מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

כוכב השכונה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

בשבילי זו היתה כבר שעת צהריים מאוחרת והייתי רעבה לאוכל אמיתי. ביקשתי אנטיפסטי ואחריו פיצה עם בצל וחצילים. כשהפרנצ' טוסט המטוגן של יסמין הגיע שתינו טעמנו ונמסנו

יסמין רק התעוררה ונתלשה מהמיטה בשביל לבוא לשבת איתי לאכול.
''אני רק משהו קל לבוקר'', היא ביקשה מהמלצרית בחצי פיהוק, וזו המליצה לה על הפרנצ' טוסט. ''טוב'', אמרה יסמין בלי לחשוב יותר מדי.
בשבילי, לעומת זאת, כבר היתה זו שעת צהריים מאוחרת והייתי רעבה לאוכל אמיתי. ביקשתי אנטיפסטי ואחריו פיצה עם בצל וחצילים. כשהפרנצ' טוסט המטוגן של יסמין הגיע שתינו טעמנו ונמסנו.
''יו.... איזה טעים'', היא אמרה ותחבה עוד מזלג עמוס לפה, ''האמת שזה די עושה לי תאבון''.
''יופי'', אמרתי לה כשאני מתחילה לבלוס בטטה אפויה מצלחת האנטיפסטי שלי, ''עוד צפויה לנו פה פיצה. מלאכה רבה לפנינו''.

בצלחת האנטיפסטי היו הרבה ירקות אפויים וטעימים אבל משום מה המשכתי לפזול לצלחת של יסמין. הטוסט המטוגן שלה הגיע עם ריבה, רוטב מייפל וצלוחית קטנה עם פירות וחמאה. מגרה ביותר.
בכל זאת שמחתי בחלקי: בטטות, קישואים, חצילים וגם ירקות טריים נערמו על המזלג וטסו טיסה ישירה לפה שלי. ממממ...

כשהפיצה הגיעה שתינו כבר מיצינו את הפרנצ' טוסט והתיישבנו עליה חזק. היא משמאל ואני מימין, נוגסות בעיגול הפריך. הבצק תוצרת המאפיה שבמקום, הכל עושים פה בבית, והוא לא שמן ולא כבד. אמנם היינו שבעות למדי כשכילינו את הפיצה, אבל נשאר לנו בהחלט מקום לכמה קינוחים מהויטרינה המפתה של הגיזבורג, שהיא גם מאפיה וגם קונדיטוריה.

אגף הקינוחים של גינזבורג לא היה מבייש שום בית קפה בעל שם גם בחוצות פריז. הבעלים, שהינו גם האופה והקונדיטור, סיפר לנו בגאווה על שוקולדים מובחרים ויוקרתיים המיובאים למקום במיוחד מחו''ל, ממדגסקר ומהאיים הקריביים. הוא הסביר מדוע שוקולד מסוים הולך טוב יותר עם פירות (כי הוא חמצמץ, אם אתם סקרנים לדעת) ואחר טוב יותר עם אגוזים. ניסינו כמה פרלינים, עוגה בחושה משגעת של גבינת מסקרפונה, לימון ופירות, ועוגת שוקולד עשירה וחסרת מתחרים. בשביל קפה שכונתי באחד העם, גינזבורג מחביא מאחורי החזות הצנועה שלו תוצרת משובחת ואיכויות בלעדיות, ששווה בהחלט להגיע עבורן במיוחד גם אם אתם גרים הרחק מחוץ לשכונה.

גינזבורג
אחד העם 55, לב העיר, תל אביב
טלפון: 03-5608070