לחם בשר הרצליה

שנה חלפה שנה באה


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

את השנה החדשה מציינים בבל ווד בר ביום הולדת שנה למקום. כתבנו הירושלמי יובל אופק, סר לבדוק מה שלום העולל בתום שנתו הראשונה וגילה שהתינוק שולט בחומר, שוחה באלכוהול ואפילו דובר אנגלית

ברכות מגיעות לרך העולל מרחוב ריבלין. כבר חלפה שנה מאז בא לעולם. וכאילו מעולם היה בעירנו. לכבוד יום ההולדת הראשון, החלטנו להגיע לבדוק מה נשמע והאם העולל כבר יודע לדבר. את פנינו קיבלו בחוץ מחסומי הבנאים. כך היא ירושלים וכך הוא מרכז העיר שלה. אתר בנייה אחד גדול.
אבל אנחנו לא מוותרים אנחנו באנו לחגוג ולא מפחידים אותנו במחסומים ואבק. חלפנו על פני המחסומים הישר לזרועותיו של צחי, האב הגאה, הבעלים והרוח החיה של הבל ווד בר.

מיד עם הכניסה ברור שלמרות גילו הצעיר הבל-ווד כבר יודע מה הוא רוצה ואפילו מדבר אנגלית.
ריהוט עץ כבד משרה בחלל אוירה בשלה ובוגרת, השולחנות מלאים ובר נראה מפתה. אנחנו כמובן בוחרים לשבת ליד הבר, כי עם מי נחגוג אם לא עם הברמנית, שמבטיחה ומקיימת ובין לקוח ללקוח ממתיקה סוד עם הותיקים, ממליצה על שילובים ומלאה בסיפורים על הרך החוגג, האורחים ושפע המשקאות. צחי אומר, שהמקום אמנם רק בן שנה אבל כבר מומחה גדול בתחום הויסקי ומציע מעל מאה סוגים שונים. אנחנו מתפעלים ואנחנו לא לבד.

האורחים, שמבירור קצר מסתבר שמגיעים הנה כל השנה ולא רק ביום ההולדת, מורכבים מעירוב של גילאים תרבויות ומינים. בין 22 לפנסיה, מהארץ וגם תיירים רבים, בסופי שבוע תמצאו כאן גם סטודנטים רבים שלוקחים פסק זמן מלחץ הבחינות ושיעורי הבית. ויש גם אורחים מיוחדים. אבל בהפתעה, לאו דווקא ביום ההולדת, בלי התרעה מראש: הופעות אמני ג'אז מהסצנה המקומית וגם כאלה שהיו בסצנה המקומית והיום מהווים את הסצנה שמעבר לים. בימים אחרים, אפשר להיות מופתעים מערבי מחווה ללהקות הגדולות ובימי חול, פשוט להנות ממוזיקת שנות השמונים כייפית ואהובה.

דפנה אומרת שמה שיפה בפעוט זה לאו דווקא 14 סוגי הבירה מחבית שזוכים כל אחד לכוס אישית (!) אלא התחושה שכל מי שמגיע, מתקבל בברכה. בלי פוזה.

חשוב לציין שהאוכל פה לא המרכז אבל ממקומו ביציע הוא טעים, מכובד ולא יקר. בחורף אפשר למצוא כאן בשבת בצהריים ארוחות מבושלות בבירה וחגיגת מופעי ג'אז. מה נאמר, הילד הספיק הרבה בשנה הראשונה שלו.

* המקום פתוח בכל יום מ-19:00 ועד הסוף.ימי שישי, מהצהריים.

בל ווד בר
יוסף ריבלין 5, פינת הסורג, מתחם נחלת שבעה, ירושלים
טלפון: 054-4469711


לחם בשר הרצליה אירועים חדש