מסעדות, הזמנת מקום במסעדה, חיפוש והמלצות על מסעדות בתי קפה וברים בישראל

בעקבות הריח לאייל מאפים טובים


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

סמדר ולטר כתבתנו ואופה מדופלמת בזכות עצמה, קפצה לביקור אצל ''אייל מאפים טובים'' והתמוגגה. את ''הוראות ההגעה'' היא מסבירה כך: ''סעו לקניותר של נס ציונה ומשם, פשוט לכו בעקבות הריח''.

אפתח בגילוי נאות: אני מכירה את המאפיה של אייל מאפים טובים כבר זמן מה. המיקום המרכזי והמצוין שלו בנס ציונה (קרוב לקניון, למרפאות, לסופרמרקט גדול ועוד) גרמו לי להיתקל במקום כמה פעמים. טוב, לא ממש להיתקל. ריח המאפים הטריים שנודף מהמקום נישא למרחקים ומשך אותי באף, תרתי משמע, בכל פעם שהייתי בסביבה.

בשישי האחרון בצהריים, הגעתי למקום עם בעלי, והמאפיה הקטנה הייתה עמוסה כתמיד. אייל, הבעלים, היה עסוק מאוד ובכל זאת התפנה אלינו לשיחה קלה. שתינו קפה ברד משיב נפש נוכח החום הכבד שבחוץ, טעמנו מגוון בורקסים במילוי חצילים וגבינות שונות, עדינים, פריכים ונהדרים, שונים מאוד מהבורקסים החונקים שיש בכל סופרמרקט, והתענגנו על 3 סוגי פאי: פרג, אגוזים ותפוחים, שלושתם עשויים כמו שפאי מתוק צריך להיות.

כמעט כל מוצרי המאפיה נמכרים לפי משקל, מלבד כמה שנמכרים לפי יחידות וקופסאות. בנוסף יש 25 סוגי עוגות ועוגיות ללא סוכר. האחראי על המטעמים האלה, אייל, הוא איש מקסים, אדיב וידידותי, שהדרך הארוכה שעבר מאז השתחרר מהצבא והחל לאפות בבית ועד היום מרשימה. לאחרונה אף נוספה למאפיה בנס ציונה אחות, מעדנייה מקסימה. כמו כן, יש לאייל מאפיה נוספת ברחובות ומסעדה איטלקית חדשה (ומעולה, מניסיון) בשם פפרדלה, בקרית המדע של רחובות. על כל זה חולש בחור שהוא כולו בן 33, ואם זה לא מספיק, הוא גם נשוי ואבא ל-3 ילדים.

במעדנייה הקטנה שנפתחה ממש מול המאפיה בנס ציונה הרגשנו קצת כמו בחו''ל. לאווירה האינטימית והנעימה תורמת גם דניאל היפה והאדיבה, שותפתו של אייל, שנמצאת מאחורי הדלפק ועוזרת בחיוך לכל מבקר. יש מספר מקומות ישיבה בפנים ובחוץ, וניתן לאכול במקום או לקחת הביתה ממגוון המוצרים הגדול שכולל (וזאת רק רשימה חלקית) גבינות מיובאות, עוגות ועוגיות, פסטות ורטבים שמגיעים מהמסעדה האיטלקית, לחמים מיוחדים ללא שמרים, מגוון סוגי שמן, יין, קונפי, זיתים, ריבות ושוקולד, ועוד מטעמים רבים שמוכנים במקום בהם גם אוכל מוכן צמחוני ובשרי, גלידות וסורבטים וכן סלטים ומעדנים שנמכרים בקופסאות של 200-250 גרם. מהם לקחנו הביתה עגבניות מיובשות משובחות (19 ₪), טחינה סמיכה ומופלאה (13 ₪), סלט חציל סביח מעניין עם חצילים, ביצה קשה, טחינה וקצת חריף (13 ₪), סלט טונה (13 ₪), מעדן גבינה בולגרית, פסטו ועגבניות מיובשות נהדר (20 ₪), וגם לחם גרעינים שהיה מושלם, בעל קרום פריך ותוך רך, והתלווה היטב למעדנים.

מומלץ לקפוץ לבקר ולטעום. הוראות ההגעה פשוטות: סעו לקניותר של נס ציונה ומשם, פשוט לכו בעקבות הריח.

אייל מאפים טובים
קניותר נס ציונה
טלפון: 08-9402882, או 08-9396162