לחם בשר הרצליה

רוחות ספטמבר


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

קיץ, חורף, מה זה חשוב, אנטרקוט תמיד טוב לאכול וזה שאכלו שרון ודני וייס בננה בנוה צדק היה נתח משובח. היה כל כך טעים וכל כך ממוזג בפנים עד שהמציאות המהבילה בחוץ נשכחה מהם לגמרי ואפילו הטענות כלפי הרצל ששלח אותנו לכאן ולא לקנדה הצוננת, נניח, התאיידו במזגן

חם, חם, חם! אלוהים, איזה חום! מי ייתננו מזגן, ומשהו קר לשתות עם המון קרח, ואם כבר אז גם איזה משהו טעים לאכול, ורצוי במקום נעים וכייפי. כך חשבנו בעת שמצאנו את עצמנו באזור נווה-צדק בצהריים מהבילים של סוף חודש אוגוסט. מזל שבדיוק מולנו ניצב ''ננה, בית אוכל ומשקאות''. נכנסנו.

שעה וחצי מאוחר יותר, כשיצאנו רעננים, שבעים ומרוצים מ''ננה'', הכה בנו שוב גל החום הנוראי שבחוץ, וארבע הדקות שחלפו עד שהגענו לאוטו נדמו כנצח מהביל, לוהט ונוזל. מה לעזאזל עבר בראשו של הרצל כששלח אותנו לפה? למה הוא לא הלך על שווייץ?.

היה כיף ב''ננה'', בר די מיתולוגי בתל אביב, שתמיד הגיש אוכל טוב בשעות הערב והחל לאחרונה להגיש גם ארוחות צהריים עסקיות, ומתחיל כעת, כך נמסר לנו במקום, להגיש גם ארוחות בוקר. עיצוב מקסים ונעים, עם חצר פנימית יפהפייה וחדר פרטי מהיפים שראינו, שמשמש גם לאירועים פרטיים.

הלכנו על העסקית הכוללת מנה ראשונה, עיקרית, קינוח ושתייה קרה או חמה, במחיר המנה העיקרית בלבד שנע בין 49 ₪ ל- 74 ₪ . דיל יפה ולא קמצני.
לפתיחה הונחו על השולחן לחם הבית טרי וחם עם פנכות חמאה ושמן זית ובלסמי. זמן קצר לאחר מכן הגיעו המנות הראשונות. מנת חציל אסיאתי במרינדת סויה, שמן שומשום ופיסות קטנטנות של בצל ירוק נפלאה, ומנה ראשונה נוספת של קרפצ'יו סלמון, פרוסות סלמון שקופות אשר שחו בשמן זית, מלח גס, פלפל גרוס ועירית קצוצה. מהראשונה ניגבנו את הרוטב עד תומו. על השניה קבענו ש''היא בסדר גמור''.
לגמנו מהבירה הצוננת, הבטנו דרך החלון וראינו את האדים עולים מהאספלט הלוהט שבחוץ. מצאנו את עצמו מרוצים מאד בתוך המיזוג.

לא דקה מאוחר מדי הגיעו המנות העיקריות, נתח גדול ועסיסי של פילה סלמון, שנח לו מעדנות על מצע של פנה ברוטב שמנת ופטריות. מנה מצוינת, משביעה ולא כבדה, בדיוק מה שרשם לי הרופא לימי הקיץ החמים.

אבל בלי איזו פרה מתה אי אפשר, ולכן הגיע גם סטייק אנטרקוט ענק בחמאה ירוקה שטעמו האניסי של הטרגון הורגש בו מאד. האנטרקוט הוגש על מצע תפוחי אדמה אפויים שספגו את מיצי הסטייק. קיץ, חורף, מה זה חשוב, אנטרקוט תמיד טוב לאכול טוב וזה שאכלנו היה נתח משובח במיוחד, עשוי בדיוק במידת המדיום שביקשנו ושימח אותנו מאד.

מלבי עם מי ורדים ורוטב פירות יער היה קינוח מצוין, למרות שמי הורדים לא הורגשו בו מספיק לטעמנו. ספל אספרסו קצר וטוב שליווה אותו סיים את ארוחת הצהריים הטובה מאד שלנו ושילח אותנו לגיהינום המהביל שבחוץ.

ננה בית אוכל ומשקאות
אחד העם 1, נוה צדק, תל אביב
טלפון: 03-5161915

לחם בשר הרצליה אירועים חדש