מה נעשה עם הילדים בחג?


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

הצעות לבילויים גסטרונומיים ואחרים עם הילדים

על הדבש ועל העוקץ
לקראת ראש השנה פותחת מכוורת עמק חפר, המכוורת השנייה בגודלה בישראל, את שעריה בפני הקהל הרחב ומזמינה את כולנו ללמוד על חיי הדבורים, על הפקת הדבש ועל זני הדבש השונים. הביקור מלווה בטעימות וכולל סיור בבית האריזה וסרט על חיי הדבורים. יהיה מתוק.
חמישי ושישי, 14,15, 21, 22 בספטמבר, בין השעות 8:00-13:00
בכניסה לקיבוץ משמרות, ליד פרדס חנה, טלפון לפרטים: 04-6370105.

מסיק כמו פעם
הקרן הקיימת לישראל הופכת את מסיק הזיתים למסורת ומקיימת גם השנה, בחול המועד סוכות, טיולי מסיק זיתים בכרמיה שביער להב וביער ביריה. הטיולים מיועד למשפחות והם כוללים נסיעה לכרמי הזיתים, מסיק, סיפורים ואגדות לילדים ולגדולים על זיתים ומסיק זיתים ופעילויות נוספות. הטיולים יימשכו כשלוש שעות ויצאו מנקודת המפגש בשלושה סבבים, ב-10:00, 12:00, וב-14:00.
ביום ראשון, 8 באוקטובר, ביער להב, ובשלישי, 10 באוקטובר ביער ביריה.
הטיולים בתשלום סמלי של 30 ₪ למשפחה בעבורם מקבלת כל משפחה גם כלי קטן לאיסוף זיתים.
ההשתתפות בטיולי הזיתים מותנית בהרשמה מראש בקו ליער, 1-800-350-550.

פסטיבל העגבנייה יוצא לדרך
בחבל שלום שבנגב המערבי ממשיכים זו השנה השנייה במסורת ומקיימים בחול המועד סוכות את פסטיבל העגבנייה השני, הפנינג עסיסי שכולו חגיגת עגבניות. הרעיון שמקורו בספרד, הפך שם למסורת המושכת תיירים מכל רחבי אירופה לפסטיבל הנקרא TOMATINA.
במסגרת הפסטיבל הכי אדום במדינה אפשר יהיה לטבול בבריכת רסק עגבניות, להשתתף בתחרות הכנת המטבוחה המושלמת, להתיז קטשופ במלחמת הקטשופ והעגבניות, להשתתף בסדנאות בישול, יצירה ותיאטרון, לבקר בחממות העגבניות ולהכיר את הזנים הרבים והשונים של הפרי הסמוק. בנוסף לכל אלו יתקיים במסגרת הפסטיבל מופע של מוש בן ארי (רביעי, עם השקיעה) וגם ניסיון לשבור את שיא גינס עם מרק העגבניות הגדול ביותר.
פסטיבל העגבנייה II, ימי רביעי וחמישי, 12-11 באוקטובר חוה''מ סוכות, פארק שלום במועצה האזורית אשכול בנגב המערבי. הכניסה חופשית והמקום מאובטח. לפרטים נוספים על הפסטיבל, 08-9982666.