מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

גלים על פני המים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

ארבע מסעדות מומלצות על הים לכבוד הסוף הסופי בהחלט של הקיץ

לפני שאנחנו נפרדים מהקיץ סופית ולרגל החמסין שנפל עלינו באמצע אוקטובר, ארבע מסעדות מומלצות על חוף הים

מאנטה ריי
רצועת חוף צרה ופראית מפרידה בין מסעדת מאנטה ריי לים. אם זכרתם להזמין שולחן על המרפסת, קרוב לים, הקסם שבעובדה הסתמית לכאורה הזו יכה בכם במלוא עוצמתו. רסס מלוח של טיפות מים זעירות יכול להפתיע אתכם פתאום, ספינת מפרש רחוקה תפליג באופק.
מה שעמד לנגד עיניה של עופרה גנור, בעלת המקום, כשהקימה את המסעדה היו הטברנות היווניות. איך זה שעם חוף ים כמו שלנו, עוד לא קמו פה טברנות, היא שאלה את עצמה והקימה אחת כזאת לתפארת. העיצוב הפשוט והגס הוא חלק מהניסיון לייצר אווירה של כפר דייגים, והמנות, עושות כבוד לים התיכון.
לתפריט הסתיו החדש שיצא בימים אלה חזרה מנת הקלמארי הצרוב, ממנות הדגל של המסעדה. אם עוד לא טעמתם, הנה התירוץ שלכם להזמין מקום ומיד.
מאנטה ריי
חוף הים בעלמה ביץ, תל-אביב
טלפון: 03-5174773

-הלנה
רק בשביל שנבין אחד את השני, הנה דוגמא למנה שהיא בדיוק המיזוג בין הכישרון, המעוף והמקוריות של אורי ירמיאס, עמוס שיאון ודניאל זך: סקאלופ עטוף בבייקון ברוטב גבינה כחולה ודואה, שהיא תערובת תבלינים מצרית. האם אפשר להתעלות על דרגת הפיתוי הקולינרי הזאת? שלישיית השפים הנ''ל הקימה בהלנה מטבח מלהיב, ים תיכוני אמיתי גם במובן של קיבוץ גלויות בין כל מה שלפנינו, מצדדינו ומאחורינו ובהחלט עוד מקום שראוי להצטרף לרשימת ביקורי החובה.
בימים אלה, ימי סוף הקיץ ותחילת הסתיו, הלנה נהנית גם מהקסם המיוחד שמייצר מזג האוויר. ועוד פרט קטן אבל חשוב, החופש הגדול נגמר ואפילו החגים כבר כמעט מאחורינו כך שנמל קיסריה העתיק בו יושבת המסעדה מתחיל להתרוקן והופך להרבה יותר רומנטי ואטרקטיבי.
הלנה
העיר העתיקה, נמל קיסריה, קיסריה
טלפון: 04-6101018

צידון
''תצאו מהקירות. תורידו נעליים. תסניפו מלוח של ים.
תרגישו את החול בכפות הרגליים.
תאכלו דגים ישר מן הים''.
זה המוטו של צידון ואני מסכימה עם כל מילה. צידון היא לא רק מסעדה, זהו מועדון. מועדון שוחרי ים, אלו שמכורים לכל מה שקשור בים, גלישה, שיט אתגרי, או כמו שמכנים אותם במסעדה, ''מועדון חולי הרוח''. מסעדת פירות הים היא ההשלמה המתבקשת. השף, ניצן ויקטורוביץ', שבישל כבר בכמה וכמה מסעדות גורמה, יצר פה תפריט ים פשוט ומינימליסטי אבל יצירתי ואיכותי, בדיוק כמו שאוכל על הים צריך להיות.
צידון
רמת ים 5, כניסה מחוף השרון, הרצליה
טלפון: 09-9500926

צפוני בטיילת
צפוני בטיילת שממוקמת ממש בתוך הטיילת התל אביבית, בהמשך לרצועת החול, מפתה את ההולכים בבוקר על חוף הים לעצור להפסקת קפה. ואם כבר התיישבנו, אז אולי נזמין גם ארוחת בוקר? היש דרך בריאה מזה לפתוח את היום?. אותו היגיון ממש אפשר להפעיל גם בשעות אחר הצהריים, רגע לפני שהשקיעה הסתווית המוקדמת מפתיעה אותנו, כי עם היד על הלב, יש דרך יותר טובה יותר לסגור את היום מאשר בארוחת דגים מול השקיעה?
צפוני בטיילת
הרברט סמואל 51 , טיילת, תל אביב
טלפון: 03-5106494