לחם בשר הרצליה

להתחיל ברגל ימין


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

עיינה גל לקחה את החבר בשישי אחר הצהריים למארי, המסעדה החדשה שבשכונה הכי יפה בתל אביב. קרפצ'יו הסלמון היה נהדר, רצועות החציל בטחינה עוררו את התיאבון ושתי כוסות היין יחד עם השבת היורדת על נווה צדק הפכו את הדמדומים לקסומים. כך מתחילים שנה חדשה

ביום שישי אחר הצהריים, אחרי שעות עמוסות ופקוקות, מתפנה תל אביב לאט לאט מנחילי האדם ברחובות והולכת ומקבלת עליה, כאילו בלית ברירה, את עול השבת השקטה והרגועה. אני ושחר לא טיפוסים של עיר ולכן אנחנו דווקא די אוהבים את השעות האלה בהן היא הולכת ומשקיטה. נעים לנו להלך ברחובות שמתרוקנים, לראות את החנויות שנסגרות. למצוא מקומות שעובדים נון-סטופ גם ביום שישי, להיכנס אליהם ולהרגיש את האווירה המיוחדת של השבת שנכנסת, שאפילו תל אביב לא יכולה-לה.

מארי בנווה צדק נפתחה ממש לפני חודשיים, והיא יושבת על פינת רחובות מיוחדת מול קולנוע עדן המיתולוגי. האווירה בשכונה, גם בלי השבת, מכשפת. ועכשיו באופן מיוחד, הרגליים פשוט מושכות אותנו פנימה. מסתבר שאנחנו לא היחידים, כי המקום רחוק מלהיות ריק. מתיישבים, מסתכלים על התפריט, תוהים בקול רם מה יש פה לאכול חוץ מאווירה?.

מהמנות הראשונות שאכלנו התייחד הסלט המקומי, סלט מארי. אטריות שקופות, לקט ירקות מקורי וראשי קלמרי מטוגנים יוצרים מנה מיוחדת שעוד לא נתקלנו בשכמותה. גם קרפצ'יו הסלמון המוגש עם וואסבי היה נהדר. רצועות חציל ששחו בטחינה נימוחה עוררו את התיאבון עוד יותר, ושתי כוסות היין שנמזגו לכוסותינו הכינו אותנו למנות העיקריות. בשלב הזה עוד היינו צעירים ותמימים, טרם נחשפנו לשניצל של מארי.

אני קיבלתי מנה עיקרית סבירה והגיונית, כמו שמקבלים במסעדות: סלטימבוקה, שהוא חזה עוף ועליו נתח כתף בקר מעושן, המוגש עם שעועית ירוקה ופירה. שחר קיבל שלושה שניצלים ענקיים.
''סליחה, ביקשתי שניצל אחד ולא שלושה'', התנצל בנימוס כשהמלצר חלף על ידינו.
''זאת מנת השניצל שלנו'', הכריז המלצר בגאווה וגם נשבע לנו שהוא מחסל אותה.
''בהצלחה עם זה'', אמרתי לשחר ההמום והסתערתי על המנה שלי. הוא הזדקף, נשם עמוק והחל במלאכה.

ארבעים דקות מאוחר יותר היינו שנינו שמוטים על הכסאות, ובצלחת עוד נותרו שאריות. שלושה שניצלים, בכל זאת. שחר הרגיש שהגבריות שלו בסכנה ונאבק עד לרגע האחרון, עד שהשניצל ניצח אותו. הוא הודה שהיה טעים, אבל יותר מדי אפילו בשבילו.

ארוחת יום השישי שתכננו לערוך בערב התעופפה לה מהחלון, חלפה מעל הבתים היפים של נווה צדק, מעל הסמטאות והכבישים השקטים. כשחזרנו הביתה כבר היו ברדיו שירים של יום שישי ולנו נשאר רק להתחבר בעצמנו לאווירת השבת, ולנוח.

מארי
לילינבלום 1 פינת פינס 27, נווה צדק, תל אביב
טלפון: 03-5100989


לחם בשר הרצליה אירועים חדש