מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

זכרונות מתוקים בבלינצ'ס שושנה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

שני הבלינצ'סים היו ביתיים להפליא והשאירו המון טעם של עוד. לפני שקמנו הגישה לנו המלצרית שני ליקרים תוצרת הבית, האחד שוקולדי והשני בטעם וניל...

בת הדודה שלי לירון צמחונית, ובארוחות שבת סבתא תמיד מכינה לה מנה קטנה משלה. כל החיים התרגלתי לקנא בה על הפשטידה האישית שלה, כשכולנו אכלנו עוף או צלי. הכי קינאתי כשהיא הייתה מקבלת מנת בלינצ'ס אישית, ואוכלת אותה בהנאה.

השבוע נכנסנו, לירון ואני, לקניון ברמת גן ונתקלנו בבית קפה ומסעדה הנושאים את השם ''הבלינצ'ס של שושנה''. היה ערב, היינו כבר רעבות, הסתכלנו זו על זו ומיד היה לנו ברור שכאן נאכל. נאכל ונזכר בסבתא. הבלינצ'סים מגיעים במנות כפולות כלומר שני בלינצ'סים במנה, ולכן אפשר לבחור שני סוגים. מתפריט המלוחים בחרנו בלינצ'ס אחד עם מחית חצילים ואחד עם מלית תרד מתובל. שני הבלינצ'סים אפויים בגבינה צהובה שממליחה עוד את הטעם. ליווינו את הבלינצ'סים בסלט ניסואז, שהוא למעשה מגש עמוס בירקות טריים פרוסים וגם תפוח אדמה מתקתק, ביצה קשה, טונה וגרעיני תירס.

כשכילינו את שני המלוחים והתרעננו באמצעות הירקות, עברנו לשלב המתוקים. בתפריט מבחר בלינצ'סים מתוקים קרים או חמים, ואנחנו בחרנו לחלוק אחד ממולא בגבינה מתוקה וצימוקים ואחד עם תפוחי עץ וקינמון. שני הבלינצ'סים היו ביתיים להפליא והשאירו המון טעם של עוד. לפני שקמנו הגישה לנו המלצרית שני ליקרים תוצרת הבית, האחד שוקולדי והשני בטעם וניל. הליקרים המתוקים ורווי האלכוהול חתמו לנו ארוחה טעימה וכיפית שעשתה לנו טעם של בית סבתא.