מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

סתיו של סמבוקה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

בטמפטיישן הכריזו על חודש אניס איטלקי. כל הפרטים לחובבי הליקר האיטלקי הארומתי

על פי המסורת האיטלקית מגישים את הסמבוקה עם שלושה פולי קפה המסמלים בריאות, אושר ועושר. עוד גורסת האגדה, שכשמחזר צעיר מגיע לבקש את ידה של אהובתו, אב המשפחה מגיש לו סמבוקה עם מספר פולי קפה. אם מספרם אינו שלושה, המסר הוא שהחיזור נגמר. חד וחלק.

אבל יש עוד כמה מסורות איטלקיות שנוגעות לסמבוקה, הליקר בטעם האניס העז והארומטי והן נוגעות לחיבתם הרבה של האיטלקים למשקה. בחודש הקרוב מציעים בטמפטיישן היכרות עם הסמבוקה. במסגרת חודש הטעימות יציע הבר צ'ייסרים של שני סוגי סמבוקה, סמבוקה קלאסית לבנה, וסמבוקה ייחודית מאוד בנוף הישראלי, סמבוקה שחורה, המשלבת בין אניס לבין פירות יער, ב- 12 ₪ בלבד לצ'ייסר.

הברמן גדי שפירא ממליץ לשתות את הסמבוקה השחורה קפואה ואילו את הלבנה עם שלושה פולי קפה בצ'ייסר בוער וחם. מה אכפת לכם לספר לעצמכם שנערתכם אומרת כן?

למי שירצה להעמיק את ההיכרות עם הסמבוקה, יהיו גם קוקטיילים ב- 31 ₪:
פליימינג למבורגיני, עם סמבוקה, ליקר קפה, קירסאו כחול ואייריש קרים בכוס מרגריטה בוערת; קפה רומאנו, עם סמבוקה, ליקר קפה, חלב ושמנת וקרח בכוס אולד פאשן; סליפרי ניפל העשוי משכבות סמבוקה, אייריש קרים ושתי טיפות גרנדין בכוס שוט; סמבוקה אדומה מסמבוקה, אשכוליות אדומות וסאוור מיקס בהיי בול; ו-שמשון ודלילה קווקטייל על בסיס סמבוקה שחורה, קרם דה קסיס, אמארטו ושמנת המוגש בכוס שמפניה.

* הטמפטיישן פתוח כל יום מ- 22:00 ועד חמש בבוקר לפחות. המטבח נסגר בארבע לפנות בוקר.

טמפטיישן
אלנבי 35, תל-אביב
טלפון: 03-6290875