מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

על בלינצ'ס ונוסטלגיה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

שלחנו את שפרה צח לביקור בבלינצ'ס של שושנה ברמת גן בלי לדעת שמבחינתה מדובר באתר מיתולוגי. היא חזרה עמוסת זיכרונות ועם מסקנה קולינרית נחרצת: ''הבלינצ'ס טעים-טעים, ממש כמו פעם''

''בלינצ'ס שושנה'' זה סוג של נוסטלגיה. מזכרת מהעידן הקולינרי שלפני כל המוקפץ, הצרוב והמזוגג שמככבים היום בתפריטי המסעדות. בשבילי זו גם נוסטלגיה אישית, מזכרת מימי התום: הדירה השכורה הראשונה, החבר הראשון – שניהם שכנו לא הרחק מקולנוע ''רמה'' המיתולוגי, משכנה של הבלינצ'יה באותם ימים רחוקים. שם היינו מתלבטים ארוכות האם להוציא את תקציבנו הסטודנטיאלי המצומצם על אגף המלוחים, עם הבלינצ'ס המוקרמים שנראו בעינינו אז כפסגת הקולינריה, או לפנק את עצמנו בגרסה המתוקה, עם הרבה גלידה וקצפת.

לא אמנה את השנים שחלפו מאז. הוא ואני התחתנו עם בני זוג אחרים, קולנוע רמה עומד בשיממונו כבר שנים ובדירה השכורה התחלפו מאז דורות של סטודנטים. ורק ''שושנה'' לעולם עומדת. לא הגברת עצמה אמנם, אך רוחה ומתכוני הבלינצ'ס המפורסמים שלה, שממשיכיה נטלו על עצמם להמשיך בדיוק רב.

אנחנו מתיישבים ב''בלינצ'ס שושנה'' של היום, שעבר אל מרכז הקניות הקטן והסימפטי בלב רמת-גן. לתפריט נוספו, ברוח הזמן , גם סלטים, כריכים, מרקים, ואפילו ארוחות עסקיות על בסיס דגים טריים מטוגנים או אפויים עם שתי תוספות. אבל העיקר הוא כמובן הבלינצ'ס: עשרים ושמונה סוגים שונים, מלוחים, מתוקים חמים ומתוקים קרים, שיחד עם תוספת ירק יכולים בשקט להרכיב ארוחה מלאה.

זה בדיוק מה שאנחנו עושים: סלט יווני עם ירקות טריים-טריים והרבה גבינת פטה לפתיחה, ומיד אחר כך שתי מנות במילוי מלוח, האחת עם גולש פטריות ברוטב פפריקה ובצל, והשנייה במילוי של מחית חצילים קלויים ואפויה בגבינה צהובה. כל מנה עולה כאן בסביבות 40 ש''ח וכוללת שני בלינצ'ס, אותם אנחנו חולקים בינינו בהנאה. בקינוח אנחנו כבר נהיים יותר מתוחכמים, כי מסתבר שבמתוקים החמים אפשר לכלול שני סוגים שונים במנה אחת, שבמקרה שלנו כללה אחד במילוי תפוחים וקינמון ואחד עם קרם שקדים. אבל שני אלו נזנחו לטובת הבלינצ'ס הקר, מנה מפוארת במילוי מוס וניל, בננות וליקר ביצים. טעים-טעים, ממש כמו פעם.

הבלינצ'ס של שושנה
הרואה 2 (פינת הרצל), קניון שופינג, רמת גן
טלפון: 03-6703789