אלתר נתיב - אחת ודי


מוקד הזמנת אירועים במסעדות

האמת, האשמה כולה עלינו. המלצר הסימפטי של ''אלתר-נתיב'' ציין בפנינו שהמנות גדולות. המנות היו מוצלחות – הפטריות במילוי גבינות ואגוזים והקרמה קלה של פרמזן, וגלילות חצילים רכות במידה, עוטפות מילוי לבנה ומעליהן רוטב פסטו שהעניק להן תוספת טעם.

האמת, האשמה כולה עלינו. המלצר הסימפטי של ''אלתר-נתיב'' ציין בפנינו שהמנות גדולות. אבל אנחנו, שהיינו רעבים ורצינו ארוחת ערב מסודרת, הזמנו לכל אחד מאיתנו גם מנה ראשונה וגם עיקרית, מה שבסופו של דבר היה קצת מעבר ליכולת הקיבול שלנו. גם התמחור היה מפתה: כל המחירים של המנות החלביות והצמחוניות נעים בסביבות 25-45 ש''ח בלבד. רק הדגים, למי שמתעקש – ואנחנו לא – עולים כ-70 ש''ח.

עידן המלצר, ששירת אותנו בנאמנות, מנסה לעזור לנו לבנות ארוחה שלא תכביד עלינו יותר מדי, וממליץ כראשונות על המנות הצמחוניות הקלות יותר: פטריות חמות וגלילות חצילים. ואכן, שתי המנות היו מוצלחות – הפטריות במילוי גבינות ואגוזים והקרמה קלה של פרמזן, וגלילות חצילים רכות במידה, עוטפות מילוי לבנה ומעליהן רוטב פסטו שהעניק להן תוספת טעם. הפתיע לטובה דווקא הסלט שנלווה למנות, שממנו בדרך כלל אין ציפיות גדולות – רענן, חתוך לקוביות גדולות יחסית ועם ויניגרט טעים במיוחד.

אז איפה הבעיה? או! קחו בחשבון שצלחת כזו, עמוסת סלט ומנה נדיבה של ירק חם וגבינות היא כבר ארוחה שלמה, ואנחנו לתומנו התייחסנו אליה רק כפתיח! ולא עוד, אלא שמרכיבי העיקריות שבחרנו היו די דומים לאלו של המנות הראשונות – טעות שלא שמנו לב אליה בעת ההזמנה. כך, הפסטה שהזמנו היתה פטוצי'ני ברוטב שמנת, פטריות חצילים ופסטו, ובלינצ'ס התרד, שנבחרו כעיקרית נוספת, רבצו תחת מעטה הקרמה עבה מדי לטעמנו, והוגשו, שוב, עם אותו סלט ירוק.

עד שאנחנו מגיעים, בקושי, לקינוח, אנחנו כבר חכמים יותר ומסתפקים במנה אחת לשנינו – טארט תפוחים חם. הטארט – מצע בצק דק ועליו פלחי תפוחים בניחוח קינמון- מוגש על צלחת מעוטרת ברוטב פירות יער, בלווית כדור של גלידת וניל ותלולית קצפת, ומהווה קינוח טעים ולא מוגזם.

בינתיים אנחנו מתפנים לסקור את הסובבים אותנו. במשך שנים שכנה כאן המסעדה הצמודה לבית ליסין, שנשענה בעיקר על קהל צופי התיאטרון. אך למרות שבית ליסין עבר מפה זה מכבר, המקום מלא עד להפתיע. חלק מהסועדים הם תושבי הסביבה שכבר הפכו את המקום למסעדת הבית שלהם, אך הרוב –הוא קהל צעיר של כיפות סרוגות, בזוגות או חבורות, וגם משפחות וקבוצות מעורבות שבהן חובש כיפה אחד או שניים. ''אלתר נתיב'', כך נראה, עומדת בכבוד במשתמע משמה, ומאפשרת אלטרנטיבה כשרה במחירים שפויים בלב תל-אביב.

אלתר נתיב
וייצמן 32, תל אביב
טלפון: 03-6950567