שירת העשבים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

עם עדת אפרוחיה חובבי הצ'יפס-קטשופ-מיץ פטל, הגיעה אדוה גן סתיו לשירל'ה שבפלרונטין, מסעדה צמחונית וכשרה המגישה אוכל בריא. קשה לומר מה הדהים אותה יותר, זה שהגדול שתה את מיץ הגזר הטרי עד תומו או שקרניבורית כמותה התמכרה לפטה פקאן

אז ככה, שירה מוסרת שהיא צמחונית, כשרה, לא משתמשת במיקרוגל ואין לה קטשופ. אני חייבת להודות שההצהרה הזאת, המתנוססת בגאון לרוחב התפריט בשיר'לה, הפחידה אותי מעט. אלוהים אדירים, חשבתי לעצמי, מילא הקטשופ (אין בי המון חיבה לשלולית האדומה הזאת, המשמשת בעיקר כדי להטביע את יגונם של ילדי הגן בשעת ארוחת הצהריים) אבל גם כשרה וגם צמחונית?!.

כחצי שעה מאוחר יותר, בעודי יושבת בנוחות על ספסל עץ מסוגנן המרופד כריות, עיני שוזפות את רצפת האבן, ענפי העצים ואת הכוכבים בשמיים שמעלינו (למען הסר ספק, שירה'לה אכן נמצאת בשכונת פלורנטין ולא בלב פרדס נשכח באזור השרון), בידי האחת כוס מיץ תפוחים טרי ובשנייה צנים משוח בפטה פקאן אלוהי, התחלתי לשקול מחדש כמה מעקרונות ''החיים הטובים'' שלי שעד לאותו רגע לא כללו שום דבר שהוא בריא בהגדרה.

שמענו שבשירה'לה מקבלים יפה גם משפחות בהרכב מלא וכך הגענו לשם, על טפינו, תיקינו ועגלתנו. פינה קטנה המצוידת במזרן, לוח גירים, לוח מגנטים וכמה חברים מפרווה, קרצה מייד לאפרוח הגדול שבאמתחתי שבילה את הערב בנדידה עצמאית אך בטוחה בין פינת הילדים והשולחן.

אולי הגיעה העת לחשוף ששירל'ה קרויה על שם מחצית מבעליה, שירי ובועז, שהקימו את המקום על חורבות מרפדייה אפלולית שעברה במשפחה, ומתגוררים בקומה מעל. העיצוב, עליו אחראי בועז, נעשה ברוח הפאנג שווי והוא מזמין ונעים. לאווירה הנינוחה מצטרף קו עיצוב עדכני ומואר המהווה מצע הולם לתערוכות המתחלפות המתארחות במקום.

את התפריט המגוון הרכיבו שירי ובועז מתוך אמונה שאווירה נעימה ואוכל טעים זה טוב אבל לא מספיק. רצוי גם לדעת מה בדיוק נכנס לגוף שלנו. המנות בשיר'לה מורכבות מחומרים טריים בלבד, אין שימוש במיקרוגל, אבקות מרק ושאר כימיקלים ובגלל ששירי טוענת שהאוכל צריך להיעשות ברוגע ואהבה, כולם מקפידים שאורן הטבח יהיה תמיד במצב רוח טוב (מה שלא ממש מהווה בעיה כנראה, היות ואורן הוא טיפוס נחמד במיוחד שאפילו עושה ביקורי בית בפינת הילדים).

ראשונות הגיעו לשולחננו לביבות הבטטה המצוינות שלוו ברוטב שמנת (הקטנטנים ביקשו עוד), קציצות מנגולד ותרד ברוטב עגבניות שהיו מעולות באמת (אני מודה שהן כמעט ולא הוזמנו מהתפריט בגלל התיאור הלא מפתה אך כמה טוב שזכרנו ליישם את פתגמי בית הספר היסודי), לביבות פרסה בינוניות וגולת הכותרת של הערב: פטה פקאן מדהים שהוגש עם צנימים פריכים ונעלם מהשולחן כלעומת שהגיע.

לפני בואן של המנות העיקריות כבר הספקנו לכלות עד תום את המיצים הטבעיים שהזמנו, מיץ תפוזים, מיץ תפוחים ומיץ גזר לאפרוח שבחר כך, להפתעתי, שתה את כולו בתאווה והביא הרבה נחת לאמו הפולנייה.

לעיקריות הזמין האגף הצעיר פנה ברוטב רוזה ונרשמה שביעות רצון כללית. לעצמנו הזמנו פיט-בורגר, המבורגר פיטריות עב כרס שהוגש בלחמניה טריה לצד קישואים מאודים, ואת מנת הבית, ''בריאות מקיר לקיר'', שכללה טופו ברוטב עגבניות לצד אורז מלא ורגיל, קינואה, שעועית יבשה מונבטת (ואורגנית), לוביה בעגבניות וקוביות תפוחי אדמה. לצד העיקריות הזמנו גם סלט קינואה וסלט ירוק ברוטב בלסמי מצוין. כעת, אנחנו מנסים לנצל את הקשרים שקשר האפרוח עם אורן הטבח כדי להשיג את המתכון.

הצצה חטופה לתפריט הקינוחים גילתה כי לפעם הבאה מחכה לנו (הפעם כבר היינו עייפים ושבעים מדי) עוגת סילאן חלבה מפתה.

שירל'ה
ידידיה פרנקל 18, פלורנטין, תל אביב
טלפון: 03-6812010