מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

רוח ים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

בויה הוא מקום מושלם בשביל לבלות בו בוקר גנוב. כמה מנות טאפאס עם פוקצ'ה וים שגועש עד כך כך שאפילו את הטלפון הנייד לא שומעים. חופש אמיתי

רק כשכבר עמדתי לקום, אחרי שאספתי מהשולחן את משקפי השמש, קרם השיזוף, העיתון והמפתחות של האוטו, הרמתי סוף סוף את הראש והסתכלתי סביב לכיוון השולחנות ועל מי שיושבים לידם. שעתיים אחרי שהגעתי לבויה הבחנתי בפעם הראשונה שאני יושבת בתוך קהל של אנשים מחייכים. עד לאותו רגע העיניים שלי התמקדו בשלושה דברים בלבד, הים, העיתון שהבאתי לבוקר החופשי שלי והצלחות המתחלפות לפני. אולי זה הים, שבבויה מרגיש כמו על חופו של אי בודד (למעט עצי הדקל), רועש עד כדי מיסוך כל השיחות שמתנהלות מסביב, עם רוח חזקה שמצליפה בגב ושמש סתיו נעימה שמחממת את השכמות שקיררה הרוח. ואולי זה האוכל, שולחן מלא מנות טאפאס בשתים-עשרה בצהריים הוא מראה שעושה שמחה בלב.

את הבוקר החופשי החודשי הגנוב שלי החלטתי להעביר הפעם בבויה. הים הוא תמיד היעד, זו רק התחנה שמשתנה. בפעם הקודמת שהייתי בבויה, לפני שנתיים בערך, ישבתי ליד הבר שנבנה על המעקה. צמודה לגלים שהתנפצו על המעקה, מנגבת מדי כמה דקות את טיפות הים מהזרועות והפנים. אם מדברים על אנשים מחייכים, שם התגלגלו מצחוק. החברה היקרה שהיתה אתי, הגיעה לילה קודם מניו-יורק והפליאה בסיפורים נוסח ''סקס והעיר הגדולה'' על חיי רווקה בעיר הגדולה ולא בחלה בשום פרט. חלקנו את ארוחת הבוקר המפורסמת של בויה וגם אז, כמו עכשיו, ישבנו שעות.

אבל הפעם הגעתי לבד. בויה הוא מקום מושלם בשביל לבלות בו בוקר פרטי. ארוחת הבוקר נראתה מובנית מדי למצב הרוח שלי אז הזמנתי כמה מנות טאפאס עם פוקצ'ה, מים מינרלים וקפה הפוך. הים התחרה ברוח על עוצמת הווליום עד כדי כך שאפילו את הנייד לא שמעתי מצלצל. חופש אמיתי. הפוקצ'ה החמה נטבלה ברוטב הבלסמי שעיטר את הקרפצ'יו, מעט מתקתק, עם גרגירי מלח גס ושברי פרמזן וצרור עלי ארוגולה שסיפק את מידת החריפות. הפלפלים הקלויים בצלוחית השנייה התמזגו בגבינת המאירי מעולה שהוגשה איתם, מתחלפים בסלט טבעות קלמארי מוצלח. גם דפי העיתון בידי התחלפו זה בזה.

כך עברו שעתיים ואולי שלוש, מי סופר. בטח לא המלצרים שקיבלו את הלקוחה המתבודדת בהבנה מלאה, על אף שתפסה שולחן לארבעה במשך חצי בוקר. לרגע קט עברה בי המחשבה להישאר עוד קצת ולראות את השקיעה.

בויה
גני התערוכה הישנים, אולמות שפך הירקון, תל אביב
טלפון: 03-5446166