מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

מסעדה לאירועים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

האוכל הוא בסגנון צרפתי קלאסי, ואם תהיתם לרגע מיהי מרגו שעל שמה נקראת המסעדה, התשובה היא לא ''מי'' אלא ''מה'' – השם הוא מחווה ל''שאטו מרגו'', חבל הארץ בצרפת בו התמחה הבעלים. העיקריות שלנו הן הבישול הצרפתי העילי בהתגלמותו...

הרושם הראשון כשנכנסים בשערי אחוזת מרגו שברחובות, הוא מקום שאומר ''קחו אותי לאירועים''. החל מהמדשאה בחזית עם השולחנות הפזורים עליה (אידיאלי לקוקטייל פתיחה קייצי), דרך העלייה הטקסית במדרגות (מחיאות כפיים לחתן ולכלה!) עבור באולם קבלת הפנים שבכניסה (תודה-שבאתם-נהדר-לראות-אתכם) ועד העיצוב הכבד, בסגנון קלאסי-רוקוקו של שני החללים המרכזיים. ואכן, לאורך כל הערב בו סעדנו שם, עלו ובאו משפחות-משפחות כדי לדון עם בעל המקום על שמחותיהן העתידיות, מה שהותיר את הסועדים בהווה קצת מיותמים, וחבל. לזכותה של המלצרית הבודדת ייאמר שהיא עשתה כמיטב יכולתה לשרת את הנוכחים, וכשהתפנתה אלינו לבסוף העניקה לנו שירות מקצועי ומאיר פנים, וכל ההמלצות שלה התגלו כמוצלחות ביותר. האוכל הוא בסגנון צרפתי קלאסי, ואם תהיתם לרגע מיהי מרגו שעל שמה נקראת המסעדה, התשובה היא לא ''מי'' אלא ''מה'' – השם הוא מחווה ל''שאטו מרגו'', חבל הארץ בצרפת בו התמחה הבעלים. משם הביא מנות מסורתיות כמו ביף בורגיניון, פואה-גרה או קונפי אווז, וכמובן גם התמחות ביין, כפי שיעיד המרתף המוקדש ליינות הבית, ובו שלושת אלפים בקבוקים.

שתי כוסות יין, לחם עגבניות ולחם שום פותחים לנו את התיאבון, יחד עם מטבל חצילים, חמוצים תוצרת בית, ועוד הברקה – סלט עגבניות מיובשות עם שיני שום שלמות שנאפו בתנור עד שהפכו רכות ומתקתקות. המנות הראשונות נחלקות בין ''טיפה בים'' – היינו מאכלי דגים, לבין ''קולינארי ומתוחכם'', עם שילובים מעניינים של חומרי גלם. אנחנו בעד הזדמנות שווה, ולכן הבחירה נופלת על כבישת סלמון בקוויאר מזה (36 ש''ח), וכבד אווז חם עם תפוחים ודוקסל שזיפים ברוטב תאנים– מזה (59 ש''ח). מנת כבד האווז לוקחת בגדול, עם שילוב מושלם בין טעמי הכבד והפירות.

העיקריות שלנו הן הבישול הצרפתי העילי בהתגלמותו: קונפי שוק אווז רך ונימוח, יחד עם פרוסות דקות של חזה מולארד ברוטב יין אדום, על מצע של קוסקוס שסופג אליו את הרוטב הטעים. אגף הבשרים מיוצג בכבוד על-ידי מנה הקרויה ''פופייט סינטה'', ובה גלילי סינטה מבשר מיושן ממולאים פטריות יער ומוקפצים ברוטב יין – טעים כמו שזה נשמע. מחירי רוב המנות העיקריות נעים בסביבות 85 ש''ח – מחיר סביר מאוד ביחס לגודל המנות ולאיכות חומרי הגלם.

כמעט הגענו לסוף. מה יותר צרפתי מלחתום בטארט טאטן, קינוח מרענן של בצק פריך במילוי תפוחים עם רוטב וניל וגלידת וניל. אליו אנחנו מצרפים גם מנת קינוח עכשווית יותר של סורבה קוקוס בציפוי פקאן מסוכר ורוטב טופי. יופי!