שלי דרשה פתיחה עיקשת של כל אחת מהצדפות, כאשר המאמץ המרוכז שהשקעתי בכל אחת השתלם בטעם הרך של הבשר שבפנים. יאיר התרכז ברביולי שלו שהיה עשיר בטעמים וממלא. שנינו לא הרמנו את הראש מהשולחן לראות איך יעל מתצפתת עלינו מעמדתה, מחכה להבחין בכל סימן של שביעות או חוסר שביעות רצון על פנינו.

כמנה אחרונה בחרה לנו יעל בקינוח החלווה שהיה מיוחד ולא שגרתי, ועל ספלי הקפה שחתמו את הארוחה הטובה אישרנו ליעל את הבחירות שלה. הכל היה לפי טעמנו והכל היה איכותי ומשביע. לפעמים יש בזה משהו נורא נחמד, דווקא כשמישהו אחר מחליט בשבילך.

דיניץ
גרוזנברג 20 , פינת נחלת בנימין, תל אביב
טלפון: 057-5315315

לחם בשר הרצליה אירועים חדש